BAŞARILI OYUNCU TOPUZ, MANİSALI SANATSEVERLERLE BULUŞTU

Dünyaca ünlü Rus yazar Gogol’un  ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ adlı eserini tek perdelik tiyatro oyunu ile izleyicileriyle buluşturan Erdem Topuz, geçtiğimiz hafta Manisa’da sahne aldı. 2004 yılından beri ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ adlı oyunu sahneye taşıyan Topuz, Manisalı sanatseverlerden tam not aldı.

BAŞARILI OYUNCU TOPUZ, MANİSALI SANATSEVERLERLE BULUŞTU
banner87
2014 yılında Rusya Arkhangelsk Uluslararası Tiyatro Festivali’nde, bin kişiye yakın Rus seyirciyle Türkçe buluşup bir ilke imza atan oyuncu Erdem Topuz, Manisa’da Denge Gazetesi’ne özel açıklamalarda bulundu. ‘Bir Delinin Hatıra Defteri’ adlı oyunu ile 2 kez Rusya turnesi düzenlediğini belirten Topuz; “2015 Yılında Rusya Yalta Anton Çehov Uluslararası Festivalinde ülkemize Rus Klasiği en iyi yorum ödülü getirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Bu oyunumuz ile Manisa’ya ilk gelişimiz. Manisalı sanatseverler ile bu dev klasiği paylaşmak ayrı bir mutluluk izlemeye gelen herkese çok teşekkür ediyorum.” sözlerine yer verdi.

“KÜÇÜK BİR KAHRAMANDAN YOLA ÇIKILIYOR”

1840 yılında Çarlık Rusyası’nın çökmüşlüğünü ve sınıf katmanları arasındaki uçurumun kaleme alındığı eser ile ilgili bilgiler de aktaran Topuz; “ Gogol’un kendi memuriyet hayatından anılar içeriyor. Yazarın hayatının bir bölümü Çarlık Rusya’sında memur olarak geçiyor. Sosyal analizlerin yapıldığı bu oyunda küçük bir kahramandan yola çıkılıyor ve seyirci ile buluşuyoruz. Traji komik bir yolculuk var aslında ama sonu dramatik bir şekilde bitiyor.” dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94