banner83

TÜRKİYE’NİN EN YÜKSEK BÜTÇELİ KORKU FİLMİ 2.’Sİ MANİSA’DA ÇEKİLECEK

Türkiye’de çekilen korku filmleri sıralamasında en yüksek bütçeye sahip  ZEBUN’un çekimleri tamamlandı. Senaryo ve yönetmenliği Hakan Yusufoğulları ile Mesut Erbaş’ a ait olan ve izleyenleri her sahnesinde derinden etkileyeceği düşünülen korku filmi ZEBUN’ un önümüzdeki aylarda beyaz perdeye yansıması bekleniyor.

TÜRKİYE’NİN EN YÜKSEK BÜTÇELİ KORKU FİLMİ 2.’Sİ MANİSA’DA ÇEKİLECEK
banner87
Sahneleri İstanbul Çatalça’da kameraya yansıyan ZEBUN’un başrollerini podyumların eskimeyen yüzü̈ Sema Şimşek ve başarılı tiyatro sanatçısı Hakan Akgün ile ekibin en küçük üyesi Almina Kahraman paylaşıyor. Filmin ikincisinin Manisa’da çekilmesi planlanıyor.

TÜRK SİNEMASINDA BİR İLK

Yasanmış̧ gerçek bir hikayeden esinlenerek beyaz perdeye uyarlanan ZEBUN, Türkiye’de çekilen korku filmleri sıralamasında en yüksek bütçeye sahip. Bu sıra dışı korku filmi ZEBUN’un senaryosunda olduğu kadar çekimlerinde de önemli ve duyarlı davranışlara yer verilmesi filmin seyirciye aktaracağı enerjiyi de farklı hale getiriyor. Örneğin; çekimler sırasında filme yansıyan sahnelerin aksine hiçbir canlıya zarar verilmemesi ve küçük oyuncu Almina’nın ürkütücü bir senaryonun içinde olmasına rağmen bunu bir eğlence olarak algılaması için yapımcılar tarafından pedagog görevlendirilmiş ve çocuk psikolojisinin kıymeti bu davranışla vurgulandı.
ZEBUN’un senaryosu şöyle;
Başarılı iş adamı Kenan ve güzel eşi Esma küçük kızları ile harika bir hayat sürmektedir. Herşey yolunda giderken Kenan’ın bir gün arkadaşları ile yediği akşam yemeğinden sonra hayatı altüst olacaktır. Bu geceden sonra gördüğü halüsinasyonlar sonucu gittiği psikoloğun, tıbbın aslında reddettiği bir yönlendirme yaparak Kenan’ ı bir hocaya gitmesi konusunda ikna etmesi ile ilginç sahneler yaşanacaktır. Filmde gelişen olayları izlemeden kimsenin aklına gelmeyecek kadar farklı işlenen hayalleri daha da uçsuzlaştıracak olan ZEBUN’un görülmeye değer olduğu düşünülmektedir
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94