banner83

KÜSMEK ASLINDA SEVMEKTİR

Merhaba kıymetli okurlarım bu makalemde sizlere bir çoğumuzun zaman zaman kendine yakın bulduğu kişilere küsmesinin aslında o kişiye asıl duyguları olan sevgisinden olduğunu aktarmaya çalışacağım.
***
İnsan bazen çok sevdiği birisine kendini ifade edemediğini anladığında araya mesafe koyup görüşmeyi keserek küsme duygusunu yaşıyor. Bilinenin aksine bu durum aslında çok masum ve iyimser bir harekettir.
***
Eğer size küsen birileri varsa hayatta o kişinin sevgisinin samimiyetinden sonuna kadar emin olabilirsiniz. Temelinde çocukça masum bir duygu olan küsmek küsen tarafın küstüğü kişiden duygusal bir beklentisi olması anlamını da taşır, bazen bir özür bazen bir haklısındır beklentisi. Küskünlükler hiç olmasa keşke ama önemli olan birbirini yormadan üzmeden kırmadan düzeltebilmektir her küskünlüğü. Hangi çocuk küsmemiştir ki büyüklerine ya da oyun arkadaşlarına...

***
Sonra belki sıra arkadaşı ya da öğretmenine. Ergenlikte en yakın arkadaşına, büyüyünce en yakın dostuna da olmuştur. Sonra sevgiliye ve elbette eşine. Bazen anne-baba, evladına bazen de çocuk, anne baba ya. 
***
Yeter ki insanlar ne istediğini bilsin aşılamayacak güçlük yoktur en büyük zenginliğimiz sağlık sıhhatimizin yerinde olması. Hiç ummadığımız bir kişiden ummadığımız hareketi görüp kırdığı bir kalbi onarmaya çalışmayan bir insan olduğunda küsmek bile anlamını yitirmiş hale geliyor. Kimseye çok fazla bir duygu yüklemeden herkesin her an, her şeyi yapabileceğini bilmek ama bunu ön yargı haline getirmememizde gerekiyor. İnsanların yaşamlarındaki öncelikleri zaman geçtikçe değişebilir eğer siz o kişilerle güzel anılara sahipseniz her şeyi öyle olduğu gibi güzel orada bırakın.

Bu hayat bitişleri olduğu kadar her güzel şeyinde başlangıçlarıyla doludur görmesini bilene.

Sevgi ve saygılarımla sağlıcakla kalın.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yüksel itak
Yüksel itak - 3 hafta Önce

Kaleminize ve yüreğinize sağlık Halil bey

banner95

banner94