MANİSA GÜNDEMİ Haberleri

MHP’Lİ AKÇAY, CHP’Yİ ÇOK SERT ELEŞTİRDİ
09 Ocak 2019, 17:08 1
MHP’Lİ AKÇAY, CHP’Yİ ÇOK SERT ELEŞTİRDİ
MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay, CHP sözcülerinin MHP eleştirilerine sert bir şekilde karşılık verdi. Açıklamasında CHP’yi “dümene sahip olmak isteyen kaptan adaylarının dümeni kırdığı bir gemi”ye benzeten MHP’li Erkan Akçay “CHP açık denizde dümensiz kaldı. Attıkları çapaların ise birisi Pensilvanya’da, diğeri Kandil’de. Bu iki odak arasında ayakta durmaya çalışan bir CHP var karşımızda” dedi.
ŞEHZADELER BELEDİYESİ GAZETECİLERİ SPİL'DE AĞIRLADI
09 Ocak 2019, 16:48 0
ŞEHZADELER BELEDİYESİ GAZETECİLERİ SPİL'DE AĞIRLADI
Şehzadeler Belediyesi, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla Manisalı gazetecileri Spil Dağı Milli Parkında düzenlenen yemekte ağırladı.
HOROZKÖY’DE KUYUMCU SOYGUNU
08 Ocak 2019, 16:33 0
HOROZKÖY’DE KUYUMCU SOYGUNU
Manisalılar güne kuyumcu soygunu ile uyandı. 30-33 yaşlarında kadın kılığına giren iki çarşaflı silahlı soyguncu, soygun için geldikleri kuyumcunun vitrinindeki altınları inceledi sonra içeri girip kuyumcuyu silah dipçiği ile yaraladıktan sonra yüzükleri çalarak olay yerinde kaçtı.
CHP’NİN GÖNLÜNDEN GEÇENİ AÇIKLAMASI CANUYAR’DAN TEPKİ GÖRDÜ
08 Ocak 2019, 12:51 0
CHP’NİN GÖNLÜNDEN GEÇENİ AÇIKLAMASI CANUYAR’DAN TEPKİ GÖRDÜ
CHP İl Başkanı Semih Balaban’ın “Millet İttifakı’nın büyükşehir belediye başkan adayı olarak gönlümüzden geçen isim Orkun Şıktaşlı’dır” şeklindeki sözleri, İYİ Parti Manisa Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı Cihan Canuyar’dan tepki gördü. Canuyar “Elbette herkesin gönlünde birisi vardır, herhangi bir partili istediği adayı istediği yerde zikredebilir; ancak parti başkanı konumunda olanların şu aşamada bu tip açıklamalar yapmaları, kitleleri kendi istekleri doğrultusunda etkilemeye çalışmaları asla ve katha doğru değildir.” dedi.
BAKANLIK 100 ÜZERİNDEN 87,77 VERDİ
08 Ocak 2019, 09:31 0
BAKANLIK 100 ÜZERİNDEN 87,77 VERDİ
MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi; Sağlık Bakanlığı Verimlilik, Kalite ve Akreditasyon Daire Başkanlığı tarafından “Sağlıkta Kalite Standartları Mevzuat 5.1” kapsamında, 572 standart ve 1.100 değerlendirme ölçütü ile gözden geçirildi. Sağlık kurumları arasında, kalite düzeyiyle adından söz ettiren MCBÜ Hafsa Sultan Hastanesi, yapılan bu değerlendirme sonucunda 100 puan üzerinden 87,77 sağlıkta kalite standartları puanı alarak önemli bir başarıya daha imza attı.
MANİSA BEZİ'NİN TANITIMINA ŞEHZADELER HALK EĞİTİM MERKEZİNDEN BÜYÜK DESTEK
07 Ocak 2019, 17:04 0
MANİSA BEZİ'NİN TANITIMINA ŞEHZADELER HALK EĞİTİM MERKEZİNDEN BÜYÜK DESTEK
Türkiye'nin dört bir tarafından 981 Halk Eğitim Merkezi’nin katıldığı yarışmaya Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi, Manisa Bezi ile katılarak büyük bir başarı elde etti. Yöresel ve kendine özgü özellikleri olmasıyla öne çıkan Manisa Bezi'nin kurs ayağında büyük destekçisi olan Şehzadeler Halk Eğitimi Merkezi Kurum Müdürü Orhan Çelik bu başarıyla ilgili “Manisa Bezi'nin tarihsel bir gelişimi var bu anlamda ülke çapında duyulmasına vesile olduğumuz için de mutluyum.” dedi.
GENÇ KIZ  BÜYÜK DEĞİŞİM YAŞADI
07 Ocak 2019, 16:02 0
GENÇ KIZ BÜYÜK DEĞİŞİM YAŞADI
Çocukluğundan beri hep kilolu olan ve aynalara küserek mutsuz bir yaşam süren 21 yaşındaki Gizem Karataş üniversite eğitimi için geldiği Manisa’da 7 ayda büyük bir değişime imza attı. 95 kilodan 58 kiloya düşerek adeta bambaşka biri olan genç kız artık her anının mutluluğunu doyasıya yaşadığını ve kendini çok fazla enerjik hissettiğini söyledi.
CHP’NİN GÖNLÜNDEKİ İSİM ŞIKTAŞLI
07 Ocak 2019, 15:08 1
CHP’NİN GÖNLÜNDEKİ İSİM ŞIKTAŞLI
Siyasi kulislerde CHP’nin Manisa’da büyükşehir belediyesinden sonra iki merkez ilçe Yunusemre ve Şehzadeleri de ittifak kapsamında İYİ Parti’ye bıraktığı, Millet İttifakı’nın büyükşehir adayının ise eski AK Parti Milletvekili Selçuk Özdağ olacağı konuşuluyordu. İşte kulisleri hareketlendiren tüm bu iddiaları CHP İl Başkanı Semih Balaban düzenlediği basın toplantısı ile netliğe kavuşturdu. CHP’nin büyükşehir için düşündüğü ismin Orkun Şıktaşlı olduğunu açıklayan Balaban, nihai kararı ise İYİ Parti’nin vereceğini söyledi.
YANIK ÜLKEDE KARLA GELEN EŞSİZ GÜZELLİK
07 Ocak 2019, 13:39 0
YANIK ÜLKEDE KARLA GELEN EŞSİZ GÜZELLİK
Türkiye'nin ilk ve tek 'Avrupa ve UNESCO Jeoparkı' olan Kula Volkanik Jeoparkı ve çevresinde etkili olan kar yağışı sonrasında beyaz gelinliğe büründü. Drone ile havadan görüntülenen Volkanik Jeopark'ta ortaya çıkan manzara eşsiz güzelliğiyle etkiledi.
ÖZDAĞ, MİLLET İTTİFAKI’NIN TEKLİFİNE YANIT VERDİ
07 Ocak 2019, 08:44 2
ÖZDAĞ, MİLLET İTTİFAKI’NIN TEKLİFİNE YANIT VERDİ
AK Parti'nin Manisa'da MHP adayını destekleme kararı almasını eleştiren eski AK Parti Manisa Milletvekili Selçuk Özdağ'ın, CHP ve İYİ Parti'nin ortak adaylık teklifine olumlu yanıt verdiği iddia edildi.