MANİSA GÜNDEMİ Haberleri

MANİSA LİSESİ MEZUNLARI 52 YIL SONRA CAFE 236 LOUNGE’DA BULUŞTU
10 Aralık 2017, 17:18 0
MANİSA LİSESİ MEZUNLARI 52 YIL SONRA CAFE 236 LOUNGE’DA BULUŞTU
2014 yılında kurulan Manisa Lisesi Mezunları Derneği, bu yıl 4’üncü geleneksel mezunlar buluşmasını Cafe 236 lounge’da gerçekleştirdi. Eski ve yeni mezunların bir araya getirildiği buluşmada, Cafe 236 lounge’ın leziz yemeklerine hayran kalan konuklar; hem anılarını tazelediler, hem de yerel ve ulusal gündemi değerlendirdiler. Gecenin onur konuğu olan 22. Dönem Başbakan Yardımcısı ve TBMM Başkanı Bülent Arınç'a; Manisa Lisesi’nden 1965 yılında mezun olduğunda verilen diploması 52 yıl sonra, yeniden takdim edildi.
ÖĞRENCİLERE YENİ DÖNEM SINAV SİSTEMİ ANLATILDI
10 Aralık 2017, 11:29 1
ÖĞRENCİLERE YENİ DÖNEM SINAV SİSTEMİ ANLATILDI
Öğrencilerin geleceğe en iyi şekilde hazırlanması için önemli eğitim çalışmalarına imza atan Manisa Büyükşehir Belediyesi, yeni sınav sistemiyle ilgili gençlerin akıllarındaki soru işaretlerinin kalkması adına seminer düzenledi.
6 ARAÇ KAZAYA KARIŞTI
09 Aralık 2017, 15:39 0
6 ARAÇ KAZAYA KARIŞTI
Sabah saatlerinde Öz Saruhan Bulvarı'nda 6 aracın karıştığı kaza meydana geldi. Yolda hızlı bir şekilde seyreden minibüs kavşakta dönmekte olan araca çarptı, devrilen minibüs o esnada yolda seyir halinde olan 2 ve park halinde bulunan 2 araca çarptı. Maddi hasar oluşan kazada devrilen minibüsün şöförü kendi imkanları ile minibüsün içinden çıktı. Olay yerine gelen polis ekipleri kaza ile ilgili soruşturma başlattı
HALK OTOBÜSÜ İLE ÖZEL ARAÇ ÇARPIŞTI
09 Aralık 2017, 15:02 0
HALK OTOBÜSÜ İLE ÖZEL ARAÇ ÇARPIŞTI
Sabah saatlerinde 75. Yıl Bulvarı üzerinde halk otobüsü ile özel otomobil çarpıştı. Muradiye güzergahından gelen 21 numaralı özel halk otobüsü 75. Yıl Bulvarı üzerinde seyir ederken ara sokaktan aniden çıkan özel araç,halk otobüsüne önden çarptı. Kazada özl otomobil yol kenarına savruldu. Halk otobüsünde bulunan sürücü ve ön koltuklarda oturan vatandaşlar yaralandı. Olay anına tanık olan vatandaşlar 112 acil müdahale ekiplerini olay yerine çağırdı. Yaralılara ilk müdahaleleri yapıldı ve 4 kişi hastaneye götürüldü. 
KATI ATIK İSTASYONLARI YAPILIYOR
09 Aralık 2017, 13:36 0
KATI ATIK İSTASYONLARI YAPILIYOR
 Manisa Büyükşehir Belediyesinin en büyük çevreci yatırımı olan Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisine çöplerin aktarımı için ilçelere yapılacak olan katı atık transfer istasyonlarının kurulumları Kırkağaç ilçesiyle devam ediyor. Tamamlanan istasyon ile birlikte Kırkağaç’ın yanı sıra Soma da vahşi depolamadan kurtulmuş olacak. Öte yandan Akhisar ilçesinde de tek şerit olan ve 6 mahalleyi birbirine bağlayan yolda genişletme çalışmaları sürüyor. 
MANİSA’NIN İLÇELERİNDEN KUDÜS'E DESTEK
09 Aralık 2017, 09:14 0
MANİSA’NIN İLÇELERİNDEN KUDÜS'E DESTEK
ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak kabul etmesinin ardından özellikle İslam coğrafyasından tepki yağmaya devam ediyor. Hristiyan ve İslam ülkeleri Trump'ın kararını barışa engel olarak görürken karara Manisa’nın ilçelerinden de tepki yağdı.
MALATYA’DAN SONRA BU KEZ MANİSA
09 Aralık 2017, 09:06 0
MALATYA’DAN SONRA BU KEZ MANİSA
Manisa’da, emekli polis memuru Alevi Kazım İnce’nin yaşadığıevin bahçe duvarına kırmızı boyayla çarpı işareti atıldı. Emniyet birimleri konuya ilişkin çalışmalarını tamamlayarak dosyayı savcılığa gönderdi.Kazım İnce’nin evine koyulan çarpı işareti, beyaz duvar boyasıyla kapatıldı. CHP'liler evin önüne gelerek, duruma tepki gösterdi.
MUSTAFA KAÇİRE, “SAĞLIK SEBEBİYLE GÖREVİMİ DEVRETTİM” 
08 Aralık 2017, 08:40 0
MUSTAFA KAÇİRE, “SAĞLIK SEBEBİYLE GÖREVİMİ DEVRETTİM” 
Dün, Ziraat Odası Başkanlık görevini devralan Hüseyin Altındağ’ın basınla kahvaltıda buluşmasının ardından; geçtiğimiz hafta Ziraat Odası Başkanlığından istifa eden Mustafa Kaçire; Denge Gazetesi muhabirine konu ile ilgili özel açıklamalarda bulundu. Sağlık sorunları yaşadığını belirten Mustafa Kaçire; Aynı zamanda hakkında çıkan asılsız iddialara da Denge aracılığı ile cevap verdi.
İYİ PARTİ'NİN İL BAŞKANI TAMER AKKAL
07 Aralık 2017, 17:52 0
İYİ PARTİ'NİN İL BAŞKANI TAMER AKKAL
Yurt genelinde teşkilatlanma çalışmalarını sürdüren İYİ Parti, geçtiğimiz günlerde 6 il başkanını açıklamıştı. İYİ Parti Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Koray Aydın, 30 il başkanının daha belirlendiği duyurdu. İYİ Parti’nin Manisa Kurucu İl Başkanlığı; uzun yıllar Manisa MHP İl teşkilatında görev ve bir dönemde il başkanlığı yapan, Tamer Akkal’a verildi.