MANİSA GÜNDEMİ Haberleri

ETV STÜDYOLARINDA DEPREM ANI
22 Nisan 2017, 13:10 0
ETV STÜDYOLARINDA DEPREM ANI
ETV Stüdyoları'nda canlı yayınlanan 'Müftülük Saati' programında deprem anı kameralara yansıdı.
SÜTÇÜ TAHMİNLERİNİ PAYLAŞTI
22 Nisan 2017, 12:44 0
SÜTÇÜ TAHMİNLERİNİ PAYLAŞTI
Prof. Dr Şükrü Ersoy, Ege'de yaşanan depremlerin ardından "Ben orada yaşasaydım 4,9'dan sonra sokağa çıkardım. Bu tür depremlerden sonra daha büyüğüne karşı sokakta olmanın faydası var" dedi. Bu açıklamaya deprem tahmincisi Kadir Sütçü'den cevap geldi.
DEPREMLE UYANDIK
22 Nisan 2017, 09:04 0
DEPREMLE UYANDIK
Manisa dün geceden beri artçı depremlerle sarsılmaya devam ediyor. Manisa bugün sabah saatler 10.01'i gösterdiğinde yerden 5.0 km derinlikte merkez üssü Saruhanlı olan 3.4 şiddetinde bir deprem daha meydana geldi.
DEPREM ANINDA NELER YAPMALIYIZ?
22 Nisan 2017, 08:45 0
DEPREM ANINDA NELER YAPMALIYIZ?
Ege Bölgesi'nde son günlerde artçı ve şiddetli depremler sıkça görülmeye başladı. Vatandaşlar bir hayli tedirgin.Uzmanlar ise şuan da Ege Bölgesi'nden geçen fay hattı hareketli olduğunu artçı depremlerin daha büyük şiddetli depremleri engellediğini belirtiyor. Deprem olmadan önce fay hattının kırılması için oluşan manyetik alanın ise insanlarda baş ağrısı, kalp çarpıntısı ya da bugün ne kadar da bunaltıcı bir gün demesine sebeb olabilecek ruh hali oluşturduğunu belirtiyor. Genç oluşumlu bir kara parçasında bulunan Türkiye'de deprem gerçeği yadsınamaz. Bundan dolayı deprem anında neler yapmamız gerektiğini bilirsek mal kaybı için birşey diyemeyiz ama en önemlisi can kayıplarını bir nebze olsun önleyebiliriz. Çünkü deprem anında yapılan panik, canımıza mal olabilir. Deprem anında kişilerin panik yaşayarak camlardan, balkonlardan atladığı arşivlerde mevcut. Evet işte evde, dışarıda, toplu taşıma araçlarında ya da araç kullanırken deprem olsa ne yapmalıyız?
MANİSALILAR DEPREM KORKUSUYLA PARKLARA SIĞINDI
21 Nisan 2017, 19:28 0
MANİSALILAR DEPREM KORKUSUYLA PARKLARA SIĞINDI
Manisa’nın Selendi ve Şehzadeler ilçesinde bir saat arayla yaşanan 4,9 şiddetindeki iki ayrı deprem ardından bazı vatandaşlar çantalarıyla soluğu parklarda aldı. 
BÖLGEYE AFAD EKİPLERİ SEVK EDİLDİ
21 Nisan 2017, 17:18 0
BÖLGEYE AFAD EKİPLERİ SEVK EDİLDİ
Manisa’nın Selendi ilçesinde meydana gelen 4,9 şiddetindeki depremin ardından AFAD tarafından yapılan açıklamada depremin merkez üssü olan Selendi’nin Çamköy Mahallesi’nde bazı evlerde ufak çaplı hasarlar meydana geldiği bildirildi. 
DEPREM ŞİDDETİNİ ARTTIRIYOR
21 Nisan 2017, 16:15 0
DEPREM ŞİDDETİNİ ARTTIRIYOR
Manisa günlerdir beşik gibi sallanıyor. 17 Nisan Pazartesi gününden beri Manisa merkez ve ilçeleri tam 56 kez sallandı. Ardı arkası kesilmeyen depremler Manisa halkını endişelendirirken, dün merkez üssü Manisa olan ve 17.12’de meydana gelen 5.1 şiddetindeki deprem; bir çok Manisalının evlerinden açık alanlara çıkmasına neden oldu.
VALİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ
21 Nisan 2017, 16:09 0
VALİ'DEN AÇIKLAMA GELDİ
 Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, Manisa'nın Selendi ilçesinde meydana gelen 4,9 büyüklüğündeki depremle ilgili olarak, şu an için herhangi bir can veya mal kaybının olmadığını söyledi. 
SELENDİ KORKUTTU
21 Nisan 2017, 15:19 0
SELENDİ KORKUTTU
Manisa'nın Selendi ilçesinde saat 16.09'da yeni bir deprem meydana geldi. Merkez üssü Selendi olan deprem yerden 5.0 km derinlikte ve 5.2 şiddetinde gerçekleşti. Manisalı vatandaş şiddeti artarak sürekli yaşanan depremden bir hayli tedirgin.