banner83

Bana bir şey olmaz demeyin!

Etv ekranlarında yayınlanan Erdinç Yumrukaya ile 45 Dakika programına katılan Vali Yaşar Karadeniz, Manisa’da hızla artan koronavirüs oranları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. "Bana bir şey olmaz demeyin!" çağrısı yapan Karadeniz, artışların devam etmesi halinde bazı kısıtlamalara gidilebileceğini ifade etti.

Bana bir şey olmaz demeyin!
banner87

Manisa’da koronavirüs vaka sayılarında çok büyük bir artış yaşandığını ve buna paralel olarak virüs nedeniyle hayatını kaybeden insanların sayısında da bir artış olduğunu ifade eden Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulması konusuna tekrar tekrar dikkat çekti. Vali Karadeniz; “Manisa’da koronavirüs vaka sayılarında çok büyük bir artış var. Aynı zamanda vefat eden vatandaşlarımızın sayısında da bir artış var. Vefat eden vatandaşlarımızın yüzde 80’i 65 yaş ve üstü ama şunu da belirtmek gerekir ki yüzde 20’si de 65 yaş altı vatandaşlarımız. Vatandaşlarımız şöyle bir düşünceye kapılmasın; “etrafımızda çok sayıda virüse yakalanan ve hiç belirti göstermeyen veya gösterse de tedavi olmuş, atlatmış” gibi bir düşünceye hiç kimse kapılmamalı. Bu virüs bağışıklık sistemini düşük yakaladığı an, genç olsun yaşlı olsun kesinlikle öldürücü etkiye sahiptir. Bunun için tedbirlere mutlaka uymamız gerekiyor. Bizim tercihimiz yeni kısıtlamalar, yeni tedbirler almaktan yana değil. Bizim tercihimiz vatandaşların alınan kısıtlama kararlarına ve tedbirlere uymalarıdır.”dedi.İstanbul geneli su kaçağı tespiti hizmeti veriyoruz.

MERKEZEFENDİ’DE POLİKLİNİKLER KAPATILDI

Vali Karadeniz, Manisa’da ciddi oranda artan vaka sayısı sonrası Merkezefendi Devlet Hastanesi’nin yeniden sadece pandemi hastanesi ilan edilerek polikliniklerin hizmete kapatıldığını, Manisa Şehir Hastanesi ve Celal Bayar Üniversitesi Hastanesi’nin de koronavirüs ve diğer hastalıkların tedavisinde hizmet vermeye devam ettiğini hatırlattı.

YAKLAŞIK 16 BİN KİŞİYE MASKE VE MESAFE CEZASI

Manisa il genelinde şuana kadar maske ve mesafe kuralına uymadığı için 15 bin 920 kişiye para cezası uygulandığını söyleyen Vali Karadeniz, “Bizim amacımız ceza yazmak değil, bizim amacımız önleyici olmaktır. Herkes sorumluluk sahibi olmalı, hem kendisini hem de hastalığı bulaştırma ihtimali olduğu yakınlarını düşünmeli.” dedi.

İLERLEYEN GÜNLERDE YENİ SINIRLAMALAR GELEBİLİR!

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz, sokağa çıkma yasağı şeklinde şuan için genel bir uygulamanı düşünülmediğini ancak 65 yaş ve üzeri vatandaşlara yönelik sokağa çıkma saatlerinde yeni bir düzenleme söz konusu olabileceğini söyledi. Vali Karadeniz bu karar için, önümüzdeki günlerde koronavirüs vaka sayısındaki rakamların belirleyici olacağını ifade etti. Bir izleyicinin özellikle 25 yaş altı gençlerin sokaklarda virüse karşı dikkatli davranmadığını belirten yorumunu da değerlendiren Vali Karadeniz, gençler ve çocuklar için de bir kısıtlamaya gidilebileceğini sözlerine ekledi. Karadeniz; “Sabah ve akşam işe gidiş ve çıkış saatlerinde, sokakların yoğun olduğu saatlerde onları sokaktan uzaklaştırmamız gerekebilir. Tabi bu da virüsü onlar bulaştırıyor demek değildir. Bizim çabamız onların sağlığını korumaktır.” diye konuştu.

VAKA ARTIŞ ORANLARINDA 'EV HANIMLARI' DETAYI!

Vaka sayılarının artışlarında önemli bir detaya dikkat çeken Karadeniz; “Vaka sayılarının artışlarına baktığımızda, ev hanımları başta olmak üzere çalışmayan kesimde de ciddi bir artış var.” diyerek vatandaşları virüse karşı daha dikkatli olmaları konusunda uyardı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94