banner83

Borç batağına giren aileye CHP'li Başkan el uzattı

Manisa’nın Şehzadeler ilçesinde yaşayan yaşlı bir çiftin yardım çağrısına Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin karşılık verdi. CHP’li Başkan, bankalardan çektikleri kredilerle yaşamaya çalıştıklarını ancak sonrasında adeta ödeyemedikleri borçların batağına girdiklerini söyleyen aileye 10 bin TL’lik nakit yardımında bulundu. İlaçlarını dahi alamaz duruma geldiklerini söyleyen yaşlı çift, Başkan Bilgin’e teşekkür etti.

Borç batağına giren aileye CHP'li Başkan el uzattı
banner87

Tüm dünyayı derinden sarsan koronavirüs sürecinde zor durumda kalan ihtiyaç sahibi vatandaşlara, hem belediye olarak hem de şahsi olarak yaptığı yardımlarla takdir toplayan Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, bir ailenin daha yüzünü güldürdü. Adeta borç batağına düşen, kredilerini ödeyemeyen ve ihtiyaçlarını karşılayamaz hale gelen bir ailenin yardım çağrısına kulak veren CHP’li Başkan, kendi şahsi bütçesinden aileye 10 bin TL’lik nakit yardımında bulundu.

BAŞKAN BİLGİN’İN GÖNDERDİĞİ MADDİ YARDIM AİLEYE TESLİM EDİLDİ

Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’in yaptığı 10 Bin TL’lik yardım, CHP Manisa İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal tarafından aileye teslim edildi. Ailenin bu zor zamanda çalmadık kapı bırakmadıklarını ancak buna rağmen çare bulamadıklarını ifade eden Başkan Şadiye Uysal, şu sözlere yer verdi; "Şehzadeler ilçemizde yaşayan amcamız ve teyzemiz çok zorluklar çekmiş. İhtiyaçlarını karşılamak için bankalardan kredi çekmişler. Ancak bir süre sonra bu kredileri de ödeyemez duruma gelmişler. Çünkü bu yaşlı çiftimizin damadı cezaevine girmiş, bu yüzden kızları ve 3 torunları onlarla birlikte yaşamaya başlamışlar. Onlara da bakmak zorundalar. 60 yaş üstü olan amcamızla teyzemizin kendileriyle birlikte yaşayan bir oğulları da işsiz kalmış. Hiçbir gelirleri olmadığını söyleyen bu ailemizin son çaresi kredi çekmek olmuş. Ama maalesef kredileri geri ödeyemez hale gelmişler. Çıkmaza giren teyzemiz birçok kapıya gitmiş ama olumlu bir geri dönüş alamamış. Sonra Saruhanlı Belediye Başkanımız Zeki Bilgin’den yardım talep etmişler. Başkanımız her zaman olduğu gibi bu ailemize de yardım eli uzattı. Biz de bugün Başkanımızın gönderdiği parayı aileye teslim etmiş bulunmaktayız. Bu zor süreçte vatandaşlarımız için canla başla çalışan ve desteklerini esirgemeyen Zeki Bilgin Bakanımıza sonsuz teşekkür ediyoruz."

"İLAÇLARIMIZI DAHİ ALAMIYORDUK"

İlaçlarını dahi alamadıkları bir duruma geldiklerini belirten aile, kendilerine yardım eli uzatan Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’e teşekkür etti.

İŞSİZ KALAN BAŞKA BİR VATANDAŞA DA YARDIM ELİ UZATILDI

CHP’li Şadiye Uysal, işsiz kaldığı için Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin’den yardım talebinde bulunan başka bir vatandaşa da 1.500 TL nakit yardımı yapıldığını ve bu yardımı teslim ettiklerini belirtti. Başkan Uysal; "Bu zorlu süreçte birçok vatandaşımız işsiz kaldı. İşyeri kapanan, evlerine ekmek götüremeyen birçok aile var. Vatandaşına IBAN verip para toplayan, yaptığı 1.000’er TL’lik yardımlarla övünen, yandaşlarına, zenginlerin zenginliklerine güç katacak paketleri açıklayan hükümet, artık halkın gerçeklerini görmelidir.” diye konuştu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sevinç
Sevinç - 4 ay Önce

Birde bize uzansa oeller yardım eden yok bize açlıktan soguktan doncaz

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94