BÜYÜKŞEHİR MANİSA’YA RENK KATMAYA DEVAM EDİYOR

  Kentin farklı noktalarında gerçekleştirdiği peyzaj uygulamalarıyla Manisa’ya renk katan Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı, Merkez Efendi Kavşağı’ndaki yeşillendirme çalışmasıyla vatandaşlardan tam not aldı.

BÜYÜKŞEHİR MANİSA’YA RENK KATMAYA DEVAM EDİYOR
banner87

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanlığı bir yandan kente  yeni yeşil alanlar kazandırırken, bir yandan da mevcut yeşil alanların  rutin bakımını yapıyor. Bu kapsamda daire başkanlığına bağlı ekipler, kış öncesi sorumluluk bölgesinde bulunan yeşil alanlarda çim ara ekimi ve bitkilendirme faaliyetlerini hızlandırdı. İl genelinde gerçekleştirdiği peyzaj uygulamalarıyla Manisalılara dört mevsim yeşilin güzelliğini yaşatan Manisa Büyükşehir Belediyesi, sorumluluk bölgesinde bulunan yeşil alanları kış öncesi bakıma aldı. Yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Kent Estetiği Dairesi Başkanı Ulvi Kaynak, “Malta Parkı, Ulupark ve Fatih Parkı başta olmak üzere yeşil alanlarımızda kışa hazırlık bakımları, bitkilendirme çalışmaları ve çim ara ekimleri yapılmaktadır. Çim ara ekimlerimiz ile birlikte çim alanlarımız ve parklarımızın kış sezonuna daha sağlıklı ve yeşil bir görünümle girmesi hedeflenmekte olup, devam eden sezonlar içerisinde çim ara ekimleri periyodik olarak devam edecektir” dedi.

ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Sonbahar dönemi çim ekim alanları hakkında da bilgiler veren Kaynak, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün önderliğinde, kente yeni yeşil alan ve sosyal donatılar kazandırmak için çalışmalarımız devam etmektedir.  Elektrikli otobüslerimizin geçiş yollarındaki düzenlemelerden sonra ihtiyaç duyulan kavşak, yol ve tretuvar kenarlarında daha fazla yeşil alan kazandırmak için bu kapsamda Manisa’nın simgesel camilerinden Sultan Cami önündeki alanda bulunan ‘’Merkez Efendi Kavşağı’nda’’ 1000 metrekare çim ekimi ve gübreleme, Fatih Parkı’na 11 bin metrekare alan çim ekimi ve bitkilendirme, Ulupark’a 6 bin metrekare alan çim ekimi ve bitkilendirme yapıldı. Bu alanlarla beraber toplamda sorumluluk sahalarımızda 100 bin metrekare alanı bulan çim ekimi yapılması planlanmaktadır” ifadelerinde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Kasım 2019, 16:50
YORUM EKLE
YORUMLAR
sedat
sedat - 8 ay Önce

manısa ya ot çiçek lazım deıl para yok dyeyıp bır cok garıbanı ısten cıkardınız suya zam yapdınız ben peyzaja para yatırmanızı ıstemıyorum suya yapdıgınız zammı kaldırın trafıkdekı yogunlugu kaldırın yazık yaaa ben sahsen helal etmıyorummm

isimsiz
isimsiz - 9 ay Önce

kendi dükkanızın önünü güzel olmuş manisalılar tam not verdi diyonuz.size yaramış bu sadece manisalılara değil

SIRADAKİ HABER