banner83

Çocukların Hayal Ettiği Oyuncakları Tasarlayıp Sanal Sergide Sergilediler

Uşak Üniversitesi öğrencileri tarafından düzenlen ‘Hayalimdeki Oyuncak’ kampanyası ile çocukların hayallerindeki oyuncaklar, öğrenciler tarafından üretildi. Uşak’ta okuyan Manisalı Ayşen Uzun da kampanya kapsamında Manisa’da 6 çocuğun hayal ettiği oyuncağı tasarladı.

Çocukların Hayal Ettiği Oyuncakları  Tasarlayıp Sanal Sergide Sergilediler
banner87

Uşak Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü öğrencileri tarafından düzenlen ‘Hayalimdeki Oyuncak’ kampanyası ile çocukların hayallerindeki oyuncakları gerçek oldu. Grup ödevi kapsamında yaşadıkları illerde yürüttüğü çalışmalar ile onlarca çocuğun hayal ettiği oyuncağı tasarlayan öğrenciler, ardından bunları sanal bir sergi aracılığıyla sergiledi. Bu kapsamda Uşak’ta okuyan Manisalı Ayşen Uzun da Manisa’da 6 çocuğun hayal ettiği oyuncağı tasarladı. Grup ödevi kapsamında diğer öğrenciler Mahmut Özen ve Can Bilgin ise İzmir ve İstanbul da gerçekleştirdi kampanyalarını.

“HAYALLERİNDEN VAZGEÇMEMELERİ GEREKTİĞİNİ GÖSTERMEK İSTEDİK”

Halkla İlişkiler ve Reklamcılık öğrencisi Ayşen Uzun, hayata geçirdikleri kampanyaya ilişkin şöyle konuştu: “Ülkece zor geçtiğimiz bu dönemlerde çocukların hayal etmekten hiçbir zaman vazgeçmemeleri gerektiğini hayal ettikleri her şeyi gerçekleştirme yeteneklerine sahip olduklarını göstermek ve öğretmek istedik. Böylece onları mutlu ve motive de ettik. Öncelikle kısa röportaj yapılarak hayallerindeki oyuncakları öğrendik. Daha sonra gerçekleştirmek için harekete geçtik. Hep birlikte oyuncakları tasarladık. Video ve fotoğraf çekimi yaptık. Sosyal medya da paylaştık. Ardından aileler için mini sanal sergi kurduk ve ailelere izlettik. Yaptığımız kampanyada amacımıza ulaştığımız için çok mutluyuz. Onlar bizim geleceğimiz. Onlar bugünün çocukları yarınınsa güneşleri.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94