CUMHURİYET KADINLARI ANDIMIZ OKUTULSUN DİYE İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI

Cumhuriyet Kadınları Derneği Manisa Şubesi, andımızın yeniden okullarda okutulması için 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda imza kampanyası başlattı. Kampanyaya kadın, erkek, genç, yaşlı ayırt etmeksizin birçok vatandaşın imza attığı ve destek verdiği gözlemlendi. Toplanan imzalar Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’a gönderilecek.

CUMHURİYET KADINLARI ANDIMIZ OKUTULSUN DİYE İMZA KAMPANYASI BAŞLATTI

banner46

Dernek Başkanı Fatma Ayhan, “Cumhuriyet Kadınları Derneği olarak; ilkokullarda her gün, ilk derse girerken, çocuklarımızın hep birlikte okuduğu andımızın ana sınıfından başlayarak en az 9.sınıfa kadar çocuklarımıza okutulmasını Milli Eğitim Bakanı Sayın Ziya Selçuk'tan talep ediyoruz.  Kurucumuz, kurtarıcımız, büyük liderimiz Atatürk döneminde, Milli Eğitim Bakanı Reşit Galip tarafından yazılarak çocuklarımıza 1933 yılından beri okutulan andımız, ne yazık ki 80 yıl sonra, 2013 yılında kaldırıldı. Bu durum çocuklarımızın doğru eğitimini, milli ve manevi değerlerimizi kazanmalarını engelleyen büyük bir hata olmuştur.” dedi.
“EMPERYALİSTLERi SEVİNDİRDİ”
Andımızı okuyan Ayhan, "Türk'üm, doğruyum, çalışkanım, ilkem küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu özümden çok sevmektir. Ülküm yükselmek, ileri gitmektir. Varlığım, Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene."  ifadelerinin, öğretisinin nesi yanlıştır? Andımızın kaldırılması ülkemizin düşmanlarını, bizi bölüp parçalamak isteyen emperyalistleri sevindirmiş, Aziz milletimizi ise derinden üzmüştür.  Binlerce yıldır her karışı şehit kanlarıyla sulanarak ve hala, her gün şehit vermeye devam ederek vatan eylediğimiz bu aziz toprakları savunmak, büyüğüyle küçüğüyle tüm milletimizi çok sevmek, uğruna her türlü fedakarlığı yapmak ülküsü ve Türk Milleti olmaktan gurur duymayı öğreten bu ant, çocuklarımıza çok gereklidir.” dedi.
"ANDIMIZDAKİ DEĞERLERİ BENİMSEMİŞ NESİLLER YETİŞTİRMEK ZORUNDAYIZ"
Ayhan, “Jeopolitik ve jeostratejik açıdan dünyanın en zor, en önemli ve en değerli coğrafyasında bulunan vatanımızı korumak için andımızdaki değerleri benimsemiş nesiller yetiştirmemiz zorunluluktur.  Andımızdaki, 'Ne mutlu Türk'üm diyene' ifadesi ise; her türlü etnik, dini, mezhebi ayrımı reddeden, milletimizi birleştirici, bütünleştirici ve en önemlisi ulus devlet olmamızı sağlayacak bir öğretidir.  Ve vazgeçilemez şartı ulus devlet olabilmektir. Güçlü bir ulus devlet için; unutulmamalıdır ki yaşadığımız bu zor coğrafyada var olabilmemiz için güçlü, onurlu ve özverili bir millet inşa etmek şarttır.  Dünyanın pek çok ülkesinde, 72 milletten oluşan ABD’de bile eğitimde tüm çocuklara benzer öğretiler verilmekte, vatanseverliği özendiren antlar okutulmaktadır. Pedagojik olarak andımızın gerekliliğini, bu formasyonu almış öğretmenler ile Milli Eğitim Bakanımızın iyi ve doğru değerlendirerek okullarımızda andımızın tüm çocuklarımıza okutulmasını sağlamasını istiyoruz. Cumhuriyet Kadınları Derneği; Türkiye genelindeki tüm şubeleriyle basın açıklamalarını yaparak imza masaları açacak ve topladığı imzaları MEB'e yollayarak milletimizin bu konudaki talebini ortaya koyacaktır. Ayrıca andımız okullarımızda okutuluncaya kadar veliler ve tüm yurtseverlerle birlikte okul kapılarında andımızı okuma eylemleri yapacağız. Tüm Türkiye'yi 'Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türk'üm diyene' nidalarıyla çınlatacağız. Evlerimizde her gün çocuklarımızla birlikte andımızı okuyacağız ve bu değerleri onlara kazandıracağız. Ancak, mutlaka okullarımızda da topluca okunarak dostun, düşmanın, tüm dünyanın duymasını istiyoruz. Cumhuriyet Kadınları Derneği, bu talebi gerçekleşinceye kadar sürekli eylemlilik içinde olacaktır. Aziz Türk milleti; andımızı okutanları da yasaklayanları da asla unutmayacaktır.  Partiler seçim kazanabilir, iktidar olabilir ama önemli olan tarihe nasıl geçecekleridir.” diye konuştu. –Özlem ŞAHİNİlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.