banner65

ETV ALKIŞLARLA 23. YILINI KUTLADI!

Manisa’nın ilk yerel televizyonu olma özelliği taşıyan ETV, 23. yılını canlı yayında görkemli bir pasta keserek kutladı.

ETV ALKIŞLARLA 23. YILINI KUTLADI!

banner46
ETV 23. YILINI KUTLADI
İlgili Galeriye Git
banner47

16 Kasım 1994 tarihinde kurulan ve o günden bu güne kesintisiz yayın hayatına, doğru ve tarafsız yayıncılık politikasıyla devam eden ETV Manisa, geride bırakılan 23 yılın haklı gururunu ekranlarında canlı olarak izleyicileri ile paylaştı.

Manisa’nın ilk yerel televizyonu olma özelliği taşıyan ETV, 23. yılını canlı yayında görkemli bir pasta keserek kutladı. Gündem Özel programı ile canlı olarak ekranlara taşınan 23’üncü yıl heyecanı izleyiciler ile paylaşılırken, bir de müjdeli haber verildi. ETV Manisa kurucusu Erdinç Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erdinç Yumrukaya, kuruluş aşamasını anlatarak, 23’üncü yılın mutluluğu ve gururunu şu sözlerle ifade etti; “23 sene çok uzun zaman. 23 yıl önce bir siyasi parti aracılığıyla Afyon’a gitmiştik. Afyon’un bir yerel televizyonu vardı ve bulunduğumuz alana gelmişti. Bize mikrofon uzattılar. ‘Bizim televizyonumuza konuşur musunuz?’ dediler. Şaşırdım, ‘Nasıl yani sizin televizyonunuz mu var?’ dedim. Hâlbuki Afyon, Manisa’dan daha küçük bir il. Müthiş bir kıskançlık krizi ile geriye döndüm ve ortaklarımı toparladım. Bizim Manisa’ya televizyon kurmamız gerektiğini söyledim. Bunu Manisa’da iş adamları ile paylaştım. Bu çok kolay bir şey değildi. Yapılacak yatırım ve bunca boyunca bunun getireceği maddi ve manevi yükü olan ciddi bir sektör. Televizyonculuk kazanmayan bir kurum.

‘ETV KAÇINCI KANALDA?’ DİYE SORUYORDUM

Televizyonumuz bir yardımlaşma derneği gibi... Haber kanalı olarak yardımlaşma içerisindeyiz. Bir yerden aldığımız haberi başkasına veriyoruz. Televizyon kurmak her babayiğidin harcı değildir. İzmir’i aradık, İstanbul’u aradık, nasıl yapabiliriz diye sorduk. Önce çatıya bir anten koyduk, bu iş böyle olmaz dedik. Ufak bir binada; 22 Sultanlar’ın karşısındaki bina da 5. katı ufak bir stüdyo haline getirdik. Çok keyif aldık. O dönem de 3 adet kanal vardı. Televizyonumuzu ilk kurduğumuz dönem de karşılaştığım insanlara ‘ETV kaçıncı kanalda?’ diye soruyordum ve 1 numara da olduğunu söylüyorlardı. O gün ki Manisa’nın nüfusu 60.000 idi. O zaman için 60.000 kişi bizden Ana Haber Bülteni bekliyordu. Bizim prensibimiz sadece Manisa’nın haberleriydi. Şimdi de olduğu gibi.

DEĞİŞMEYEN TEK TELEVİZYON ETV

Geriye döndüğüm de 23 yıl var ama kurduğumuz gün halen daha dün gibi geliyor. Bugün yine yeniliklerle Manisalıların karşısındayız. Biz bir okul gibiyiz. Bizim ekibimizden Ege Bölgesi’ne, ulusala çok kıymetli gazeteciler, televizyoncular yetişti. Bu durumdan çok büyük keyif alıyoruz. Biz zaten Manisalılar için yaşıyoruz. Manisalıları çok seviyoruz, zaten bu sevgimizi bu televizyonu yaşatmakla gösterdik. TRT’nin sahipleri değişti, STAR’ın genel yayın yönetmeni değişti, NTV’nin sahipleri değişti ama değişmeyen tek bir şey var ETV’nin yönetimi değişmedi ve ETV’nin prensipleri hiç değişmedi. İyi haberleri her zaman fazlası ile ön plana çıkartıyoruz. Kötü haberleri de olduğunca minimal duruma getirmeye çalışıyoruz. Basın tabiri ile ‘bel altı vuruşu olmayan’ bir televizyonuz. Manisa’ya hep güzel haberler verdik. Manisa’da güzel şeyler olmasını istiyoruz.

RTÜK’DEN HİÇ CEZA ALMAYAN TEK TELEVİZYONUZ

Ben bizimle çalışan arkadaşlarımıza da teşekkür ediyorum. Yaşadığımız yüzyılda artık teknoloji çok yüksek seviyelerde ama bundan 23 yıl önce biz gitmezsek, düğünlerde nişan yüzükleri takılmazdı. Dönemin belediye başkanları inşaat temellerini atmıyordu. Biz gitmezsek dönemin Valileri kurdeleyi kesmiyordu. Bütün Manisa’ya yetişmeye çalışıyorduk. Bizim Manisa’nın yerel televizyonu olarak çok önemli bir özelliğimiz de var ki; 23 yıldan bu yana RTÜK’ten hiç ceza almayan tek televizyonuz. Kınama cezası dahi almışlığımız yoktur.

ETV ULUSAL KANALLARLA BİR TUTULACAK DEĞERDE

ETV’nin kurucularından Erdinç Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Çalışkan ise uzun yılları aşmanın heyecanını şu sözlerle paylaştı; “Çok gerilere gittik. 1994 yılına. 23 yıl çeyrek asır yapar. Bunca zaman basın camiasında bulunmak her babayiğidin harcı değil. Yaptığımız iş oldukça büyük ama bunu Manisalıların takdirine bırakıyoruz. Ben takdir edildiğine kesinlikle inanıyorum. ETV ulusal kanallarla bir tutulacak değerde bir televizyonculuk anlayışı sergiliyor. Bu konuda kendi imkanlarımızı kullanıyoruz. Bu konuda güzel girişimler gerçekleştirdiğimiz için mutluyuz. Bu durumu teknolojik olarak arttırmaya çalışıyoruz, Manisalılara ulaşabildiğimiz için mutluyuz.”

GENÇLERİMİZİN BAŞARILARI İLE ÖVÜNÜYORUZ

ETV’de uzun yıllar yöneticilik yapan, ‘Her başarılı erkeğin arkasında, başarılı bir kadın vardır.’ sözüne örnek gösterilecek niteliklerde olan Erdinç Yumrukaya’nın eşi Halise Yumrukaya; “Tam 20 sene ETV’de yöneticilik yaptım. Artık Velihan Bey’e devrettik kurumumuzu. Teknolojinin bütün imkanlarını çok yakından takip ediyor ve Manisalılar ile buluşturuyor. Biz o gün ki şartlar ile yapılabilecek ne varsa Manisalılara sunduk. Biz gençlere eğitimlerimizi verdik, şimdi onların başarıları ile övünüyoruz. Nice Yıllara olsun.” ifadeleriyle duygularını dile getirdi.

MÜJDELİ HABERİ CANLI YAYINDA PAYLAŞTI

ETV ve Denge Gazetesi Genel Müdürü Velihan Yumrukaya canlı yayında ETV izleyicilerine müjdeli haberi duyurdu. Genel Müdür Yumrukaya; “Ben öncelikle bizi bugünlere getirdikleri için Erdinç Yumrukaya ve İsmail Çalışkan’a ve takım arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Yaklaşık bir senedir buradayım ve çok güzel günler geçirdim. İyi ve kötü günlerimiz oldu, üzüldük, sevindik, strese girdik ama hep tek bir hedefimiz oldu. Ben buraya gelirken Erdinç Bey bana; ‘Burası En’lerin gazetesi, En’lerin televizyonu ve bunu da devam ettirmelisin.’ dedi. Peki dedik, arkadaşlarımız ile oturduk, günlerimizi harcadık. Bu yaz itibariyle Denge Gazetesi’ni online duruma getirdik (www.manisadenge.com). Dün itibariyle de ETV’nin facebook yayınlarına başladık. İzleyicilerimiz Facebook’tan ETV MANİSA’yı takip ederek bizleri canlı olarak izleyebilecekler. Bu sistem şuan Türkiye’de çok yaygın değil. Türkiye’de birkaç kanal bunu yapıyor. Facebook yayını bizim bütün ilçelere ve bütün dünyaya yayılmamızı sağlıyor. Bu yayınlar ile birlikte, sadece dün ki test yayınımız da 12.000 kişiye ulaştık. Önümüzdeki programlarda bu sayının daha da artacağına inanıyorum. Önümüzdeki senelerde ilçelerimiz ile ilgili projelerimiz olacak. Görüşmelere bu hafta itibarıyla başladık. Erdinç Bey’e de bu konuda sürprizlerimiz olacak.

‘YENİ ÇİFT’TEN DESTEK

Ofıs-Home Mağazası Genel Müdürü Batuhan Yumrukaya “Ben ETV Manisa kadrosunu tebrik ediyorum. Eminim ki Velihan Bey bu kurumu çok iyi yerlere getirecektir. Ben her zaman arkasındayım.” dedi. Batuhan Yumrukaya’nın eşi Pelin Yumrukaya ise; “Bu ailenin bir parçası olmak gurur verici. 23 yıl çok büyük bir süre, kocaman şirketler bile bu kadar uzun süre dayanamayabiliyorlar. Ne mutlu ki bu kadar büyük bir aile ile bu kadar güzel işler yaparak, bu günlere gelinmiş. Ben de burada olmaktan gurur duyuyorum.” diye konuştu.

BURADA TELEVİZYONCULUĞU ÖĞRENDİM

ETV’de uzun yıllar hizmet vermiş gazetecilerden Yüksel Gördes; “Bu televizyonda ben televizyonculuğu öğrendim. Benim okulum burasıdır. Gazeteciliğin yanında kiminle ne konuşacağız, nasıl konuşacağız, bunları öğrendik. Temiz bir Türkçe ile sunmak lazımdı programlarımızı, röportajlar yapmamız lazımdı. O günlerden bugüne kadar 8 yıl öncesine kadar ben de ekranlardaydım. Yine de buradan kopmadım, Erdinç Bey ile olan bağımız, birbirimize saygımız, benim buradan ayırmadı. Bugün ben buradan ETV’yi kurup, bugünlere getirenlere 23 yıllar değil, nice 53’lü 93’lü yıllar diliyorum.” dedi.

EN TEMEL VARLIK: ETV

ETV’de neredeyse kurulduğu günden bu yana gazetecilik hayatını sürdüren Turan Işık canlı yayında ekranları başındaki izleyicilerle duygularını paylaştı: “ETV benim için “E’n T’emel V’arlık.” 23 yıl önce kuruldu. Benim 21 yılım bu TV’de dolmak üzere. Erdinç Bey’in dediği gibi televizyonumuz kurulduğunda, 22 Sultanlar’ın karşısındaki bir bina da bir odayı stüdyo yaptık, arkasından mutfak kısmını haber merkezi ve program servisi yapmıştık. O günlerden bugünlere geldik. Haberlerimizde Manisa’da yaşanan bir yangını canlı olarak vermiştik. Manisalılardan hemen telefon gelmişti. ‘Yangın nerede bizde gelip yardım etmek istiyoruz’ dediler. O günlerde ‘Neden daha önce böyle bir varlığımız yoktu.’ dediler. ETV, Manisa’nın En Temel Varlığı oldu. ETV’ye nice yıllar diliyorum.”

KUTLAMAYA KATILAN DİĞER İSİMLER

ETV ve Denge Gazetesi Yöneticileri ve çalışanları, Gazeteci Yüksel Gördes, Kelebek Mutfak Sorumlu Müdürü Asuman Tuğtaç ve mağaza personeli Filiz Dinçel, Erdinç Ticaret Bosch Mağazası Sorumlu Müdürü Senem Mutaf, Ofıs-Home Muhabese Müdürleri Şennur Sagu ve Güler Kahraman, Milangaz Sorumlu Müdürü Soner Yumrukaya ve Milangaz Muhasebe Müdürü Sezai Çınar


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
- 2 yıl önce
Velihan Nice 23 Yıllar İNŞAALLAH , ALLAH Utandırmasın