banner83

HÜDA-PAR'lı Başkandan Yetkililere Çağrı: Manisa'nın Bu Sorunları Acilen Çözülmeli

Manisa merkez ilçelerde bulunan mahalleleri ziyaret ederek sorun ve sıkıntıların tespiti noktasında çalışmalar yürüten HÜDA PAR Manisa İl Başkanı Sait Seyitoğlu, yetkililere çağrı yaptı; “Bu konularda acilen ciddi çalışmalar yapılmalı!”

HÜDA-PAR'lı Başkandan Yetkililere Çağrı: Manisa'nın Bu Sorunları Acilen Çözülmeli
banner87

Haber; Caner KILIÇ

İl Başkanı Sait Seyitoğlu öncülüğünde Manisa’da aktif olarak çalışmalarını sürdüren HÜDA PAR, "Yerel Sorunları Tespit ve Çözüm İçin Takip" projesi kapsamında mahalle ziyaretleri yapıyor ve sorunları yerinde tespit ediyor.  Sorunları ve sıkıntıları düzenlediği basın açıklamasıyla kamuoyuna duyuran HÜDA PAR Manisa İl Başkanı Sait Seyitoğlu,  Manisa merkeze bağlı 8 mahalle hakkında görüşlerini dile getirdi. Seyitoğlu, ziyaretlerinde muhtar, esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldiklerini, onların sorunlarını ve taleplerini dinlediklerini aktardı. 

"SEÇİMDEN SEÇİME DEĞİL, HER ZAMAN HALKIMIZLA İÇİÇE OLMAYI HEDEFLİYORUZ"

Gittikleri her mahallede ciddi sorunlarla karşı karşıya kaldıklarını belirten Seyitoğlu, yetkililerin bu sorunların çözümüne yönelik hızlı bir şekilde adım atması gerektiğini kaydetti. Seyitoğlu, "Sadece seçim dönemlerinde değil bütün zamanlarda halkımızla iç içe olmayı hedeflemekteyiz. Halkımız adına gündeme getirdiğimiz sorunların çözümü konusunda samimi girişimlerde bulunan yetkililer, bizlerden tebrik ve teşekkür göreceklerdir. Bizim amacımız, halkımızın sorunlarını çözüme kavuşturmaktır. Bu kapsamda Akpınar, Adnan Menderes, Turgut Özal, Ahmet Bedevi, Atatürk ve Fevzi Çakmak mahallelerinin sorun ve sıkıntılarını tespit ettik." ifadelerini kullandı.

"MAHALLELERİN ALTYAPI VE ÜSTYAPI SORUNLARI ACİLEN ÇÖZÜLMELİDİR"

Manisa'nın doğu girişi ile batı girişi arasında, hizmet anlamında çok ciddi farklar olduğunun altını çizen Seyitoğlu, şu sözlere yer verdi; "Manisa Turgutlu arasındaki 20 kilometrelik yolun berbat olduğunu, yolun bozuk olmasından dolayı kaza riskinin zirvede olduğunu yerinde gördük. Bu mahallelerimizin birçoğunda acilen taziye evi, düğün salonu ve sağlık ocakları açılmalıdır. İmar sorunu acilen çözülmelidir. Kangren haline gelmiş altyapı, köstebek yuvasına dönmüş üstyapı ve kokan temizlik sorunları acilen giderilmelidir. Muhtarlarımız sorunlarını bize şöyle dile getiriyor; “Herkes yağmur yağması için dua ederken, biz yağmaması için dua ediyoruz. Çünkü alt yapı eski ve yetersiz olduğundan, kanalizasyon suyu her tarafı berbat ediyor ve günlerce bu sorun giderilememektedir.” Ayrıca park ve bahçeler daha temiz ve hijyen bir ortama kavuşturulmalıdır."

“İKİ ARAÇ YANYANA GİDEMİYOR”

HÜDA PAR Manisa İl Başkanı Sait Seyitoğlu’nun anlattığı diğer sorunlar ise şöyle, "Spil Mahallesi'nin henüz resmi bir yolu olmadığından, iki araç yan yana geçememekte, biri durmak zorunda kalmaktadır. Şehrin merkezinde olan bu güzelim mahallemizin durumu bizleri şoke etmiştir. Bir an önce bu sorunun çözülmesi elzemdir. Özelikle Atatürk ve Fevzi Çakmak mahallerimizin 1979 yılından beri -o zamanki nüfusu 3 bin iken, şimdi 30 bini geçtiği halde- alt yapısının halen değiştirilmemesi çok ciddi sıkıntılara sebep olmaktadır. Bu sorun acilen giderilmelidir.

"SU BEDELİ VE ULAŞIM ÜCRETLERİ ÇOK YÜKSEK"

Genel olarak temiz su ve atık su bedellerinin çok pahalı olduğu aşikârdır ve hiçbir vatandaşımız memnun değildir. 2019'da yapılan zamların derhal geri alınması elzemdir. Şehir içi ulaşım ücretleri, mesafeler kısa olmasına rağmen haddinden fazla yüksektir. Yetkilerce bunun tekrar gözden geçirilmesi vatandaşların faydasına olacaktır.

“SUÇA SÜRÜKLENEN GENÇ SAYISI ÇOK FAZLA!”

Sorunların tespiti noktasında incelemelerde bulunduğumuz bu mahallelerimizde, uyuşturucu ve suça sürüklenen gençlerimizin oranının diğer mahallelerimize göre hayli fazla olduğunu öğrendik. İlgilerinin bu konuda ciddi çalışmalar yapmalarını bekliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 15 Temmuz 2020, 18:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94