İŞSİZ GAZETİCİLER FARKLI MESLEK KOLLARINA YÖNELİYOR

Manisa’da işsiz kalan gazeteciler için Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği, İŞKUR ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü ortaklığıyla açılan bilgisayar destekli reklam ve tasarım kursu, yeni bir meslek kapısını aralayarak işsiz gazetecilere umut oldu.

İŞSİZ GAZETİCİLER FARKLI MESLEK KOLLARINA YÖNELİYOR
banner87
Manisa Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü, Şehzadeler Halk Eğitim Merkezi ve Manisa Çalışan Gazeteciler Derneği işbirliğiyle bilgisayar destekli Reklam ve Tasarım kursu açıldı. Yaşanan ekonomik krizin ardından işsiz kalan gazetecilere destek olmak amacıyla açılan kursa 12 kişi katıldı. 185 saatlik kursa katılanlara günlük cep harçlığı da verilirken, kursiyerler yeni bir meslek sahibi olmanın da mutluluğun yaşıyor. Kendilerine yeni iş kapısı açıldığını ifade eden kursiyerler, bu kursu altın bir bilezik olarak gördüklerini söyledi.

İŞ BULMA SAHALARA GENİŞLEYECEK

İşsiz kalan gazetecilere kayıtsız kalmamak adına reklam ve tasarım kursu açtıklarını ifade eden Manisa Çalışan Gazeteciler Dernek Başkanı Turgay Duyar, “Manisa’da işsiz kalan gazetecilerin sayısı 30’un üzerine çıktı. Biz de dernek olarak kayıtsız kalmamak için proje geliştirdik. 4 ay içinde İŞKUR, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve derneğimiz arasında yapılan protokolle katılmak isteyen gazeteci arkadaşlarımıza yönelik bilgisayar destekli reklam ve tasarım kursu açtık. İŞKUR katılan kursiyerlere günlük cep harçlığı veriyor, aynı zamanda işsiz kalan kişilere maddi destek sağlamış oluyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifika verilecek, vasıflı eleman olacaklar, iş bulma sahaları biraz daha genişleyecek. Bize destek veren Manisa Valiliğine, İŞKUR İl Müdürlüğüne ve Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teşekkür ederiz” diye konuştu.

“DAHA İYİ İŞ YERLERİNE GİRECEĞİMİ DÜŞÜNÜYORUM”

Kursa katılan Mücahit Karataş ise kurs ile ilgili yaptığı konuşmada, "Kartvizit, dergi, gazete yapımlarını öğrendik. Kursun ardından daha iyi iş yerlerine gireceğimi düşünüyorum. Kursa başlamadan önce hiçbir bilgim yoktu, şimdi programları öğrendim. Kendimi ilerlettim. Gördüğüm eğitim boyunca da İŞKUR’dan destek alacağız.” dedi.
 
YORUM EKLE
YORUMLAR
melih kalay
melih kalay - 11 ay Önce

GAZETECİ OLMAK İÇİN SARI BASIN KARTI GEREKİR BUNLAR GAZETECİYİM DİYE GEÇİNİYORLAR MUHABİR BUNLAR KENDİLERİNİ DEVE AYNASINDA GÖRENLER İŞSİZ KALMIŞ VAY

Göksel
Göksel - 11 ay Önce

haber fotoğrafının sağ alt tarafında pişmiş kelle gibi sırıtan abimiz halinden çok memnun.

SIRADAKİ HABER