banner83

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ERYILMAZ’DAN SUYA ZAM TEPKİSİ:

 İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin su zammıyla ilgili açıklama yaparak, tepki gösterdi.

İYİ PARTİ İL BAŞKANI ERYILMAZ’DAN SUYA ZAM TEPKİSİ:
banner87 Manisa Büyükşehir Meclisi’nde, İYİ Parti ve CHP’nin ret oyu vermesine rağmen, MHP ve AK Partili meclis üyelerinin oylarıyla suya gelen zammın tepkileri sürüyor. İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz, MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin, yaptığı su zammına ilişkin açıklama yaparak, tepki gösterdi. Açıklamasının başında su zammının karşısında durarak, ret oyu veren İYİ Parti ve CHP’li meclis üyelerini tebrik eden Eryılmaz, halkın cebindeki paraya gözünü diken zihniyete mecliste olduğu gibi her zaman karşı duracaklarını söyledi.
 
 

“VATANDAŞIN LEHİNE OLAN İŞLERİ ONAYLAYACAĞIZ”
 
MHP’li Manisa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Cengiz Ergün’e, seçim öncesi Manisalılara verdiği “2019’da Manisa’da suya zam yapmayacağım” sözlerini hatırlatan Eryılmaz, “Türkiye’de ekonomik krizin oldukça hissedildiği bugünlerde, Manisa halkının omzuna yüklenen su zammını anlamsız ve bir o kadar da talihsiz buluyoruz. MHP’li Büyükşehir Belediyesi ve ortağı AK Parti, aldığı karar ile Manisalı vatandaşları bir kez daha mağdur etmiştir. Türkiye’nin birçok ilinde suya yüzde 40 indirim yapılırken, Manisa’da 1-20 metreküp su 2.90 lira iken 3.91 lira oldu. 21-45 metreküp su 4.40 lira iken 5.93 lira oldu. 46 metreküp üzeri 6.30 lira iken 8.49 lira oldu. İl genelinde yüzde 34 ile yüzde 70 arası zam yapıldı. Yaptığı zammın ardından “Almadan vermek Allah’a mahsus’ diyerek kendini savunan başkan Ergün’e soruyoruz. Size hiçbir şey almadan oy veren 460 bin 692 seçmen bu zammı hak edecek ne yaptı. Gözünü Manisa halkının cebine diken, halkın cebindeki parayı vakumlayan MHP ve iki ileri bir geri taktiği ile önce zamlara hayır diyen, bugün ise zamlara evet diyen AK Parti zihniyetini kınıyoruz. Manisa halkı bunların siyasi cambazlıklarının farkındadır. Siyasi çıkarları uğruna Manisalı vatandaşları mağdur eden MHP ve AK Parti’nin her zaman karşısında durarak, her zaman vatandaşın lehine olan işleri onaylayacağız. Vatandaşın aleyhine olan zam ve benzeri kararların karşısında olacağız” dedi
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94