banner83

Kaybedecek Vaktimiz Yok Bir An Önce Seçim Olmalı

DEVA Partisi Manisa İl Başkanı Süreyya Sakınç, partisinin 1. kuruluş yıl dönümünde konuştu. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin yönetilemez hale geldiğini savunan Sakınç, erken seçimin artık bir gereklilik haline geldiğini ve Türkiye’nin kaybedecek zamanının kalmadığını ifade etti.

Kaybedecek Vaktimiz Yok Bir An Önce Seçim Olmalı
banner87

DEVA Partisi Manisa İl Başkanlığı, parti binasında kuruluşlarının 1. yıldönümünü pasta keserek kutladı. Burada bir konuşma yapan İl Başkanı Süreyya Sakınç, “Partimiz bundan tam bir yıl önce, 9 Mart 2020 tarihinde kuruldu. DEVA Partisi’nin kuruluşunun çok özel bir nedeni ve hikayesi vardır. DEVA Partisi, Türkiye’deki mevcut siyasi partilere sadece bir partinin ilave edilmesi için kurulmuş bir parti değildir. Partimiz, büyük çoğunluğu siyasete yeni atılmış, kendi alanlarında uzman, eğitimli, liyakatli, bu ülke için ellerinden gelen her türlü çabayı vermeye hazır, siyaset dilinin düzeltilmesi ve siyasete yeni bir anlayışın getirilmesi, ülkemizin bugün artık çözülemez hale gelmiş olan bir düğüm haline gelen sorunlarının çözümü için kurulmuş bir partidir. Sayın Genel Başkanımız Ali Babacan önderliğinde kurulmuş olan DEVA Partisi, demokrasi ve atılım unsurlarını barındıran bir partisidir.”dedi.

"HERHANGİ BİR İDEOLOJİNİN TEMSİL EDİLDİĞİ BİR PARTİ DEĞİLİZ"

DEVA Partisi’nin, Manisa ile birlikte 43 ilde kongresini tamamladığını ve 81 ildeki atamalarla birlikte bugün mahalle ve sandık görevlilerini belirlemek suretiyle seçime hazır hale geldiğini sözlerine ekleyen Sakınç; “Partimiz herhangi bir ideolojinin temsil edildiği bir parti değildir. Temel ideolojimiz halkın refahının sağlanması, özgürlüklerin teminat altına alınması, Türkiye’nin saygın bir ülke haline gelmesidir. Bu nedenle, kendimizi merkezde konumlandırıyoruz. Şu an herhangi bir partiyle ittifak düşüncesini taşımayan, kendi gücünü ve teşkilatlarını kendi kadroları ile oluşturmaya çalışan ve kendi kimliğini oluşturan kurumsal bir partidir. Bir kadro hareketidir, bir halk hareketidir. Bu yüzden her geçen gün vatandaşlardan aldığı desteği giderek arttıran bir partidir.”diye konuştu.

"HAZİRAN AYININ SONU VEYA ORTASINDA SEÇİM OLABİLİR"

Olası bir erken seçim olması durumunda, seçimlere hazır olduklarını söyleyen Başkan Süreyya Sakınç, açıklamalarını şu sözlerle sürdürdü; “Partimiz tüm bu seçim hazırlıklarını tamamladı. Fakat biz teşkilatlanmalarımızı sanki yarın seçim olacakmış gibi sürdürmeye çalışıyoruz. En erken genel seçim senaryosu Haziran ayının sonu veya ortası gibidir. Biz zaten siyasi partiler yasasına uygun olarak bu seçime girmeye hak kazanıyoruz. Bunun dışındaki herhangi bir tarihte de biz kadrolarımızla seçime hazırız.

"BU SİSTEMİN DEVAMI RİSK ALTINDADIR, TEHDİT ALTINDADIR"

Erken seçimi gerektiren en temel neden, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sisteminin yönetilemez hale gelişidir. Bugün hukuk reformu olsun, ekonomik reform olsun, adı reform olan bütün çalışmalar bugünkü sistemle başarılı olamaz. Bu sistem çözüm üretmekten uzak bir sistemdir. Bu sistemin devamı risk altındadır, tehdit altındadır. Mevcut yönetimin de bunun farkına vardığını umuyoruz. Çünkü onlar da bunun rahatsızlıklarını hissediyorlar. Dolayısıyla benim beklentim, yeni anayasa çalışmalarının, mevcut sistemin daha uygulanabilir hale gelmesini sağlayacak düzenlemeler içermesidir. Fakat biz bunda da hükümeti samimi görmüyoruz. Türkiye yönetilemez durumda. Bu yüzden 2023 yılına kadar Türkiye’nin her gün ağırlaşan sorunlarının çözümünde, bugünkü Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi başarılı olamadığı için erken seçim bir gereklilik ortaya çıkmıştır. Yani aslında kaybedecek hiç vaktimiz yok. Bir an önce seçim olması bu anlamda gereklidir. Her geçen gün ve her geçen yıl Türkiye’nin mevcut kazanımlarının daha fazla kaybı riskini taşımaktadır.”

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2021, 11:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94