banner83

MANİSA'DA SUYA ZAM KARARI

Manisa Büyükşehir Belediye MASKİ Olağan Genel Kurul Toplantısı 2.oturumunda CHP ve İYİ Parti’nin red, MHP ve AK Parti grubunun ise kabul oylarıyla MASKİ’nin su tarifesine zam yapıldı.

MANİSA'DA SUYA ZAM KARARI
banner87


Manisa Büyükşehir Belediyesi Mayıs ayı Meclis Toplantısına Başkan Cengiz Ergün başkanlığında bugün devam edildi. Toplantının ardından MASKİ Olağan Genel Kurul Toplantısı yapıldı. Toplantıda geçen hafta komisyona havale edilen suya zam konusu görüşüldü.     İYİ Parti grubundan konuyla ilgili açıklama geldi. Yapılan açıklamada; “2019 yılında sayın başkan suya zam yapılmayacağını beyan etmişti. Ve o dönemde Ak Partiye şov yaptırmayacağını söylemişti. 4 kişilik 1 ailenin ayda normal şartlarda 20, minimum oranda ise 8 metreküp su tükettiğini varsayıyoruz. Ve İYİ Parti olarak aylık 5 metreküplük sudan ücret alınmamasını talep ediyoruz. Ve su tarifelerine zam yapılmamasını istiyoruz. Biz bu su zammını reddediyoruz.” Denildi.   CHP gurubu da su zammına karşı çıktı. Birçok ilde suya indirim yapıldığına dikkat çeken CHP grubu, su zammına yansıtılacak rakamın ekonomik krizle boğuşan vatandaşı zor durumda bırakacağı ifade edildi. Yapılan konuşmaların arından oylamaya geçildi.  CHP ve İYİ Parti’nin ret, MHP ve AK Parti grubunun ise kabul oylarıyla MASKİ’nin su tarifesine zam yapıldı.   Başkan Cengiz Ergün ise sadece tek bir cümle sarf etmek istediğini belirterek, “Almadan vermek sadece Allaha mahsustur” diyerek toplantıya son verdi.

 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandaş
Vatandaş - 2 yıl Önce

Çok teşekkür ederim. İyi çalışmışsınız vatandaş için. Bravo. Helal olsun sizlere. Gelecek seçimlerde oyum SİZLERE. !!!!

manisalı
manisalı - 2 yıl Önce

youtubedeki videonuzda 2019 da hiç bişeye zam yapmayacam diyen cengiz başkan ne oldu paramı bitti har vurup harman savurdunuz paraları

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94