banner83

Manisa'nın 30 yıllık imar hasreti son buluyor

Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün önderliğinde çalışmaları başlatılan yeni imar planı için son aşamaya gelindi. Manisa'nın 30 yıllık imar hasretini sona erdirecek olan imar planı için 5000'lik planlar Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin nisan ayı toplantısına getirilecek.

Manisa'nın 30 yıllık imar hasreti son buluyor
banner87

Manisa'nın imar planlarının yapılmasının üzerinden geçen yaklaşık 30 senenin ardından yeni imar planı çalışmalarında sona gelindi. Yoğun mesai harcanan imar planı konusunda Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün başkanlığında toplantı gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Encümen Salonu'nda yapılan toplantıya Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Aytaç Yalçınkaya, Şehzadeler Belediye Başkan Danışmanı Ulus Kotluca, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri Mehmet Palabıyık, Ahmet Tonguç ve Selman Keresteci ile Büyükşehir Belediyesi ve Şehzadeler Belediyesi teknik ekipleri katıldı. Toplantıda çalışmaları devam eden imar planında gelinen son durum, görüş alışverişinde bulunularak değerlendirildi. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün'ün önderliğinde çalışmaları başlatılan ve bu kapsamda yoğun mesai harcanan 5000'lik planlar, Manisa Büyükşehir Belediye Meclisi'nin Nisan ayı meclis toplantısına getirilecek.

5000'lik planlar nisan ayı meclisine getirilecek

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün, geride kalan süreçte imar planı için yoğun mesai harcandığını belirtti. Başkan Ergün, "Nisan ayında 5000'lik planlarımızı meclisimize getiriyoruz. Şehrimizin 30 yıllık imar hasretine Büyükşehir Belediyesi, Şehzadeler Belediyesi ve Yunusemre Belediyesi'nin yoğun çalışmaları neticesinde inşallah son vermiş olacağız" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Yunus emre ilçesi emlak dere mahallesi muhtarı osman yeşilçayır
Yunus emre ilçesi emlak dere mahallesi muhtarı osman yeşilçayır - 9 ay Önce

Sayın çengiz ERGÜN BAŞKANIM emlak dere mahallesi olarak 40 yıl dır imar bekliyoruz vatan daş oğlunu ve kızını ever çek imaryok ev yapamıyor yollarımız dar altyapı üst-yapı hizmet konusunda sıkıntılar yaşı yoruz bu sıkıntıların çözülmesi gerekiyor artık İNŞALLAH

Hazar
Hazar - 9 ay Önce

Gene laf gene laf... Bı kere şunu halledelim aramızda bu imar artık çıksa bile ,sağda solda ovunmeyin Allah aşkına, resmen fiyaskoyo döndü millet perişan oldu. Bian önce onaylayacak mısınız ne yapacak siniz yapın çekilin kenara .

esat yaramış
esat yaramış - 9 ay Önce

bence bunlar boş vat yermi senedir hep bunlarlan kandirdilar bizi

Serhat
Serhat - 9 ay Önce

Barbaros kanalaltı ve kuşlu bahçe ile çevre yolu arasının imara açılması,şehrin merkezine daha fazla güç ve hareket kazandıracak,15 ,20 km uzağa şehre gelmek için gidip gelinmeyecek, enerjiden ve yakıttan,çevre kirliliğinden Manisa kurtulacak,ana merkezi besleyen ve şehirde ticareti geliştiren bir imar planı olmasını bekliyoruz.

serkan özevin
serkan özevin - 9 ay Önce

cengiz ergun millette infial yaratacak bir ise kalkiyor daha once yunusemre belediyesinin kentsel donusum planinin aynisini imar plani olarak insanlara sunuyor insanlara ölümü gosterip sitmaya razi etmeye calisiyor butun manisa ve yunusemre bu plana karsi birde apartmanlari yikip yerine park yapmak nasil bir mantiktik biri aciklarsa sevinirim

Hayriye Vatansever
Hayriye Vatansever - 9 ay Önce

Sonuç tan haber verin bu ne böyle göz boyama bu ay ,yok bidahaki ay ,bize sonuç lazım boş laflarla insanı oyalamayın, imar açıldımı hafza sultan mahallesi, bundan haber verin 35 yıldır imar bekleyen mahalle burası net sonuç istiyorum.

İsmail zeybek
İsmail zeybek - 9 ay Önce

İnşAllah tez zamanda biter

Müñir şık
Müñir şık - 9 ay Önce

Geç kalmış nerden bâşlarsa ordanbasarı sayılır


SIRADAKİ HABER

banner95

banner94