MANİSA SAĞLIK-SEN’DEN TÜRKİYE’DE BİR İLK

Sağlık-Sen Manisa Şubesi bünyesinde oluşturulan ve Türkiye’de STK tarafından oluşturulmasıyla bir ilk olan Şehit Yakını ve Gazi Memurlar Komisyonu düzenlenen törenle basına tanıtıldı.

MANİSA SAĞLIK-SEN’DEN TÜRKİYE’DE BİR İLK
banner46

Sağlık-Sen Manisa Şubesi bünyesinde Şehit Yakını ve Gazi Memurlar Komisyonu kuruldu. Kurulan komisyon ile şehit yakınları ve gazi memurlarının sağlık kurumlarında karşılaştıkları sorunlara hızlı çözüm üretilmesi hedefleniyor. Komisyonun tanıtım toplantısında konuşan Sağlık-Sen Manisa Şubesi Şehit Yakınları ve Gaziler Komisyonu Başkanı Yusuf Kıyışkan, “Yedi kişiden oluşan komisyonumuzun bir diğer amacı da rutinin dışına çıkarak anlamlı etkinlikler düzenleyerek şehitlerimiz ve gazilerimizin hatıralarına sahip çıkmaktır” dedi.

“BİZ ONLARIN ELİ AYAĞI OLALIM YETER”

Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa Irgatoğlu ise; “Bugün burada şehit oğulları olarak, şehitlerimize bu anlamda verdiğimiz sözü tuttuğumuzu ifade etmiş oluyoruz. Boynumuzun borcu olan bir görevi de yerine getiriyoruz.” diye konuştu.

“YALNIZ HİSSETMEYECEĞİZ”

Türkiye Harp Malulü Gaziler, Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Manisa Şube Başkanı Gazi Ümit Taydaş da, Sağlık-Sen tarafından kurulan Şehit Yakını ve Gazi Memurlar Komisyonuyla kendilerini yalnız hissetmeyeceklerini belirtti.-Özlem ŞAHİN
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER