MANİSA SALLANMAYA DEVAM EDİYOR

Kırkağaç ve Akhisar ilçelerinde meydana gelen depremlerle sallanmaya devam eden Manisa’da korku ve panik sürüyor.

MANİSA SALLANMAYA DEVAM EDİYOR
banner46
Bugün saat 03.23'de merkez üssü Manisa'nın Akhisar ilçesi olan 4.6 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem yerin yaklaşık 6 kilometre derinliğinde kaydedilirken, çevre illerden de hissedildi.

KIRKAĞAÇ’TA İKİ BÜYÜK SARSINTI

Manisa, saat 06.25'te Kırkağaç ilçesinde meydana gelen 4.0 büyüklüğündeki depremle sarsılmaya devam etti. Deprem, yerin 6.99 kilometre derinliğinde oluştu. Kentte gece ve sabah saatlerinde yaşanan sarsıntıların şoku henüz atlatılmamışken, Kırkağaç’ta saat 14.36'da da 4.4 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı.

MANİSA'NIN DEPREM MASTER PLANI OLMADIĞI ORTAYA ÇIKTI


Günlerdir depremle sarsılan Manisa'da, gözler riskli yapılara ve depremle ilgili alınan önlemlere çevrildi. İnşaat Mühendisleri Odası Başkanı Fethi Nazım Obus, kentin deprem master planının olmadığını belirterek, acilen hazırlanması gerektiğinin altını çizdi. Obus, yetkilileri göreve davet etti.

596 AZ HASARLI, 275 AĞIR HASARLI KONUT TESPİT EDİLDİ


Fay hatlarının aktif olduğu bölgede yer alan Manisa, 22 Ocak'tan bu yana deprem korkusu ile yaşıyor. Kentte depremlerde Saruhanlı, Akhisar, Soma ve Kırkağaç ilçelerinde toplam 596 az hasarlı, 275 ağır hasarlı konut tespit edildi. İnşaat Mühendisleri Odası Manisa Şubesi Başkanı Fethi Nazım Obus, afla yasal hale getirilen kaçak yapıların tehlikesine dikkat çekti.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER