MANiSA SEÇiM HAVASINA GiRDi

İYİ PARTİ’DEN İSTİFA Tamer Akkal Manisa’nın sevilen ve sayılan iş adamlarımızdan birisidir. Milliyetçi Hareket Partisindeki başarılı çalışmalarıyla da takdir kazanmış bir politikacı olarak, yeni kurulan İYİ Parti’nin Manisa kurucusu olmuş ve kurduğu teşkilatlarıyla Manisa’da %14 gibi bir oy alınmasında büyük bir payının olduğu gerçeğini ben de biliyorum.

MANiSA  SEÇiM HAVASINA GiRDi
banner87


Dünkü istifasını okuduktan sonra da aklıma; Taş yerinde ağırdır , cümlesi geldi.
Çünkü milletvekili olduktan sonra Tamer Akkal’ı Manisalılarla bütünleşirken görmedim. Daha önceleri halkın içinden çıkmayan ve her türlü toplantı ve organizasyonlarda bulunmaya gayret gösteren Tamer Akkal Manisalılarca özlenir hale gelmişti.
* * *
Kendisi de itiraf ediyor. 3-4 adayın genel başkanlık seçim savaşını verdiği bir partinin tek sesli olması çok kolay bir olay değildir. Bu nedenle istifa etmesini ben de haklı buluyorum.
* * *
TURGUTLU’DAN HABER VAR
4 Şubat Pazartesi günü Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı Mustafa Destici, Turgutlu’ya gelerek seçim bürosu açıp, adaylarının Serhat Orhan olduğunu açıklayacak.
* * *
Serhat Orhan 2004-2014 yılları arasında Turgutlu Belediye Başkanlığı yapmıştı.
* * *
KULA’DAN HABER VAR
Telefonla aradığım İYİ Parti Manisa İl Başkanı Hasan Eryılmaz’ı Ankara’da buldum. Önemli bir toplantıda olmasına rağmen “Kula’da adayınız var mı?” diye sordum
* * *
“Evet Kula’da 3 dönem Anavatan Partisi ve AK Parti’den belediye başkanlığı yapmış olan Selim Aşkın’la yola çıkıyoruz” cevabını verdi.
* * *
Ve önümüzdeki günlerde daha detaylı açıklamalar yapacağını söyledi.
* * *
CAFE 236’DA KONUKLARIM VARDI
 


Geçen Cumartesi sabah kahvaltısındaki konuklarımla dolu dolu 2 saat geçirdim. Uzun zamandır bu kadar keyifli bir kahvaltı yaptığımı hatırlamıyorum. Misafirlerim Manisa’daki hemşehri derneklerinin başkanlarıydı. Benim de o kahvaltıda öğrendiğim bazı notlar şöyleydi;
* * *
Manisa’daki dernek sayısı 38 olmasına rağmen, 13 tane dernek bir araya gelerek kültür ve dayanışma adı altında kendilerini resmileştirip, geldikleri yerdeki örf ve adetlerini kültürlerini yaşatmaya çalışırlarken Manisa için neler yapabiliriz diyerek doğdukları değil, doydukları Manisa ile bütünleşmeye çalışıyorlar.
Kimler mi vardı?
- Malatyalılar Birlik ve Beraberlik Derneği: Hacı Ali Özsoy
- Afyonkarahisarlılar Derneği: Ragıp Güneş
- Bitlisliler Kültür ve Dayanışma Derneği: Cevdet Çiçek
- Yuntdağlılar Derneği: Mustafa Uyumaz
- Ardahanlılar Derneği: Yılmaz Ünsal
- Ahlat Sosyal Yardımlaşma Derneği: Çelebi Aslan
- Azerbaycan Kültür Derneği: Yalçın Taşdemir
- Elazığlılar Derneği: Esat Say
- Çerkez ve Kültür Derneği: Abdullah Hırcıner
- Malatyalılar Kültür ve Dayanışma Derneği: Haydar İzci
* * *
Kahvaltıya katılamayan Makedon Göçmenleri Derneği, Balıkesirliler Derneği ve Kağızmanlılar Derneği başkanları ile tanışamadım ama en kısa zamanda MASKİ binalarındaki ofislerini ziyaret edeceğim.
* * *
Gerçekten çok fazla bilgiye sahip oldum. Kahvaltıda bulunan ETV’nin program yapımcısı Doğan Göde ,Turizm Derneği Başkanı Ufuk Tanık ve fahri yönetici Aziz Dilşen de bu keyifli sohbete katılım sağladılar.
* * *

ZİYARETLER BAŞLADIMilliyetçi Hareket Partisi’nin Ankara’daki tanıtım töreninden sonra yaptığı ilk iş, AK Parti binasına giderek kurulan siyasi akrabalığı tescil etmek oldu.
* * *
5 yıldan bu tarafa büyükşehir meclis toplantılarındaki tartışmalar, yüksek sesle konuşmalar ve protestoların hepsi sona erdi. Herkes birbiriyle helalleşerek, AK Parti ve MHP yöneticileri, yeni açılan beyaz sayfayı kirletmemek üzere daha temkinli ve daha dikkatli olarak siyasetlerine devam etmeliler.
* * *
AK Parti İl Başkanı Berk Mersinli de 11 Belediye Başkan Adayının yanında Yunusemre İlçe Başkanı ile beraber, misafirleri kapıda karşılayarak, Cumhur İttifakı’nın önemini anlatan bir konuşma yaptı.
* * *
Cengiz Ergün başkanlığında yapılan bu ziyaretlere; Turgutlu, Salihli, Alaşehir, Sarıgöl, Kula ve Selendi Belediye Başkan Adayları da katıldı.
Başkan Cengiz Ergün ise “Bu ittifaka halel getirmeyeceğiz.” diyerek noktayı koydu.
* * *
Önümüzdeki günlerde MHP’nin kapatılan İl Başkanlığı makamı açılınca AK Partili yöneticilerin de kendilerine düşen iade-i ziyareti yaparak,  31 Mart’a kadar çalışmalarına ortak olarak devam edecekleri bekleniyor.
* * *
TV PROGRAMI
 Geçen hafta Sayın Cengiz Ergün ile yaptığım TV programı Manisalılar tarafından çok beğenildi. 3 saat süren programdaki izlenme oranımız çok ama çok fazlaydı. O günden bu tarafa bu programın devamını isteyenlerin sayısı da bir hayli fazla.
* * *
Yıllardır Başkan Cengiz Ergün’le çok fazla TV programı yaptık ama gerçekten başkanın  anlatımı ve sunumu harikaydı. Bu kadar fazla yağmurun yağmasına rağmen, alınan önlemler nedeniyle şehir ve ilçelerde su baskınlarının olmaması nedenlerini çok iyi anlatan başkan yakında Manisalıların kullanacağı elektrikli otobüslerin tanıtımını önümüzdeki programa bıraktı.
* * *
Son sözüm;
Sizlerden gelen mail ve telefonların cevabını veriyorum. Sayın Başkanı en kısa zamanda ETV kanalında sizlerle tekrar buluşturacağım.

 
Güncelleme Tarihi: 30 Ocak 2019, 19:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
ERCAN ÇATMAKAŞ
ERCAN ÇATMAKAŞ - 2 yıl Önce

kula seni özledi selim başkanım

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94