banner83

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz; "Manisa Gölgede Değil"

Manisa Valisi Yaşar Karadeniz; "Manisa Gölgede Değil"
banner87

Geçtiğimiz ay itibari ile Manisa Valiliğine atanan ve ayağının tozuyla, hızlı bir tempo içerisinde çalışmalara başlayan Vali Yaşar Karadeniz, ETV’de yayımlanan Erdinç Yumrukaya ile 45 Dakika programının konuğu oldu. Manisa'ya dair gözlemlerini izleyicilerle paylaşan Karadeniz, Koronavirüs salgını hakkında da önemli açıklamalarda bulundu.

TEDBİRLERE UYARAK MANİSA’DAKİ VAKA SAYILARINI AZALTMAMIZ GEREKİYOR

Manisa’daki koronavirüs vaka oranı hakkında açıklamalarda bulunan Karadeniz, "Özellikle sanayi ve tarımın dışardan işçi transferi yapıyor olması; sanayide özellikle İzmir üzerinden servislerin günübirlik gidiş gelişi, Manisa’yı çevredeki etkilere açık hale getirmiş. Bundan dolayı günlük vakalar olarak, bizim de diğer büyükşehirlerdeki sayılara yakın bir sayımız var. Ama Manisa artış trendinde değil, belli bir seviyede sabit olarak gidiyor. Yalnız bu düşük bir seviye değil ve bunu düşürmemiz gerektiğini düşünüyorum. Bu süreçte ekonomik hayatı devam ettirmek, olmazsa olmazımız. Eğitim öğretimi de sağlıklı bir şekilde sürdürmemiz gerekiyor. İlaç, aşı gibi gelişmeler oluncaya kadar, virüsten korunarak normal yaşantımızı sürdürebilmeye alışmamız lazım. Maske, mesafe ve hijyen ve ek tedbirlere uymamız gerekiyor. Ayrıca Manisa’da tedavi oranlarındaki başarının yüksek olması, ortada önemli bir gayretin, çabanın olduğunu gösteriyor.” dedi.

"MANİSALILARIN KENDİLERİNE HAKSIZLIK YAPTIKLARINI DÜŞÜNÜYORUM"

Göreve başladığı günden itibaren yaptığı ziyaretler sonrası edindiği izlenimler neticesinde Manisa’dan övgüyle söz eden Vali Yaşar Karadeniz; “İmkanları ve fırsatları çok bol olan bir ilde yaşıyoruz. Bu ilin imkanları, özellikle tarımda ve sanayide iyi kullanılmış durumda. Bazen bazı şehirler, kendisinden daha büyük şehirlerin gölgesinde kalabiliyorlar. Gördüğüm kadarıyla Manisalılar da biraz bu hisse kapılmış gibiler ama kendilerine haksızlık yaptıklarını düşünüyorum. Çünkü gölgede kalan yerler, büyükşehirlerden işçi getirmezler; büyükşehirlere işçi gönderirler. Manisa, büyükşehirlerden kendisine işçi getirmeyi başarmış. Bu da gölgede kalmak değildir. Ben eminim ki, tarımda ve sanayide yakalanmış olan bu başarının, hizmet sektöründe ve hizmet sektörünün önemli bir parçası olan turizmde de yakalanacağına inanıyorum.” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94