banner83

Manisa’da kalabalık aileler yurtlarda izole edilebilecek

Manisa Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında kalabalık ailelerde pozitif vaka görülmesi ve ev durumunun izolasyon için yeterli olmaması halinde aileler yurtlarda izole edilecek.

Manisa’da kalabalık aileler yurtlarda izole edilebilecek
banner87

Manisa Valiliği İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından korona virüs tedbirleri kapsamında yeni kararlar yayınlandı. Alınan karar kapsamında durak boyutları büyütülürken, belirti gösteren sürücülerin çalışmalarına da izin verilmeyecek. Valilik tarafından alınan kararlar şu şekilde belirlendi: “Şehir içi toplu taşıma araçlarının özellikle servis araçlarının inme-binme noktalarında araçlar beklenirken ve araçlara binilirken sosyal mesafenin sağlanması için gerekli tedbirlerin alınmasına ve kış mevsiminin geldiği de dikkate alınarak özellikle bekleme alanlarındaki durakların boyutlarının büyütülmesine, Covid-19 ile uyumlu belirtiler gösteren sürücülerin çalışmalarına izin verilmeyerek, sağlık kuruluşlarına yönlendirilmelerine karar verilmiştir”

Öte yandan park ve bahçe gibi vatandaşların yoğun olarak bulunduğu alanlarla ilgili de düzenleme yapıldı. İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından park, bahçe, rekreasyon ve mesire alanlarının girişlerine ve uygun alanlarına ilgili belediyesince kurallar, sosyal mesafe, maske kullanımı ve temizlikle ilgili afişler ve uygun yerlere dezenfektan konulmasına; buralarda bulunan oturma alanları arasında en az 3 metre mesafe bulunmasını sağlayan düzenlemeler yapılmasına, bu alanlarda piknik yapmanın yasaklanmasına karar verildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94