banner83

Manisa’da Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında 46 Proje Uygulanacak

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan “Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi Projesi” ile “Kırsal Ekonomik Altyapı Yatırımları Destekleri Projesi” kapsamında, Müdürlüğümüzce “Proje Değerlendirme Komisyonu” oluşturulmuş ve Komisyonca incelenerek Bakanlığa sunulan 46 proje, destek almaya hak kazanmıştır.

Manisa’da Kırsal Kalkınma Destekleri Kapsamında 46 Proje Uygulanacak
banner87

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Manisa İl Tarım ve Orman Müdürü Metin Öztürk; “İlimizde Tarım ve Orman Bakanlığı Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Destekleri kapsamında Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırımların Desteklenmesi programı kapsamında idari ve teknik yönden uygun bulunan 10 adet proje Bakanlığımız tarafından onaylanmıştır. 19.350.000 TL bedelli 10 adet projenin uygulanması sonunda yatırımcılarımıza 9.212.000 TL hibe ödemesi yapılacaktır.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklemesi Kapsamında, Kırsal Ekonomik Altyapı Destekleri programı dahilinde ise idari ve teknik yönden uygun bulunan 36 adet proje Bakanlığımız tarafından onaylanmıştır. 6.739.000 TL bedelli 36 adet projenin uygulanması sonucunda yatırımcılarımıza 3.369.500 TL hibe ödemesi yapılacaktır.

İçinde bulunduğumuz pandemi sürecinde üretimin durmaması için yürüttüğümüz çalışmaların sonuç vermesi ve sunulan 46 projenin destek almaya hak kazanması bizleri mutlu etmiştir.

Manisamıza hayırlı ve uğurlu olsun” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94