banner83

MANİSA’NIN YILANLI MAHALLESİ!

Manisa’da bir mahalleyi yılanlar sardı. Sokaklarda, bahçelerde ve hatta evlerin içerisinde dahi görüntülenen yılanlar mahalleliye kabus dolu anlar yaşattı. 65 yaşındaki Rahime nine de bahçesinde gördüğü yılanı öldürdükten sonra eline alarak kameralara poz verdi.

MANİSA’NIN YILANLI MAHALLESİ!
banner87
Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde, Kuşlubahçe Mahallesi’nde yaşayan vatandaşlar yılan ve fareler içerisinde adeta kabus dolu anlar yaşıyorlar. Sokaklarda sıkça görülen yılanların kapılardan evlere girdiği de kameralara kaydedildi. Aynı gün içerisinde mahallede 3 yılan vatandaşlarca öldürülürken, 65 yaşındaki Rahime nine de, evinin bahçesinde gezdiği sırada yılanla karşılaştı. 2 metre boyundaki yılanı önce vilada sapı, ardından tırmıkla vurarak öldüren Rahime Çınar, komşusu tarafından o anlar yaşanırken cep telefonu kamerasına kaydedildi. Yılanların zehirli olup olmadığı bilinmezken, mahallede görülen yılan paniğe neden oldu.

"GELİP HALİMİZİ GÖRSÜNLER!"


Mahalleli bu korkularının biran önce son bulması için yetkililere çağrı yaparken, mahalleli adına Mehmet Ak isimli vatandaş gazetemiz Denge’ye yaşadıkları kabusu anlattı. Mehmet Ak; "Şu anda evlerimizi yılanlar bastı. Seçim zamanı geldiği zaman kapı kapı dolaşıyorlar. Gelsinler bizim halimizi şimdi görsünler, bu yıkıntıların halini görsünler. Gece rahat yok, gündüz rahat yok. Bizim halimiz ne olacak böyle. Bir günde 3 tane yılan yakaladık. Eski evler var, bağ bahçe var. Kimse gelip ilgilenmiyor. Mahallemiz çöp içinde. Hizmet yok, muhtarımız ilgilenmiyor. Yılandan hariç başka şeyler de var. Fuhuş yuvası haline gelen eski evler, fareler. Uyuşturucu madde kullanan şahıslar da mahalledeki harabe evleri kullanıyorlar. Mahallemiz çöplük yuvasına döndü. Biz mahallemize çeki düzen verilmesini istiyoruz. Hep ana caddelere, mahallelere bakıyorlar, kenar mahallelerle ilgilenmiyorlar. Evimizin içine yılanlar giriyor. Ne olacak bizim halimiz? Çocuklar var evde, kapımızı açamıyoruz, korkudan uyuyamıyoruz.  Gece geç saatlere kadar yoldan gelip gecen belli olmuyor. Harabe binaların yıkılmasını istiyoruz. Belediye başkanları, zabıtalar, polisler gelip halimizi görsünler."

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2019, 12:32
YORUM EKLE
YORUMLAR
Filiz Yurddaş
Filiz Yurddaş - 2 yıl Önce

Biz bu mahallede oturuyoruz ve bu öldürdüğünüz 3. Yılan

SIRADAKİ HABER

banner95

banner94