banner83

Muradiye Organize Sanayi Bölgesi’nin 15 Yıllık Enerji Sorunu Tarih Oluyor

136 işletmeyi bünyesinde barındıran ve Manisa’yı üretim alanında dünyada temsil etmeye aday olan Muradiye Organize Sanayi Bölgesi’nin elektrik altyapısıyla ilgili sorunları çözüme kavuşuyor. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu ile sağladıkları görüşme hakkında bilgi veren Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık, üretimi bir dakika dahi aksatmak istemedikleri için önceliği enerji konusuna verdiklerini belirtti.

Muradiye Organize Sanayi Bölgesi’nin 15 Yıllık Enerji Sorunu Tarih Oluyor
banner87

2020 yılının Mayıs ayında tüzel kişilik kazanarak bölge işletmelerinde hizmet vermeye başladıklarını belirten Muradiye Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Osman Kıvırcık; “Bölgede fabrikası olan bir iş insanıyım. Muradiye Organize Sanayi Bölgemizdeki enerji sıkıntısını bizzat tecrübe ettim. 15 yıldır bölgenin düzenli bir Organize Sanayi olmaması, bugüne dek kronik sorunlarla boğuşmasına sebep olmuştu. Bölge sanayicisinin elektrik kesintilerinden mustarip olduklarını ve çözmemiz gereken ilk konunun bu olduğunu, yönetim kurulumuzla birlikte belirledik.” dedi.

“ÜRETİMDE 1 DAKİKA DAHİ DURMAK İSTEMİYORUZ”

Bölgede artık kaybedecek zamanlarının olmadığını belirten Osman Kıvırcık; “Bölgemizin birçok sorunu var ama ilk etapta hedefimiz üretimi bir dakika bile aksatmamak. Bu nedenle önceliği enerji konusuna verdik. Eski, verimsiz ve sürekli arıza veren enerji hattı konusunu EPDK’dan üst düzey yetkililerle görüştüğümüzde, üç ay içinde bölgemize Barbaros Mahallesi’nde bulunan trafo merkezinden gelen 12 kilometrelik eski hatta ilaveten, bölgenin enerjisi için Kayapınar Mahallesi tarafındaki Morsan Trafo Merkezi’nden 8 kilometrelik yeni ve güçlü bir ring çekileceğinin sözünü aldık. Bölgemize hayırlı olmasını temenni ediyorum.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94