ÖZEL GRANDMEDİCAL HOSPİTAL HASTANESİ SAĞLIK YATIRIMLARIYLA DÜNYAYA AÇILDI

ÖZEL GRANDMEDİCAL HOSPİTAL HASTANESİ SAĞLIK YATIRIMLARIYLA DÜNYAYA AÇILDI
banner87

Manisa’da 10 yıldır sağlık alanında uzman isimler ile tüm Ege Bölgesi’ne hizmet verme kapasitesine sahip olan Özel Grandmedical Hospital Hastanesi’nin Başhekimi, Genel Cerrahi Uzmanı Operatör Dr. Mümtaz Kahya’yı makamında ziyaret ettik. Günümüzde en önemli unsurlardan biri haline gelen “sağlık” konusu ile ilgili Özel Grandmedical Hospital Hastanesi’ni sizlere tanıtmak için keyifli bir röportaj hazırladık. 

Hastanenizde hangi branşlar mevcut ve olmayan branşlar ile ilgili çalışmalar devam ediyor mu?

-Tüm ana branşlar mevcut. Plastik cerrahi, çocuk cerrahisi ve onkoloji bölümümüz yok. Onkoloji ile ilgili çalışmalarımız; yani radyasyon teknolojisi ve medikal onkolojisi çalışmalarımız Sağlık Bakanlığı düzeyinde devam ediyor. Bu hizmetlerimizi sunabilirsek ondan sonra da transplantasyon yani organ nakli birimleri ile ilgili adımlar atma amacımız var.
Hangi hastaları kabul ediyorsunuz ve hastanenizde hangi ameliyatlar yapılıyor?

-Her sağlık sorunu ile bize başvuran hastalarımızı kabul ediyoruz. Covid-19 şikayeti ile tedavi olmak isteyenler dahil. Hastanemizde her türlü ameliyat yapılıyor. Ortopedi ameliyatlarımızda özellikle diz protezlerinde “robotik cerrahi” uygulamalarına başladık. Genel cerrahinin alanına giren tüm ameliyatları da gerçekleştiriyoruz. Ayrıca obezite ilgili birimimiz mevcut. Obezite ameliyatları, mide balonu ve mide botoksu işlemleri uygulanabiliyor. Kardiyoloji, kalp-damar cerrahisi bölümünde de kapalı yöntemle by-pass ameliyatı ve normal rutin konvansiyonel dediğimiz ameliyatların hepsini yapılıyor.

Obezite ameliyatı ile ilgili hangi hastanın hangi kriterlere sahip olması gerekiyor, hasta ameliyat öncesi veya sonrası psikolojik destek alıyor mu? Süreç nasıl işliyor?

-Obezite ameliyatında bizim için önemli olan vücut kitle endeksi; 35’in üzerinde olmasını tercih ediyoruz ama 30 ve üzeri olanlara ciddi bir yan hastalığı yoksa performansı düşürecek uygulama gerçekleştirebiliyoruz. Kişilerin yan hastalıkları diyabet, KOAH gibi durumlar önemli unsurlardır. Hastalarımız tabii ki psikiyatrist muayenesinden geçiyor. Bir görüşme sağlanıyor. Ondan sonra ameliyata karar veriliyor. Yurt içinden olduğu kadar İngiltere, Romanya, Galler, İrlanda gibi ülkelerden çok hasta kabul ediyoruz.

 Medikal ve cerrahi olarak yüz estetik uygulamaları hastanenizde gerçekleştiriliyor. En çok rağbet gören estetik tercihi hangisi oluyor?

Hem invaziv hem non-inzaviv işlemler uygulanıyor. Dolgu, botoks, yüz germe, iple germe gibi işlemler uygulanabiliyor bunlar non-inzaviv işlemler…İnvaziv işlemler olarak burun estetiği, kepçe kulağın düzeltilmesi gibi bir takım problemler varsa ameliyat yöntemlerini kullanıyoruz. Hastanemizde en çok rağbet gören burun estetiği. Bu işlemlerin mutlaka hekim diploması olan kişiler tarafından yapılması şart. Haberlerde çok üzücü durumlar ile karşılaşabiliyoruz. Sıkıntı olduğunda bazen geri dönülmez komplikasyon oluşuyor. Yüzde lekeler oluşuyor. Bunların düzeltilmesi için de seri birkaç ameliyat gerekiyor. O nedenle dikkatli olmalarını öneririm.

Hızla gelişen ve değişen teknoloji ile birlikte tıp dünyasında kullanılan yöntemler ve cihazlarda değişiyor. Tıptaki gelişmeleri nasıl takip ediyorsunuz?

Çağın gerisinde kalmamak ve hastalarımıza en güvenilir yöntemi sunabilmek adına hekim arkadaşlarımız yılda 1 hem yurt içi hem de yurt dışı kongrelere katılıyorlar. Öğrendikleri yeni yöntemleri geliştirmeleri gerekiyor, bunu da hangi merkezde yapabileceklerse 1 aylık eğitime gönderiyoruz. Ondan sonra uygulamaya başlıyoruz.

Hastalarınızın iyi bakılmasını ve konforuna da özen gösterdiğiniz çok belli. Neler söylersiniz?

Bizim birinci amacımız kaliteli ve doğru hizmet vermek. Özel hastane olmamıza rağmen önceliğimiz para kazanmak değil. İyi ve doğru hizmeti verebilmeyi amaçlıyoruz. Ticari boyutuna ondan sonra bakıyoruz. Bu nedenle hastalarımızın bizi tercih ettiğini düşünüyoruz. Biz compac bir hastaneyiz. Hastalarımızla, çalışanlarımızla bir aile gibiyiz. Gönül bağı kuruyoruz. Yönetim ve çalışanların yaklaşımından dolayı hasta buraya geldiğinde kendisini evine gelmiş gibi rahat hissediyor. Burayı evi gibi görüyor. Bu da bizi çok mutlu ediyor.

Mümtaz Kahya Kimdir?

1961 Kula doğumluyum. İlk ve orta öğrenimi Kula’da, liseyi Manisa Lisesi’nde okudu. Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’ni bitirdi. Ankara Üniversitesi’nde Genel Cerrahi Uzmanlığını yaptı.1995 yılında Manisa Devlet Hastanesi’nde Genel Cerrahi Uzmanı olarak göreve başladı.2000-2002 arası Manisa Devlet Hastanesi’nde Başhekimlik görevi yaptı. 2011 yılında emekli olup, Özel Grandmedical Hastanesi’nde göreve başladı.

Güncelleme Tarihi: 20 Ocak 2022, 19:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94