banner83

Pandemi Sürecinde Binlerce İnsana Destek Oldular

Manisa’nın iyilik melekleri olarak bilinen ve başta kız öğrenciler olmak üzere ihtiyaç sahiplerine her zaman yardım elini uzatan Mübeccel Kafkaslı başkanlığındaki Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi’nin iyilik dolu çalışmaları, yakın zamanda aldıkları Şükran Belgesi’yle taçlandı.

Pandemi Sürecinde Binlerce İnsana Destek Oldular
banner87

Manisa’nın iyilik meleği olarak bilinen Mübeccel Kafkaslı başkanlığındaki Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi, pandemi döneminde de önemli hayır işlerine imza attı. Bu süreçte yaptıkları yardımlar ile binlerce insanın hayatına dokunan TKK’lı kadınlar, geçtiğimiz günlerde Şehzadeler Kaymakamlığı ve Şehzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürlüğü tarafından Şükran Belgesi’yle ödüllendirildi. Ödül nedeniyle yaşadığı mutluluğu Gazetemiz Denge’ye aktaran Başkan Kafkaslı, salgın döneminde yaptıkları çalışmalar hakkında da bilgi verdi.

“BENİ ÇOK MUTLU ETTİ”

Öncelikle aldıkları ödül hakkında duygu ve düşüncelerini aktaran Başkan Kafkaslı, “Pandemi sürecinde yaptığımız çalışmalar neticesinde Şükran Belgesi’yle ödüllendirildik. Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Kavas ve Şehzadeler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Esin Ağırkaya’nın katılımıyla gerçekleşen törende duygu ve gurur dolu anlar yaşadım. Bu belgeyi almak ve Manisalılara örnek olmak beni çok mutlu etti” dedi.

“BİNLERCE İNSANA DOKUNDUK”

Pandemi döneminde Manisa’da yaptıkları yardımlarla binlerce insanın hayatına dokunduklarını söyleyen Başkan Kafkaslı, “Biz, Türk Kadınlar Konseyi olarak arkadaşlarımın, dostlarımın desteği ile çorbada tuz misali hizmet vermeye çalıştık. Yönetim kurulum ve üyelerimin yoğun çalışmalarıyla pandemi döneminde, ihtiyaç sahibi vatandaşlarımızı tespit edip onlara destek olduk. Pandemi döneminde binlerce insana dokunduk. 2021 yılında ise yüzlerce vatandaşımıza dokunduk diyebilirim. Bize katkı sunan tüm hayırseverlerimize teşekkür ediyorum. Bu yardımlarda bize destek olan herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“AMACIMIZ REKLAM DEĞİL İNSANLARI TEŞVİK ETMEK”

Yapılan yardımları reklam amacıyla değil, yardımlaşmaya teşvik etmek amacıyla kamuoyuyla paylaştıklarını ifade eden Başkan Kafkaslı, “İyilik, bulaşıcıdır. Yaptığımız iyilikleri, yardımları kamuoyuyla paylaşmamızın sebebi reklam değil tam tersine insanları yardımlaşmaya teşvik etmek. Aksi düşünülemez. Bizler Manisamızı çok seviyoruz ve burada herkesin huzur içinde yaşamasını istiyoruz. Bu bakımdan da elimizden geldiğince, var olduğumuz sürece ihtiyacı olan vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi Başkanı Mübeccel Kafkaslı pandemi döneminde yaptıkları çalışmalardan kısaca şu sözlerle anlattı;

VERESİYE BORÇLARINI SİLİP YÜZLERCE AİLEYE YARDIM KOLİSİ DAĞITTILAR

“Bu yıl pandemi gölgesinde yaşanan Ramazan ayında, kentte çeşitli mahallelerde bulunan bakkallardaki veresiye borçlarını kapattık. 250 aileye de Ramazan kolisi yardımında bulunduk. Geçtiğimiz yılda yüzlerce erzak desteğinde bulunmuştuk. Ramazan ayı süresince elimizden geldiği kadar yardımları koştuk, koşmaya devam edeceğiz. Allah tekrarını nasip etsin. Destek olan herkesten Allah razı olsun"

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE TABLET HEDİYE ETTİLER

“Sancaklı Bozköy 75. Yıl İlkokulu’nda tablet bağışı gerçekleştirildik. Okul yönetimi ve vakıf yetkilileri tarafından belirlenen 20 ihtiyaç sahibi ve çalışkan öğrencimize, eğitime erişim problemi yaşamamaları için düzenlenen törenle tablet hediye ettik.”

RUH SAĞLIĞI HASTALARINA GİYİSİ YARDIMI

“Manisa Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi’ndeki hastalara yardım gönderdik. Bay ve bayan hastalar için hazırladığımız yelek, terlik ve başörtüsü paketlerini hastane başhekim yardımcısı Dr. Ümit Atman’a teslim ettik.”

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA LEZZET SÜRPRİZLERİ

“Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi olarak, dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadele eden kahraman sağlık ordusunu unutmadık. Dernek üyelerimiz tarafından hazırlanan birbirinden lezzetli yemekleri, merkezdeki hastanelerde çalışan sağlık personellerimize ikram ettik”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94