ŞEHZADELER BELEDİYESİ NİSAN MECLİSİ YAPILDI

Şehzadeler Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik başkanlığında yapıldı. 24 gündem maddesinin görüşüldüğü toplantıda Şehzadeler Belediyesi’nin 2021 Yılı Faaliyet Raporu ve Denetim Komisyonu’nun 2021 Yılına Ait Gelir Gider ve Bunlara İlişkin Hesap Kayıt İşlemlerinin İncelenmesine Yönelik Raporu oylanarak kabul edildi. Meclis’te yeni dönem komisyon üyeleri ve Encümen Üyelerinin seçimleri de yapıldı.

ŞEHZADELER BELEDİYESİ NİSAN MECLİSİ YAPILDI
banner87

Şehzadeler Belediyesi Nisan Ayı Meclis Toplantısı yapıldı. Saygı Duruşunda bulunulup İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan mecliste, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik meclis üyelerini belediyenin gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgilendirdi. Meclis üyelerinin ve hemşehrilerinin Ramazan aynı tebrik ederek konuşmasına başlayan Başkan Çelik “Ramazan ayının aziz milletimize, gönül coğrafyamıza, İslam alemine ve kıymetli hemşerilerime adalet, merhamet, sevgi ve kardeşlik getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum.” dedi. 

KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ

Şehzadeler Belediyesi’nin geçtiğimiz ay gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi vererek sözlerini sürdüren Başkan Çelik şöyle devam etti; “Bildiğiniz gibi Manisa tarihinin en büyük kentsel dönüşüm projesinin ilk kısmı için çalışmalarımızı tamamlamış, 1. kısım çalışmaları kapsamında boşaltılan evlerin yıkım işlemlerinin de startını vermiştik. Projenin 1. kısmındaki hak sahiplerinin 30 Nisan tarihine kadar evlerini boşaltmaları gerekiyor. Evler boşaltıldıkça da yıkım çalışmaları gerçekleştiriliyor.  Bu alana yapılacak 605 konut ve 54 dükkan için TOKİ de ihale sürecini sürdürüyor.”

MİLLET KIRAATHANESİ VE GENÇLİK MERKEZİ

“Eski adliye lojmanlarının olduğu alana 16 Milyon 36 bin TL’lik bir bedelle yapacağımız Millet Kıraathanesi ve Gençlik Merkezi projemizde yüklenici firma çalışmalarına başladı. Temel yapım çalışmaları başladı. İnşallah bayram öncesinde temel atma törenini gerçekleştireceğiz. Proje ile öğrencilerimizin, gençlerimizin gelip kitap okuyacağı, ders çalışacağı, hemşehrilerimizin Gençlik Merkezindeki etkinlik ve kurslardan istifade edebilecekleri, şehrin tam göbeğinde güzel bir mekanı kentimize kazandırmış olacağız. Şehzadelerimize hayırlı olsun.” 

SKATE PARK

“2. Anafartalar Mahallemizde 4 bin 700 mekrekarelik bir alanda 3 milyon 100 bin TL’lik bir bedelle hayata geçireceğimiz Skate Park projemizde yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı, çalışmalar başladı.” 

ÇAVUŞUOĞLU PROJESİ YENİDEN İHALE EDİLECEK

“Çavuşoğlu Mahallemize kazandıracağımız Çok Amaçlı Salon, Muhtarlık Binası ve Sağlık Evi projemizde zemin iyileştirme çalışmaları yapılmış, temel yapımına başlanacaktı,  ancak yüklenici firma kaynaklı bir sorun oluştu. Yeniden projemizin ihalesini yapacağız, ihale hazırlıklarımız devam ediyor.”

SANCAKLI BOZKÖY PROJESİ

“Sancaklıbozköy Mahallemize yaptığımız Çok Amaçlı Salon, Açık Düğün Salonu, Büfe ve Çevre Düzenlemesi Projemiz de tamamlandı. Bayram öncesi inşallah burayı da hizmete açacağız.” 

FETİH MESCİDİ RESTORASYONU

“Hemşehrilerimizin ‘Hacet Dede türbesi’ olarak bildiği, ancak Manisa’nın fethinden sonra Saruhan Bey tarafından yaptırılan Fetih Mescidi olduğu belirlenen tarihi yapıyı   restore etmek için yürüttüğümüz çalışmalarda restorasyon ihalesini yaptık, yüklenici firmaya yer teslimi yapıldı.”

TARİHİ ÇEŞMELERİN RESTORASYONU

“İlçemizin muhtelif bölgelerindeki tarihi beş çeşmenin restorasyonu için başlattığımız çalışmalar devam ediyor.  Çalışmalar kapsamında 3 çeşmenin restorasyonu tamamlandı. İki çeşmede ise çalışmalar devam ediyor.”

21 YAŞ ÜSTÜ ENGELLİLER REHABİLİTASYON MERKEZİ

“Bildiğiniz üzere Tilkisüleymaniye Mahallemizde bölgemizde olmayan 21 yaş üstü engelli hemşehrilerimiz için bir rehabilitasyon merkezi açma çalışmamız var. Bu çalışma kapsamında Zafer Kalkınma Ajansına ‘Şehzadeler Engelleri Aşıyor’ adıyla bir proje hazırladık. Bu projemiz ilk dört proje arasına girmeyi başardı. Çalışmalarımız devam ediyor. İnşallah projemizi hayata geçirdiğimizde burada eğitim alacak engelli hemşehrilerimize iş imkanı da sağlayabileceğimiz bir  rehabilitasyon merkezini hayata geçireceğiz.”

MANİSA ÇARŞISI CAZİBE MERKEZİ OLACAK

“Şehzadeler Belediyesi olarak Manisa Büyükşehir Belediyesi  ile birlikte, Çarşı Mahallemizde Sokak Sağlıklaştırma Projesi’nin 3. Etap 1. Kısım çalışmalarını hayata geçiriyoruz.   Toplam 92 parseldeki 190 iş yerini kapsayan çalışma, yaklaşık 13 milyon TL’ye mal olacak. Çalışmalar sorunsuz bir şekilde devam ediyor. Çalışmalar tamamlandığında eski Manisa Çarşımızın özgün dokusu hem bir bütün halini alacak eski çarşı kimliğini koruyacak hem de bölge bir cazibe merkezi haline gelecek.”

HAYVAN BAKIM VE REHABİLİTASYON MERKEZİ

“Karayenice mahallemizde 425- 426 nolu parsellerde 27 bin metrekarelik bir alanda hayata geçireceğimiz Hayvan Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi projemiz için kurum görüşleri toplama aşamasındayız. Proje içerisinde; idari blok, sağlık bloğu, mama hazırlama ve mama depo alanları, müşahade bölümü, köpek bakım merkezi, yarı açık kafesler, yavrulu anneler bölümü, yasaklı ırklar bölümü, karantina bölümü gibi alanlar bulunacak. İlgili mevzuat gereği 31 Aralık 2022 tarihine kadar bu projemizi inşallah hayata geçireceğiz.”

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2022, 15:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94