banner83

Şehzadeler Pandemi Ve Ramazan’da Gönülleri Fethetti

Şehzadeler Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısında belediyenin son dönemde gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında bilgi veren Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik “Pandemi sürecinde esnafımıza toplamda 1 Milyon 782 Bin TL’lik bir destek sağladık. Pandemi sürecinde 6 bin 510 adet erzak kolisini ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaştırdık. Ramazanda 5 bin erzak kolisi dağıtımı gerçekleştirdik. Paydaşlarımızla birlikte bin kişiye her gün sıcak yemek dağıtımı yaptık.” dedi.

Şehzadeler Pandemi Ve Ramazan’da Gönülleri Fethetti
banner87

Şehzadeler Belediyesi Mayıs Ayı Meclis Toplantısı dün akşam gerçekleştirildi. Toplantıda Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik belediyenin pandemi sürecinde ve Ramazan ayında gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında meclis üyelerine bilgi verdi. Pandemi tedbirleri kapsamında uygulanan tam kapanma nedeniyle buruk bir bayram geçirildiğine değinen Başkan Çelik “Tam kapanma nedeniyle evinden çıkamayan vatandaşlarımızın bayram burukluğunu bir nebze olsun hafifletmek, çocuklarımızı sevindirmek için bayram süresince kentimizin cadde ve sokaklarında araçlarımızla dolaştık. Hemşehrilerimize bayram ikramlıklarımızı, çocuklarımıza da çeşitli hediyeler verdik.” dedi.

İHTİYAÇ SAHİPLERİNE YARDIM ELİ UZATILDI

Sosyal belediyecilik anlamında yapılan çalışmalardan söz eden Başkan Çelik “Gerek Ramazan ayı gerekse de pandemi süreci vesilesiyle ihtiyaç sahibi vatandaşlarımıza çeşitli yardımlar yaparak yanlarında olduğumuzu, yalnız olmadıklarını gösterdik. Pandemi sürecinde 6 bin 510 adet erzak kolisini ihtiyaç sahibi hemşehrilerimize ulaştırdık. Ramazan ayında da 5 bin erzak kolisi dağıtımı gerçekleştirdik. Ramazan ayı ile birlikte tam kapanma süreci de yaşanınca bir güç birliği yaptık. Paydaşımız olan Türkiye Diyanet Vakfı, Birlik Vakfı Manisa Şubesi, İHH, Hayrat Vakfı, İlim Yayma Cemiyeti, MÜSİAD Manisa Şubesi ve Memur Sen İl Temsilciliği ile birlikte bir kap yemek yapabilecek gücü kuvveti olmayanlar ile karantinada olan bin kişiye her gün sıcak yemek dağıtımı yaptık. Bu vesileyle paydaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

BELEDİYE PERSONEL VE ARAÇLARI VATANDAŞIN EMRİNE VERİLDİ

Pandemi sürecinde Sosyal Vefa Destek Grubu kapsamında gerçekleştirilen çalışmaların da içinde olduklarına değinen Başkan Çelik “Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü personellerimiz ve belediye araçlarımız Kovid-19 salgınının başladığı günden bu yana Şehzadeler Kaymakamlığı bünyesinde oluşturulan Sosyal Vefa Destek ekiplerinde görev alarak, hemşehrilerimizden gelen 489 market alışverişi, 301 eczane ilaç alışverişi ve 288 fatura ve diğer ihtiyaç talepleri olmak üzere, 65 yaş üstü bin 78 vatandaşımıza hizmet verdi. son tam kapanma döneminde de yine 11 arkadaşımız ve 11 aracımız, sosyal vefa destek ekiplerinde görev alarak 65 yaş üstü emekli vatandaşlarımızın maaşlarını evlerine ulaştırma çalışmalarında görev aldı.”

ESNAFIN PANDEMİ YÜKÜ HAFİFLETİLDİ

Pandemi sürecinde iş yerini açamayan ya da açsa da iş yapamadığı için zor günler yaşayan esnaflar için yaptıkları çalışmalar hakkında da konuşan Başkan Çelik şöyle devam etti; “Bu kapsamda; esnaflarımıza kira almayarak, ya da % 50 indirim yaparak 1 milyon 437 bin TL’lik bir destekte bulunduk. Ayrıca esnaflarımızın Nisan, Mayıs ve Haziran 2020 tarihlerindeki kiralarını da her bir ay için 3’er ay öteleyip, ötelenen bu her bir ayın kira bedelini de 3’er ay faizsiz şekilde taksitlendirdik. İş yeri kapanan ya da faaliyette bulunamayan esnaflarımızdan faaliyette bulunamadıkları dönem için yıllık ilan-reklam vergileri ile çevre-temizlik vergilerini almadık. Bu kapsamda esnaflarımızdan toplam 54 bin TL’lik çevre temizlik ve ilan reklam vergisi almamış olduk. İş yeri kapanan esnaflarımızdan müracaat eden 222 esnafa (kahvehaneler) kişi başı 750 TL olmak üzere toplamda 166 bin 500 TL nakdi destekte bulunduk. Esnafımızın yanında çalışan kardeşlerimiz de bu zorlu süreçten etkilendi. Onların da yanlarında olmayı görev bildik. Hazırladığımız gıda kolilerini esnaf odası başkanlarımızdan aldığımız listeler dahilinde bu kardeşlerimize de ulaştırdık. Pandemi sürecinden etkilenen pazarcı esnafımız için de belediye olarak elimizi taşın altına koyduk. 2021 yılı pazaryeri tahsis ücretinde Manisa Pazarcılar Odası’na % 50 indirim yaparak, pazarcı esnafına 125 bin TL’lik bir destek sağlamış olduk. Böylece belediyemiz esnafımıza toplamda 1 milyon 782 bin TL’lik bir destek sağlamış oldu.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94