banner83

'ŞEHZADELER PARK' MANİSA'YA DEĞER KATACAK

Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, eski Sümerbank arazisi üzerinde yapılacak olan "Şehzadeler Park" projesi alanında incelemelerde bulundu.

'ŞEHZADELER PARK' MANİSA'YA DEĞER KATACAK
banner87

Yapılan incelemeler esnasında Başkan Çelik’e, Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Başkan Danışmanı Atilla Efendioğlu ve firma yetkilileri de eşlik etti. Manisa Büyükşehir Belediyesi ve Şehzadeler Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilen proje sayesinde Manisa, prestijli bir sosyal donatı alanına kavuşacak.
  Şehzadeler Park projesi içerisinde Şehzadeler ve Manisa’yı tanıtan bir çok eserin yer alacağını ifade eden Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, “Manisamız adına son derece önemli olan bir projenin inşaat çalışmalarını yerinde inceliyoruz. Daha önce Sümerbank olarak kullanılan arazinin 50 dönümlük kısmında önemli bir projeye imza atıyoruz. Manisa Büyükşehir Belediyesi bu alanda spor tesisleri ve yürüyüş yolları ile güzel bir tesisi Şehzadelerimize kazandırıyor. Şehzadeler Belediyesi olarak da biz yaklaşık 17 dönümlük alanda, ‘Şehzadeler Park’ projemizi hayata geçiriyoruz. Projenin ilk etap ihalesini Büyükşehir Belediyesi ile ortak yapmıştık. Bu ihale kapsamında her belediye kendi hissesine düşen miktarı yüklenici firmaya ödüyor. Projemizin ilk etabında, çevre duvarı, yürüyüş yolları, elektrik su tesisatları ile belediyemize ait olan kısımda bir kafeterya, bir gölet yapımı söz konusu olacak. Bunun yanı sıra Manisamıza kazandıracağımız Diaromik Mesir Müzesinin inşaat kısmı bu ihale kapsamında yapılıyor. Şehzadeler Belediyesi olarak bu alanda yapacağımız çalışmalardan bahsetmek gerekirse; 1 adet kafeterya, 1 adet biyolojik gölet, yürüyüş alanları, Şehzadeler ilçemizde bulunan önemli tarihi ve kültürel eserler ile Türk Dünyası’nın önemli eserlerinin bulunduğu 32 adet minyatürün bulunduğu Minia Şehzadeler olacak. Yine Manisa’da yetişmiş olan 13 Osmanlı Şehzadesinin heykelleri bu alan içerisinde yapılacak. Bu projemiz ile Manisalı hemşerilerimiz ve Manisa’ya gelecek olan turistler bu heykelleri görerek, Osmanlı Şehzadelerini tanıma fırsatı bulmuş olacak. Manisamız açısından son derece olan Mesir’in tanıtılması adına güzel bir projemiz daha olan Diaromik Mesir Müzesini şehrimize kazandıracağız. Bu müzemizin sanatsal kısmının da ihalesini yaptık. Bunun yanı sıra şehzade figürleri ile Minia Şehzadelerin sanatsal yapılarının ihalesini tamamladık. Bu güzel proje alanı içerisinde gezmeye gelecek olan çocuklarımızı da ihmal edemezdik. Çocuklarımızın rahatça gezip eğlenebileceği bir Masal Parkımız da olacak. Masal Park projemizin içerisinde de 25 tane masal kahramanlarının maketleri olacak. Çocuklarımız Masal Parkımızda güzel vakit geçirebilecekler. Manisa’ ya gelen turistler Diaromik Mesir Müzesinde mesir ’in saçılma anını birebir yaşayacaklar. Minia Şehzadeler sayesinde vatandaşlarımız tarihi eserleri gezerek tanıma fırsatı bulacaklar. Bu alanda yapacağımız tüm çalışmalarda mevcutta bulunana ağaçları da koruyarak çalışmalarımızı tamamlayacağız. Şehzadeler Park projesi ile şehrimize çok prestijli bir eseri kazandırmış olacağız. Şehzadeler Belediye olarak bu alanda yapacak olduğumuz Şehzadeler Park projemiz yaklaşık olarak 15 milyon TL’ye yapılmış olacak” dedi.
 İnşaat çalışmaları hakkında bilgi veren Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu ise “Büyükşehir Belediye Başkanımız Cengiz Ergün ve Şehzadeler Belediye Başkanımız Ömer Faruk Çelik’in ortak protokolü ile hayata geçirdikleri ve Manisalıların çok güzel vakit geçirebileceği, şehrin en önemli noktalarından biri olan bu yerde sürdürülen inşaat çalışmaları aralıksız devam ediyor. Söz konusu bu alan 11 milyon 900 bin lira bedelle ihale edilmişti. Bunun Şehzadeler Belediyesi’ne ait olan alanında kalan bölümünü Şehzadeler Belediyesi karşılamıştı” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94