“ŞİMDİ İFTİRA ATANLARDAN HESAP SORMA ZAMANI”

Manisa Ortak Girişim Anonim Şirketi Yönetim Kurulu, bir basın açıklaması yayımlayarak; 2005 yılında Sümerbank Pamuklu Mensucat A.Ş. özelleştirmesinde zincirleme olarak görevi kötüye kullandığı iddiasıyla açılan davayı kazandıklarını açıkladı. Kurulun açıklamasında şu ifadelere yer verildi; “Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Kurucu Yönetim Kurulu Üyelerimiz hakkındaki haksız ve dayanaksız mahkûmiyet kararını ortadan kaldırdı! İftiraya uğramıştık; aklandık, biz kazandık! Şimdi iftira atanlardan hesap sorma zamanı.”

“ŞİMDİ İFTİRA ATANLARDAN HESAP SORMA ZAMANI”
banner87

Manisa Ortak Girişim Anonim Şirketi Yönetim Kurulu’nun açıklamasında şu ifadelere yer verildi;  “Manisa Ortak Girişim Grubu; aralarında Manisa Valiliği Özel İdaresi, Manisa Belediyesi Besot AŞ, Manisa Ticaret ve Sanayi Odası, Manisa Ticaret Borsası, Manisa Esnaf ve Sanatkârlar Odası gibi “Kamu Tüzel Kişiliklerinin” ve bunların yanı sıra Manisa’nın önde gelen sınaî ve ticarî işletmelerini temsil eden tüccarın yer aldığı 64 eşı̇t-küçük pay sahı̇bı̇ ortaktan oluşan ve Manisa’ya yatırımlar sağlamak amacıyla oluşan örnek bir girişimdir. Kurucular arasında yer alan Ticaret Borsası, Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası gibi kurumlar, sayıları binlerle ifade edilen esnaf ve taciri temsil etmektedirler ve diğer kurucu ortaklarla birlikte, Manisa Valiliği ile Manisa Belediyesi’nin eşgüdümünde Manisa’ya yatırımlar yapmak, yatırımlar yapılmasını ve istihdam açılmasını sağlamak, kentsel gelişime katkıda bulunmak amacıyla bir araya gelmişlerdir.  Ancak bazı kişi, kuruluş ve siyasî partilerin farklı maksatlarla, Kamuoyu nezdinde, Ortak Girişim Grubu ve Değerli Üyelerimiz hakkında gerçeğe aykırı, yanlış yahut eksik haber, yorum ve yönlendirmeleri sebebiyle, iyi niyet ve fedakârlıkla bir araya gelen ortaklarımız ve özellikle de ilk Yönetim Kurulu üyelerimiz iftiraya/haksızlığa uğradılar.Biz; Devletimize, hukukun üstünlüğüne, adaletin mutlaka tecelli edeceğine inanıyorduk. Haklı olduğumuz kanıtlandı! Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Kurucu Yönetim Kurulu Üyelerimiz hakkındaki haksız ve dayanaksız mahkûmiyet kararını ortadan kaldırdı!  Şimdi; kişisel çıkarları, bulundukları mevkilerin gücü ve medya propagandalarıyla Ortak Girişim’e ve Kurucu Yönetim Kurulumuza kara çalmaya kalkışanlardan, bize “harami” diyenlerden hesap sorma zamanı!”

“ADALET TECELLİ ETMİŞTİR”

Kurul, 2005 yılından bu yana bugüne kadarki hukuki süreçte sürekli aklandıklarını belirten açıklamanın sonunda ise şu ifadeler yer aldı;Nihayet, Yargıtay Ceza Genel Kurulu’nun anılan kararı uyarınca, Ankara 1. Ağır Ceza Mahkemesinin 16.02.2022 tarihli kararıyla, Kurucu Yönetim Kurulu üyelerimiz hakkındaki mahkûmiyet hükmü tüm sonuçlarıyla ortadan kaldırıldı, 2022’mart ayı itibariyle hukukî süreç sona erdi, ortadan kalktı. Bahsi geçen Yüksek Hâkim’in, Manisa Ortak Girişim Grubu’nun tüm üyeleri hakkındaki şikâyeti de geri çevrildi ve Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca üyelerimiz hakkındaki şikâyete ilişkin “kovuşturmaya yer olmadığına” karar verildi. Yukarıda açıkladığımız üzere, biz; Devletimize, hukukun üstünlüğüne, adaletin mutlaka tecelli edeceğine inancımızı hiç kaybetmedik.  Zira, yargılamaya konu iddia; değer tespiti yapılması, ilân verilmesi, şartnâme ve tanıtım dokümanı hazırlanması gibi Özelleştirme İdaresi’nin ihaleye hazırlık dönemine ilişkindir; o dönemde Manisa Ortak Girişim Grubu teşekkül dahi etmemiştir.  Hayli uzun ve meşakkatli yargılama sürecinde sonucu itibariyle adalet tecelli etmiştir. Manisalı kişi, kurum ve kuruluşlardan oluşan ve Manisa’nın gelişmesine hizmet ve yatırımlar temin etmek maksadıyla bir araya gelen, bugün 64’ü bulan Değerli Ortaklarımızın, haksız ve dayanaksız eleştirildiklerini, haksız suçlamalara muhatap kaldıklarını, aileleri ve çalışanlarıyla birlikte ağır maddî ve manevî zarara uğradıklarını, şimdi, kişisel ikballeri için sahip oldukları sıfat ve imkânları haksız ve izansız kullananların hukuk önünde hesap verme zamanlarının geldiğini, Değerli Manisalı Hemşerilerimizin bilgi ve değerlendirmelerine saygıyla sunarız.”

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2022, 14:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94