SPİL TEKNOLOJİ TEKNOKENT’TE AÇILDI

İnşaat, plastik, çelik ve enerji alanlarında ki şirketleriyle; 33 yıldır Manisa merkezli olarak faaliyetlerini sürdüren Sipil Group, ‘Katma Değerli Üretim Dönüşümü’ yol haritası kapsamındaki en önemli yatırımı ile portföyüne yeni bir şirket daha ekledi. Sipil Teknoloji A.Ş. MCBÜ Muradiye İlhan Varank Yerleşkesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent) içerisinde kuruldu.

SPİL TEKNOLOJİ TEKNOKENT’TE AÇILDI

banner46
HABER
TURAN IŞIK


 Sipil Teknoloji, Sipil Group şirketlerinin gelecek yıllarda müşterilerine sağlayacağı; ürün ve hizmetlerin tüm altyapı teknolojilerini geliştirmek üzere açıldı.  Sipil Teknoloji A.Ş. 1 Haziran 2017 tescil tarihiyle; Sipil Group’un yüzde 100 hisseli iştiraki olarak, 1.5 milyon TL ödenmiş sermaye ile teknoloji ve ürün geliştirme faaliyetlerini yürütmek üzere Muradiye Yerleşkesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Teknokent) içerisinde kuruldu.


 
‘KATMA DEĞERLİ ÜRETİM DÖNÜŞÜMÜ’
Açılışta konuşan Sipil Group Başkan Yardımcısı Hasan Okyar Bayraktar, “Dünya’daki akıllı ürün ve Sanayi 4.0 dönüşümü, yalnızca imalat yapan firmaların her gün daha rekabetçi pazar koşullarına tabi olacağını açıkça gösteriyor. Bu nedenle Sipil Group olarak 10 yıllık ‘Katma Değerli Üretim Dönüşümü’ en önemli stratejimiz. ‘yetkin insan kaynağına yatırım yaparak patent ve faydalı modellerle desteklediğimiz ürün ve hizmetler geliştirme’ vizyonuna sahip Sipil Teknoloji’nin kuruluşu önemli bir adımdır” diyerek,  bu yatırımın Sipil Group için önemini bildirdi. YENİLİKÇİ ANLAYIŞLA OLUŞTURULAN TASARIM GÜCÜ
 Sipil Teknoloji Direktörü Özgür Güven ise,  “Teknokent binası içindeki Ar-Ge Merkezinde; Makine Mühendisleri, Elektronik Mühendisleri ve Bilgisayar Mühendislerinden oluşan toplam 9 kişilik ekiniz var.  Sipil Group bünyesinde; endüstriyel inşaatlar, çelik, plastik ve enerji alanlarında edinilmiş yüksek bilgi ve deneyimi Sipil Teknoloji’nin tasarım gücüyle birleştirip, bütünleşik ürün ve hizmetleri müşterilerine sunmak amacıyla çalışmalarımıza başladık. Sipil Teknoloji, yenilikçi anlayışla oluşturulan tasarım gücü, çalışma alanlarında yaratacağı inovasyon, patent ve faydalı modellerle tasarlayacağı katma değeri yüksek ürünlerle, kontratlı üretim yapan ‘imalatçı’ grup şirketlerine  ‘tasarlayan ve üreten’ kimliği kazandırmayı hedefliyoruz” dedi.
 


SİPİL GROUP TÜBİTAK’A  2 PROJE SUNDU
 Güven; Haziran ayından bugüne geçen kısa sürede Tübitak 1511 Öncelikli Alanlar çağrısı kapsamında ‘Isı Eşanjörleri’ projesini ve Tübitak 1501 Sanayi Ar-Ge Teşviki kapsamında ‘Akıllı Elektrik Süpürgesi’ projesini hazırlayarak sunduklarını vurguladı. Ayrıca bu projeleri gerçekleştirmek üzere gerekli personel, yazılım, donanım ve test altyapısının tamamlandığını belirtti.

HAKKI BAYRAKTAR: İHRACATA KATKIDA BULUNMAK
Bu yatırımın ülkemiz için de önemine değinen Sipil Group Başkanı Hakkı Bayraktar, “Gelişmiş ülkelerin ihracat ortalaması kilogram başına 5 USD civarındadır. Ülkemizde ise bu rakam henüz 1.37 USD mertebesindedir. Ülkemizin ve hepimizin ortak arzusu olan gelişmiş ülkeler arasında özlediğimiz yere ulaşmasının yolu ihracatımız içinde katma değeri yüksek ürünlerin miktarını arttırmaktan geçmektedir. Amacımız Sipil Group’un yüksek katma değer içeren ve değer yaratan üretim yeteneğini daha da geliştirerek; sürdürülebilir istihdam yaratmak, uluslararası pazarlardaki rekabet gücümüzü arttırmak ve ülkemizin ihracatına katkıda bulunmaktır” dedi.
 
 Manisa Teknokent Müdürü Prof. Dr. Hüseyin Aktaş ise, teknoloji konusunda yatırım yapan Sipil Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakkı Bayraktar ve ekibine teşekkür etti. Konuşmaların ardından Sipil Teknoloji açıldı. 
 
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.