SULAMA KOOPERATİFİNE BORU DESTEĞİ

Tarımsal ve kırsal kalkınma konusunda desteklerini aralıksız sürdüren Manisa Büyükşehir Belediyesi, sulama konusunda kooperatiflere desteğine de devam ediyor. Bu kapsamda Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından 130 üreticinin faydalanacağı sulama tesisinde, Kenger Sulama Kooperatifi’nin yaptığı çalışmalara destek amacıyla hatların yenilenmesinde kullanılmak üzere 172 metre 400 mm/16atü PE-100 ve 60 metre 400 mm/16atü PVC desteği sağladı.

SULAMA KOOPERATİFİNE BORU DESTEĞİ
banner87

Manisa Büyükşehir Belediyesi Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ekipleri, kırsal mahallelerdeki üreticilere destek olmak ve üretim kalitesini arttırmak amacıyla çalışmalarını hızla sürdürüyor. Bu kapsamda Kula ilçesine bağlı Kenger Mahallesi’nde faaliyet gösteren Kenger Sulama Kooperatifi’nin ortakları olan 130 üretici ailenin faydalanacağı tesise, sulama hatlarının yenilenmesinde kullanılmak üzere 172 metre 400 mm/16atü PE-100 ve 60 metre 400 mm/16atü PVC desteği sağlandı.

KOOPERATİFTEN BÜYÜKŞEHİR’E TEŞEKKÜR

Kula Kenger Sulama Kooperatifi Başkanlığı yetkilileri, boruların tesisleri için oldukça faydalı olacağını ifade etti. Kooperatiften yapılan açıklamada, “Geçtiğimiz yıllarda da Büyükşehir Belediyemizden boru desteği almıştık. Bu yıl da sezon öncesinde bizim için çok önem arz eden bir kısmı sulamaya açacağız ve arıza olduğunda anında müdahale edebileceğiz. Sağlanan boru desteği için başta Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün’e ve her daim desteklerini esirgemeyen Kırsal Hizmetler Dairesi Başkanı ve ekiplerine de teşekkür ederiz” denildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94