TOPTANCI ADİL ÖKSÜZ ‘FETÖ FİRARİSİ ADİL ÖKSÜZ’ İLE KARIŞTIRILDI

Salihlili Sebze ve meyve toptancısı Adil Öksüz ‘FETÖ'nün mahrem imamı’ Adil Öksüz'le karıştırıldığı için zor günler geçiriyor. CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'ın isim benzerliği nedeni ile topun ağzına koyduğu, sebze ve meyve toptancısı Adil Öksüz; kendisine yapılan haksızlığı yargıya taşımaya hazırlanıyor.

TOPTANCI ADİL ÖKSÜZ  ‘FETÖ FİRARİSİ ADİL ÖKSÜZ’ İLE KARIŞTIRILDI

banner46

“BU ÜLKENİN ÇOK BABAYİĞİT ADİL ÖKSÜZ’LERİ VAR”
Kendisini hedef gösteren ve zor günler geçirmesine neden olan CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan'a suç duyurusunda bulunacağına önemle dikkat çeken esnaf Adil Öksüz; Bingöl ili Genç nüfusuna kayıtlı olduğunu ancak 40 yıldır Manisa’nın Salihli ilçesinde yaşadığını  anlattı. Esnaf adil Öksüz, “Evet benim adım Adil Öksüz. Ben ismimle her zaman gurur duyuyorum, çünkü hain değilim. Tamam, bende isim benzerliği var. Ben Türk vatandaşı olarak, biz bayrağımıza ve vatanımıza sahip insanız. Öyle yanlışımız olmaz, öyle hainlerle de işimiz olmaz. Bu ülkenin çok babayiğit Adil Öksüz’leri var. Ne FETÖ’ye, ne de hiçbir kimseye pabuç bırakmaz. Bu ülke öyle kolay kazanılmadı” ifadelerini kullandı.

SEYAHATLERİ KIZ KARDEŞİ İLE YAPTI
Salihli ilçesinde sebze meyve halinde toptancılık yapan Adil Öksüz, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan'ın "FETÖ'nün mahrem imamı" firari Adil Öksüz'ün, 15 Temmuz sonrası defalarca Ankara, İstanbul, İzmir ve Elazığ'a uçakla seyahat etmesine rağmen yakalanamadığı iddialarına ilişkin, bahsedilen tarihlerdeki seyahatleri kardeşiyle birlikte kendisinin yaptığını belirtti.CENAZEM VARDI
Tezcan'ın iddiası nedeniyle savcılık, istihbarat, medya ve memleketi Bingöl'ün Genç ilçesindeki jandarmadan arandığını aktaran Öksüz, "Bahsedilen tarihlerde seyahatleri ben yaptım. Kardeşimle beraber gittim. Cenazem vardı, dayım vefat etmişti, direkt uçuş bulamadığımız için aktarmalı gittim. Kredi kartıyla bilet aldık. Gurbet Demir de kız kardeşimdir" ifadelerini kullandı.

“VATAN HAİNİ BU KADAR DELİ Mİ Kİ KİMLİĞİ İLE GEZECEK”
Öksüz, Tezcan'ın iddialarından dolayı hem kendisinin hem de kız kardeşinin sıkıntı yaşadığını ifade ederek, "Burada bizi bilmeseler ne yapacağız Bereket buranın insanı bizi tanıyor. Kız kardeşim ne yapacak, Adil Öksüz'le görülmüş, ona eşlik etmiş... Nasıl olacak bu iş bir şey söylenirken insanın özgürlüğüne dair düşünerek hareket eder insan. Bir şeyi net anlamadan... Adil Öksüz denen zat, vatan haini bu kadar deli mi ki kimliği ile bu kadar yeri gezecek. Havalimanlarında silahla geçemiyorsun nasıl o isimle geçeceksin. Öyle saçma bir şey yapılmış, bizi mağdur duruma düşürdü" diye konuştu.SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIM”
Bugün CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan hakkında suç duyurusunda bulunacağını ifade eden Adil Öksüz,  “Bugün mahremime kalkıp da dil uzatılması, isimlerin geçmesi baya bizi sıktı. Allah nasip ederse, avukatımla birlikte Cumhuriyet Savcılığına giderek CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan hakkında suç duyurusunda bulunacağım. Gerekli mercilere müracaat edeceğim. Adli yoldan bu işin takipçisi olacağım.” Dedi.

“BÜLENT TEZCAN’IN İSTİFA ETMESİNİ DE BİLMESİ LAZIM"
Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ ve savcıların konuya ilişkin açıklama yaptığını hatırlatan Öksüz, "Hala kalkıp savcılarımızı ve yetkili mercileri yalan beyanla suçluyor. Kimlik bilgilerinin değiştirildiğini söyleyerek yüzsüzlük yapıyor. Burdan CHP Genel Başkanına sesleniyorum, Tezcan'ın bu konuyla ilgili bir an önce bir açıklama yapmasını istiyorum. Bizim mahremimize kadar girmeye hakkı yok. Eğer gerçekten adalet için yürümüşse, o Genel Başkan Yardımcısının istifa etmesini de bilmesi lazım" diye konuştu.

“KIZ KARDEŞİMİN İSMİNİN GEÇMESİ HOŞ BİR ŞEY DEĞİL”
Kız kardeşinin çok zor durumda kaldığına vurgu yapan toptancı Adil Öztürk, "Yanlış beyanlarla siyaset yapıyorsunuz. Kız kardeşimin isminin geçmesi hoş bir şey değil. İnsanlar bu saatten sonra ne gözle bakacak, bunu kalkıp siyasetinize alet edip manşet yapmanın anlamı yok. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sözde adalet için diye 25 gün bunun için mi yürüdü? Yardımcıları insanların mahremlerine kadar girip bu yanlışı yapsın diye mi bu yürüyüşü yaptı. Bu olayda benden fazla kız kardeşim mağdur olmuştur, bunu kabul etmiyorum. Benim yaptığım seyahatin biletlerinin fotoğraflanarak açık bir şekilde gazetede yayınlanmasını doğru bulmuyoruz.” dedi.

“ADİL ÖKSÜZ'Ü BULMAK BÜLENT TEZCAN'A DÜŞMEMİŞ”
Adil Öksüz Bülent Tezcan’a yüklenerek,  "Bu milletvekilinin işi mi? Bu, istihbaratın, askerin, polisin, savcıların işi. Araştırmak bize mi düşmüş. Herkes işine bakacak. Kalkıp da Adil Öksüz'ü bulmak, istihbaratı, devleti suçlamak Bülent Tezcan'a düşmemiş. Ben vergimi ödüyorsam benim vergimin karşılığını istihbaratım da savcım da verecek. Onların işi o. Siyasetçilerin kalkıp da halkı kullanarak prim yapmasının anlamı yok. Siyasetçilik bu değildir. Sen benim ve halkın verdiği oylarla ve vergilerle oradasın. Benim üzerimden siyaset yapmayacaksın. Siyaset adamı siyaseti kendi arasında yapar, halkı alet etmez. İnsanın mahremine kadar inilmez. Böyle bir terbiyesizlik olmaz. Bugün sabahtan beri ne istihbarat, ne emniyet, ne savcılar, ne Ankara'daki savcı kaldı. Hala telefonlarım çalıyor. Bir şey ortaya atarken karşındakini de düşün. Orada bayan var. Bileti de koyuyorsunuz." görüşlerine yer verdi.

“AYAĞINI DENK ALSIN”
Bülent Tazcan’ı uyaran esnaf Adil Öksüz, “Bülent Tezcan, hala aynı pozisyona girerse, bunu iyi bilsin ki halk hiçbir zaman böyle yalan beyanları kabul etmez. Şunu unutmasın, halkın tokadı büyük olur. Onun için ayağını denk alsın” ifadelerine yer verdi.

 “BİZİM BU VATANI VE BAYRAĞI SEVDİĞİMİZİ HERKES İYİ BİLİYOR”
Doğduğu günden bu yana Salihli İlçesinde yaşadıklarına vurgu yapan Adil Öksüz, “Yaşadığımız süre içinde de Salihli halkı bizi hep kucaklamıştır. Bizi iyi bilirler. Tamam, benim adım Adil Öksüz, Allah’ına kadar Adil Öksüz’üz, ismimle her zaman gurur duyuyorum. Çünkü hain değilim. Vatanımıza ve bayrağımıza sahip çıkan, ona kol kanat geren, gerekirse onun için can vermesini bilen insanlarız. Öyle hainlere, bu memleketi bırakmayız. Ben şahsım olarak yaşadığım yer olan Salihli’de sevilen birisiyim. Çünkü burada esnafım. Burada bu isimden dolayı, hiçbir tepki görmedik. Bu isimden dolayı halk ile bir sorun yaşamadım. Salihli’de hiçbir kimse çıkıp da Adil Öksüz, bu şekilde, şu şekildedir diyemez. Çünkü bizim bu vatanı ve bayrağı sevdiğimizi herkes iyi biliyor. Onun için yeri geldiğinde, can vereceğimizi de biliyor” ifadelerine yer verdi.  

“HALKIN TOKADI BÜYÜK OLUR”
Vatan haini olmadığını dile getiren Adil Öksüz, “Ben Salihli’de Adil Öksüz ismi ile sıkıntı yaşamıyorum. Ama böyle bir insanın beyanı ile de yine de sıkıntı yaşamayacağım. Çünkü halkımız vatan haini olmayanı, bu vatanını seveni kucak açmasını bilir. Biz bu ülkeyi kolay kazanmadık, bunu öyle bilsinler. Bundan sonra buldukları belgelerle ona göre hareket etsinler. Halkın tokadı büyük olur” diye konuştu.

 “YARGIYI MADARA EDEYİM DERKEN KENDİSİ MADARA OLMUŞTUR”
Manisa'nın Salihli İlçesi'ndeki Sebze-Meyve Hali'nde toptancılık yapan 4 çocuk babası 40 yaşındaki Adil Öksüz'ün, isim mağduru edildiğini vurgulayan AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Bülent Tezcan'ın açıklamalarını sorumsuzluk olarak niteledi. Ana muhalefet gibi ciddi bir sorumluluğu üstlenmiş partinin bir genel başkan yardımcısı ciddi bir suçlamada bulunurken hiç mi araştırmaz? TC kimlik no karşılaştırması yapmaz?" diyen Baybatur, "15 Temmuz gecesi kadınıyla, erkeğiyle, yaşlısıyla, genciyle bu milletin canı pahasına verdiği mücadeleyi 'Tiyatro' diyerek değersizleştirmeye çalışan CHP zihniyeti, şimdide Fetullahçı terör örgütü üyelerine yönelik devletin titizlikle yürüttüğü mücadeleyi sulandırmak adına yaptığı bu çıkışla gerçek niyetini bir kez daha ortaya koymakla kalmamış, hükümetimizi, devletimizin güvenlik kurumlarını ve yargıyı madara edeyim derken kendisi madara olmuştur" görüşlerine yer verdi.

“BÜLENT TEZCAN AZİZ MİLLETİMİZDEN ÖZÜR DİLEMELİ"
Tezcan'ın milletin gözünün içine bak baka yalan söylediğini belirten Baybatur, "Yalancının mumu yatsıya kadar yanarmış bu o kadarda sürmedi. Sayın Tezcan önce Salihlili sebze-meyve toptancısı Adil Öksüz'den ardından, yalan beyanatla kandırmaya çalıştığı aziz milletimizden özür dilemeli" dedi.
 

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.