TÜRK KADINLAR KONSEYİ YENİ SEZONA ‘CAFE 236’DA MERHABA DEDİ

Manisa’da yardıma muhtaç ailelere, öğrencilere, köylere, okullara kısacası herkese yardım eli uzatan; Manisa Bezi’ni tüm Türkiye’ye duyurmak için emek veren Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi, 2017-2018 sezonunun açılış kahvaltısında bir araya geldi. Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şube Başkanı Mübeccel Kafkaslı’nın önderliğinde Tevfik Lav Tesisleri’nde bulunan Cafe 236 Lounge’da bir araya gelen konsey üyeleri bu yıl gerçekleştirecekleri yeni projeler için heyecanlı olduklarını dile getirdi. Düzenlenen kahvaltıya Şehzadeler Kaymakamı Sayın İsmail Çorumluoğlu’nun eşi Azime Çorumluoğlu, Manisa İl Emniyet Müdürü Sayın Fevzi Bilgiç’in eşi Necla Bilgiç ve Manisa Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanı Nursel Ustamehmetoğlu katıldı.

TÜRK KADINLAR KONSEYİ YENİ SEZONA ‘CAFE 236’DA MERHABA DEDİ
banner87
HABER
ASUDE ONAR

Manisa’da ‘Şehrin göbeğinde, şehirden uzak’ konseptiyle dikkatleri çeken Cafe 236 Lounge, Manisa Türk Kadınlar Konseyi’nin yeni sezon açılış kahvaltısına ev sahipliği yaptı. Doğa ile iç içe olan mekanda yaz tatilinin ardından buluşan konsey üyeleri yeni sezonda gerçekleştirecekleri yeni çalışmaların heyecanı içinde olduklarını belirtti. İhtiyaç sahibi ailelere, kırsal kesimde yaşayan kadınlara ve erkeklere, zor şartlar altında okuyan öğrencilere ellerinden geldiğince destek olmak için yeni sezonda da bir araya geldiklerini belirten Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şube Başkanı Mübeccel Kafkaslı; “Herkesi çok özlemişim, bugün çok geniş katılımlı bir kahvaltı düzenledik. Konsey üyelerimi, arkadaşlarımı ve dahası büyüklerimi görmekten gurur duydum.” dediKAFKASLI; “KADIN-ERKEK AYRIMI YAPMIYORUZ”
Türk Kadınlar Konseyi’nin çok geniş bir yardım yelpazesi olduğunu belirten Kafkaslı; “İhtiyaç sahibi gerçekten zor durumdaysa, bizim sunacağımız yardımları su istimal etmeyecekse biz asla kadın-erkek ayrımı yapmıyoruz.  Konsey olarak bir kişiden 5 TL dahi yardım aldıysak o yardımın da ihtiyaç sahiplerine ulaşacağından kimsenin şüphesi olmamalı ve yıllarca asla bu güvenilirlik çizgimizi bozmadık. Biz herkesi kucaklıyoruz, Manisa’yı çok seviyoruz.”
“YUNUSEMRE’NİN DAĞ KÖYLERİNE GİDECEĞİZ”
Manisa Bezi konusunda da dokuma tezgahları sayesinde kadınlara ekonomik güç ve özgürlük kazandırdıklarını belirten Kafkaslı; “30 adet dokuma tezgahımız var, bugüne kadar 300 kursiyer yetiştirdik. Manisa için gurur verici bir olay. Manisa Bezlerimiz ve değişik çalışmalarımız Karaağaçlı’da ki dokuma tezgahlarımız da yapılıyor. Köylere kadınlarımızın ayağına gitmeye çalışıyoruz. Bu sene ki çalışmalarımız arasında Yunusemre’nin dağ köyleri de var. Kırsal kesimdeki hanımlarımıza hem el emeği işler hem de sosyal yaşamda var olma imkanı ile gideceğiz. Kursiyerlerimizin aldığı maaşları da devlet karşılıyor, devletimizin de desteğini almışsak demek ki gerçekten önemli ve ciddi bir iş yapıyoruz, demektir.” Dedi.


“İLK MAAŞLARINDAN SONRA HEMEN ARADILAR”
Türk Kadınlar Konseyi Manisa Şubesi tarafından Manisa Bezi dokuma tezgahlarında çalışan kursiyerlerin ilk maaşlarını aldıktan sonra yaşadıkları heyecanları kendisi ile paylaştıklarını belirten Kafkaslı; “Çok güzel anılar birikti, bir kursiyerimiz ilk defa kendisi, kendi adına yatan bir parayı bankaya çekmeye gitti, heyecandan nasıl çekeceğimi bilemedim, dedi. Bir başka kursiyerimiz anne-babasını yemeğe çıkarttı. Bir diğeri çocuğunun eğitimi için kurs parasını karşılamış, bunlar onlar için ne kadar önemli adımlar, sizler de biliyorsunuz. Daha nice güzel anılar biriktirelim. Yeni sezonumuz hayırlı olsun. Güzel işlerde buluşmak üzere.” Dedi. 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER