VALİ GÜVENÇER MİDDER'İ AĞIRLADI

 Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Manisa İl Başkanı Tarık Çanlı ve il yönetimini makamında ağırladı. 

VALİ GÜVENÇER MİDDER'İ AĞIRLADI
banner87

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği Manisa İl Başkanı Tarık Çanlı ve il yönetimi Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer'i makamında ziyaret etti. Başkan Çanlı, Vali Güvençer’in kendilerini kabulü nedeniyle teşekkür ederek, dernekleri ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Başkan Çanlı, derneğin kuruluş amacı hakkında şunları söyledi: “15 Temmuz Darbe Girişimine dikkat çekerek milli birlik ve beraberlik konularında farkındalık oluşturmak, demokrasi şehitlerinin emanetine sahip çıkmak ve anılarını gelecek nesillere taşımak. Vatanın bölünmez bütünlüğünün ve milletin iradesinin, modern veya post-modern darbelerle harcanmayacak kadar değerli unsurlar olduğu düşüncesini yaymak, demokrasi kültürüne sahip çıkmak. 15 Temmuz Darbe girişimine benzer darbelerin tekrar yaşanmaması için sivil inisiyatif alarak toplumsal bir bilinç oluşturmak. Türkiye Cumhuriyetinin kazanımlarını, tarihsel bağı, jeopolitik konumu ve bölgesel öneminden yola çıkarak sosyal, kültürel ve ekonomik projeler geliştirmek. Türkiye’nin mikro ve makro sorunlarına dikkat çekerek çözümüne katkı sunucu fikirler geliştirmek, çözümünde rol oynamak. 15 Temmuz’da yaşanan kahramanlık örneğini, milli duruşu, gelecek nesillere aktarmak için sivil inisiyatif almak. Kadim medeniyetimizden aldığımız güçten yola çıkarak; ülkemizin daha özgür, müreffeh ve barış içinde yaşanması için çaba sağlamak, toplumsal dinamikleri harekete geçirmek ve farkındalık oluşturmaktır”
Vali Güvençer de, Manisa’dan başlayan bir hareketle 2016 Ekim ayında Manisa’da 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği’nin kurulduğunu, sonrasında ihtiva ettiği çok özel maksattan aldığı güçle Türkiye’de pek çok ilde temsilcilikler marifetiyle yayıldığını söyledi.
Güncelleme Tarihi: 09 Ekim 2017, 09:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER