banner83

Yunusemre Belediyesi'nden KAYSÜ Açıklaması

Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Dilşat Ulaş, Yunusemre Belediyesi İYİ Parti Grup Başkanvekili Tufan Akan ve meclis üyelerinin KAYSÜ bedellerinin alınmamasına ilişkin açtıkları davayı kazandıklarına yönelik yaptığı açıklamanın doğruyu yansıtmadığını duyurdu. Ulaş açıklamasında, “Siyasi yalanlarla mahkeme kararlarını çarpıtarak siyasi çığırtkanlık yapmak, çamur atmak İYİ Parti’nin genlerinde mevcuttur” ifadelerini kullandı.

Yunusemre Belediyesi'nden KAYSÜ Açıklaması
banner87

Belediyesi, İYİ Parti Grup Başkanvekili Tufan Akan ve meclis üyelerinin KAYSÜ bedellerinin iptaline ilişkin açtıkları davayı kazandıklarına yönelik açıklamalarına cevap verdi. Yunusemre Belediye Başkan Yardımcısı Dilşat Ulaş tarafından yapılan yazılı açıklamada, KAYSÜ bedellerinin alınmasının zorunlu olduğunun altı çizilirken; İYİ Parti’nin kamuoyunu yanılttığı kaydedildi.

“İYİ PARTİLİ VE CHP’Lİ BELEDİYELER DE ALIYOR”

Dilşat Ulaş açıklamasında şu ifadelere yer verdi: “Manisa 1. İdare Mahkemesinin esastan verdiği karara bakıldığında bakanlık tarafından yayınlanan yönetmelikte KAYSÜ olarak adı geçen Evsel Katı Atık Tarifelerinin belirlenmelerine yönelik kılavuz adıyla 2012 yılında bakanlığın yayınladığı yönetmelik gereği alınan Evsel Katı Atık Toplama ve Bertaraf Ücretlerinin kanunla zorunlu olduğu, yıllardır diğer büyükşehir belediyelerince uygulandığı, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nce en son uygulamaya konduğu görülecektir. Bu ücretin 2014 yılından itibaren zorunlu hale gelmesine rağmen Manisa genelinde 2019 yılında uygulamaya geçildiği aşikardır. Ancak ilçelerden alınan kararların aynı zamanda büyükşehir meclisi ve komisyonlarınca onaylanması işlemi de yapıldığı için alınan mahkeme kararı KAYSÜ tarifelerinin tahakkuk ve tahsiline engel değildir. İYİ Parti’nin ilimizde herhangi bir belediyesi mevcut olmadığı için olayı siyasi yalanlarına alet etmesi, şova dönüştürmesi bizi şaşırtmamıştır. Kaldı ki diğer illerde İYİ Partili belediyelerin de bu bedeli aldığı unutulmamalıdır. Madem İYİ Parti hak peşindedir İYİ Parti İl Teşkilatı kendi belediyeleri ve ittifak yaptığı CHP’nin yönettiği Akhisar, Saruhanlı, Turgutlu, Alaşehir gibi ilçelerde niçin konuyu mahkemeye taşımamıştır. Siyasi yalanlarla mahkeme kararlarını çarpıtarak siyasi çığırtkanlık yapmak, çamur atmak İYİ Parti’nin genlerinde mevcuttur. 1. İdare Mahkemesi’nin verdiği kararın içeriğini net olarak neden ifade etmediklerini biliyoruz. Yok eğer kararı anlamadılar ise bir daha okumalarını tavsiye ediyoruz. Ama yapılan siyasi rant devşirmek;  bilinçli bir şekilde kamuoyunu yanıltmaktır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94