MANİSA KENDİNİ YENİLİYOR


Ali GÜLTEKİN

Ali GÜLTEKİN

30 Kasım 2017, 12:28

Manisa’nın değişimine, yenilenmesine, marka kent olma hedeflerine ayak direyenleri Manisalılar geride bırakarak gelişime devam ediyor.

Kim bu ayak direyenler?

Siyasi partiler, işveren çevreleri, Sivil Toplum Kuruluşları içerisinde kendine yer bulmuş ne idüğü belli olmayan, ukala, sonradan görmeler.

Ne yaparlar?

 Dehlizlerde beslenen vampir,  karalıkta bir birine tutunan yarasadırlar.

Valiliğin çalışmalarını eleştirirler. Kaymakamlıkların çalışmalarını eleştirirler. Belediyelerin çalışmalarını eleştirirler. Siyasi partileri eleştirirler. Milletvekillerini eleştirirler, Kurumları eleştirirler…

Ne isterler?

Manisa protokollerinde görüntü vermek, davetlerde yer almak, sözü dinlenilen, danışılan olmak…

Gerçekte nedirler?

Kurnaz tutumları, fırsatçı yaklaşımları, yalakacı iletişimleri ile sadece kendilerini düşünürler. Sıfır Anne baba karneleri, aldatan eş, hayırsız evlat, duyarsız ve bencildirler.

Manisa’ya hiçbir hayrı dokunmamış kişilikleri, şizofreni doğruları, görgüsüz yaşamları ile kendilerini şövalye sanacak kadar zavallıdırlar.

Siyasi partilerde, iş dünyasında, entelektüel yaşam içerisine, bürokraside, yerel yönetimlerde, sivil toplum kuruluşlarda, inanç kurumlarında sadece söylem geliştiren, oyun kurucudurlar.

MANİSA KABUĞUNU YENİLİYOR

Tarih 27 Kasım 2017 TEV’de 7.gün programı MAGİAD’ı (Manisa Genç İşadamları Derneği) konuk ediyor.

Başkan Ömer Geriter, Başkan Vekili Av.Yusuf Özkan, Genel Sekreter Mert Eyigül  çaışmalarını anlatıyorlar. Bilgi, birikim donanımlı yöneticiler. Dünya, Türkiye ve Manisa’yı her yönü ile araştırarak gelişimi için mücadele eden pırıl pırıl yönetici gençler.

Büyük Şehir

Büyük Şehir Belediyesi çalışmaları hakkında en ufak bir bilgi sahibi olmadan, Başkanı Cengiz Ergün’ün vizyonuna erişecek bilinç oluşturmadan karanlık dehlizlerde ahkâm kesen yarasalar:

Cengiz Ergün aday olmayacak! Olacak!

... Partiye geçecek.

… Parti genel başkanı ile görüştü labirenti içinde yürümeye devam ediyorlar.

Yunusemre Belediyesi

Tarih 28 Kasım 2017 Yunusemre Belediye binasının alt kapısından giriş yaptığımızda “hoş geldiğiniz ” söylemler ve güler yüzler ile karşılanıyoruz.  Biraz ilerlediğimizde çay, kahve içen kalabalık insanların emlak vergisi ikinci taksitlerini ödemek için gelen vatandaşlar olduğunu görevlilerden öğreniyoruz. Birkaç dakika durup izliyoruz. Sürekli çay kahve, pasta ve su servisi yapılıyor. Çalışanlar insanlara yardım etmek için yarışıyor. Belediye binası dışarısından yağmur başladı. Üç dakika geçmedi genç kibar bir görevli mütevazı ses tonu ile. “ Belediyemiz araçları olmayan vatandaşları yağmur devam ettiği sürede evlerine kadar bırakacaklar.” Üç dakika önce başlayan yağmur sonrası vatandaşa Belediye hizmeti üç dakikada devreye giriyor.

Karanlık dehlizlerde ahkâm kesen yarasalar Belediye Başkanlarını, Belediyeleri eleştirmeye devam etsinler…

Şehzadeler Belediyesi

Ömer Faruk Çelik “ halk adamı” unvanını hizmet vererek almış bir Belediye başkanı.

Halk ile hakça görüşmelerini, çalışmalarını içine sindiremeyen yarasalar Ömer Faruk Çelik’in halk adamı dallarını budamak, çalışmalarını gölgelemek için güneşe göz kapayarak dehlizlerde düne meye devam etsinler.

Manisa Valiliği

Manisa’ya geldiğimde görevde olan Halil İbrahim Daşöz sonrası en verimli çalışma yapan Manisa  Valisi Mustafa Hakan Güvenç’in çalışmalarını izliyoruz. Vali Güvenç, ekip çalışması ile dünya’da var olan tüm değerleri Manisa’ya kazandırmak istiyor.

Tüm kurumları koordine ediyor, denetliyor, tartıştırıyor, sorguluyor, çalıştırıyor.

Karanlık dehlizlerde ahkâm kesen yarasalar devredeler.

“Vali beni ziyarete gelmedi. Benimle yemek yemedi. Benimle basına görüntü vermedi…”

Vali, Kaymakamlar, Belediye Başkanları, ne de diğer kurum temsilcilerini bundan böyle karanlık dehlizlerinize çekerek yönlendiremeyeceksiniz.

MANİSA AYAK BAĞLARINDAN KURTULUYOR

Manisalılar çalışan Valisine,  Kaymakamlarına, Belediye Başkanlarına, Milletvekillerine, Kurum temsilcilerine sahip çıkarak sizin karanlığınıza değil dünya marka şehirleri içinde yerini alması için “Manisa Biz, Biz Manisa’yız” şiarı ile değişen Manisa’nın yanında yerlerini aldılar.

Hadi hayırlısı…

Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.