Alaşehir’de yangın eylem planları konuşuldu

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İTFAİYE DAİRESİ BAŞKANI GÜRHAN İNAL, ALAŞEHİR İLÇESİNDEKİ İTFAİYE MÜFREZELERİNİ ZİYARET EDEREK ATEŞ SAVAŞÇILARINDAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİLER ALDI. YAZ MEVSİMİNİN BAŞLAMASIYLA BİRLİKTE ÖZELLİKLE ANIZ YANGINLARININ ARTTIĞINA DİKKAT ÇEKEN İNAL, ZİYARETTE YANGIN ACİL DURUM EYLEM PLANI KAPSAMINDA ALINACAK TEDBİRLER, TAHLİYE VE MÜDAHALE YÖNTEMLERİNİN KONUŞULDUĞUNU İFADE ETTİ.

Alaşehir’de yangın eylem planları konuşuldu
banner87

Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Gürhan İnal, Alaşehir ilçesindeki itfaiye müfrezelerini ziyaret ederek ateş savaşçılarından çalışmalar hakkında bilgiler aldı. Yaz mevsiminin başlamasıyla birlikte özellikle anız yangınlarının arttığına dikkat çeken İnal, ziyarette yangın acil durum eylem planı kapsamında alınacak tedbirler, tahliye ve müdahale yöntemlerinin konuşulduğunu ifade etti.

Vatandaşların can ve mal güvenliği için 7/24 görev başında olan Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye teşkilatı, yangın ve benzeri olumsuz durumların önüne geçmek için acil durum eylem planlarını harfiyen uyguluyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal da, bu kapsamda Alaşehir ilçesindeki 3. Bölge İtfaiye Amirliği, Yeşilyurt-Uluderbent ve Kavaklıdere İtfaiye Müfrezelerini ziyaret etti.

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte özellikle anız yangınlarının arttığını belirten İtfaiye Daire Başkanı Gürhan İnal, “Alaşehir’de itfaiye personellerimizle bir araya geldik. Son dönemde ilçede gerçekleşen yangın ve benzeri durumların değerlendirmesini yaptık. Yangın acil durum eylem planı kapsamında alınacak tedbirler, tahliye ve müdahale yöntemleri üzerine istişarelerde bulunduk” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94