Barış Pınarı Harekatı’na Gördes tam destek

Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol Başkanlığında Toplanan Belediye Meclisinde, Barış Pınarı Harekatı'na Tam Destek Verildi. Okunan Destek Metninin Ardından Tüm Meclis Ayağa Kalkarak Mehmetçiğe Asker Selamı Gönderdi.

Barış Pınarı Harekatı’na Gördes tam destek
banner87

Gördes Belediye Başkanı Muhammet Akyol başkanlığında toplanan Belediye Meclisinde, Barış Pınarı Harekatı’na tam destek verildi. Okunan destek metninin ardından tüm meclis ayağa kalkarak Mehmetçiğe asker selamı gönderdi.

Belediye Kültür Sarayında yapılan toplantıya Gördes Belediye Meclis üyelerinin yanı sıra siyasi partilerin ilçe başkanları katıldı. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasından basın açıklaması yapan Belediye Başkanı Akyol, "Ülkemiz, Fırat’ın doğusunda terör örgütleri PKK/PYD/YPG ve DEAŞ’ın varlığını sonlandırmak, hudutlarımızın ve halkımızın güvenliğini sağlamak, bir barış koridoru tesis ederek Suriyeli kardeşlerimizin bir an önce kendi topraklarına, evlerine dönüşlerini sağlamak üzere Barış Pınarı Harekatını başlatmıştır. Öncelikle bilinmelidir ki bu harekat;Türkiye için bir tercih değil, zorunluluktur.Çünkü sınırımızın hemen yanı başında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunun ülkemiz için oluşturduğu tehdit ortadır.Bir terör koridoru oluşturma hesaplarını bozan ve bekamızı güvence altına alan; Barış Pınarı Harekatı, aynı zamanda tüm bölgeye huzur ve güvenlik vadetmektedir. Barış Pınarı Harekatı; bölgeye dönük, okyanus ötesi dizayn girişimlerine de bir cevap niteliğindedir. Özellikle terör örgütü PKK/PYD/YPG eliyle değiştirilmeye çalışılan bölgenin demografik yapısını gerçek haliyle muhafaza ederek,Fırat’ın doğusu başta olmak üzere tüm bölgenin barış ve istikrarına katkı sunacağımıza inanıyoruz.Bölgenin tarihi, toplumsal ve kültürel değerlerine sahip çıkan Türkiye, Zeytin Dalı ve Fırat Kalkanı harekatlarında olduğu gibi, Barış Pınarı Harekatı bölgesinde de yeni bir iklimin oluşumunu sağlayacaktır. Ülkemizin bu harekat ile gerçekleştirmeyi amaçladığı en önemli hususlardan biri de, Suriye’nin toprak bütünlüğünün korunmasıdır. Türkiye başından beri çözümün Suriye’nin toprak bütünlüğünden geçtiğini savunmuştur. Şu anda gerçekleştirilen harekat, bu amaç için de önemli bir adımdır. Türkiye Cumhuriyeti, Suriye halkını ve Türk halkının güvenliğini, refahını ve huzurunu istemektedir. Barış Pınarı Harekatı bu çerçevede değerlendirilmelidir. Bu çerçevede,Belediye Meclisi olarak, Barış Pınarı Harekatında, ülkemizin ve Kahraman Mehmetçiğimizin yanında olduğumuzu bildiriyoruz. İnanıyoruz ki; gün, her türlü siyasi görüş ayrılıklarını bir kenara bırakarak, bir ve beraber olma günüdür. Çünkü söz konusu olan milli güvenliğimizdir, ülkemizin bekasıdır. Harekatın başarı ile tamamlanacağına yürekten inanıyor, fedakar askerimize muvaffakiyetler diliyoruz." diyerek, tüm meclis üyeleriyle birlikte ayağa kalkarak Mehmetçiği, Gördes’ten asker selamı ile selamdı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER