Başkan Dutlulu’ya yılın belediye başkanı özel ödülü

A) - MANİSA AKADEMİK ODALAR BİRLİĞİ (MAOB) İLK KEZ KÜLTÜR SANAT, EDEBİYAT, SPOR, EĞİTİM VE ÇEVRE OLMAK ÜZERE 8 DALDA BAŞARI ÖDÜLLERİ DAĞITTI. AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI BESİM DUTLULU'YA YILIN BELEDİYE BAŞKANI ÖZEL ÖDÜLÜ VERİLDİ. HOLİDAY INN EXPRESS HOTELİNDE GERÇEKLEŞEN ÖDÜL TÖRENİNE AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI BESİM DUTLULU, MANİSA AKADEMİK ODALAR BİRLİĞİ DÖNEM SÖZCÜSÜ VE 29. BÖLGE ECZACI ODASI BAŞKANI DEVRİM BALI VE ÇOK SAYIDA DAVETLİ KATILDI. MANİSA AKADEMİK ODALAR BİRLİĞİ GENEL SEKRETERİ ABİDİN YATKIN, BİRLİĞİN 18 MESLEK ODASINDAN OLUŞTUĞUNU BELİRTEREK, 1996 YILINDAN BERİ AKTİF OLARAK ÇALIŞTIĞINI SÖYLEDİ. YATKIN, İLK KEZ DÜZENLEDİKLERİ 31 MART 2019'DA CHP'DEN AKHİSAR BELEDİYE BAŞKANI SEÇİLEN VE GÖREVDE OLDUĞU YAKLAŞIK 1 YILLIK SÜRE BOYUNCA HER ZAMAN İŞÇİYE, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARINA KATKI SAĞLAYAN BESİM DUTLULU'YA SİVİL TOPLUMA KATKI VE ÖRNEK BELEDİYECİLİK NEDENİYLE YILIN BELEDİYE BAŞKANI ÖZEL ÖDÜL TAKDİM EDİLDİ. DUTLULU'YA ÖDÜLÜNÜ ECZACILAR ODASI BAŞKANI DEVRİM BALI TAKDİM ETTİ.

Başkan Dutlulu’ya yılın belediye başkanı özel ödülü
banner87

Manisa Akademik Odalar Birliği (MAOB) ilk kez kültür sanat, edebiyat, spor, eğitim ve çevre olmak üzere 8 dalda başarı ödülleri dağıttı. Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu’ya yılın Belediye Başkanı özel ödülü verildi.

Holiday Inn Express Hotelinde gerçekleşen ödül törenine Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Manisa Akademik Odalar Birliği Dönem Sözcüsü ve 29. Bölge Eczacı Odası Başkanı Devrim Balı ve çok sayıda davetli katıldı.

Manisa Akademik Odalar Birliği Genel Sekreteri Abidin Yatkın, birliğin 18 meslek odasından oluştuğunu belirterek, 1996 yılından beri aktif olarak çalıştığını söyledi. Yatkın, ilk kez düzenledikleri bu ödül töreninde gönüllük esassına dayalı olarak yapılan çalışmaların topluma katkısının en önemli kriter olduğunu açıkladı.

31 Mart 2019’da CHP’den Akhisar Belediye Başkanı seçilen ve görevde olduğu yaklaşık 1 yıllık süre boyunca her zaman işçiye, sivil toplum kuruluşlarına katkı sağlayan Besim Dutlulu’ya sivil topluma katkı ve örnek belediyecilik nedeniyle yılın belediye başkanı özel ödül takdim edildi. Dutlulu’ya ödülünü Eczacılar Odası Başkanı Devrim Balı takdim etti. 32 milli sporcu yetiştiren ve 100’den fazla kupa kazandıran atıcılık antrenörü Erdoğan Karagöz’e spora katkı ve başarı ödülü takdim edildi. Karagöz’e ödülü Yunusemre Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Levent Tokay tarafından verildi. Bugüne kadar birçok projeyi hayata geçiren eğitim gönüllüsü Şehitler Ortaokulu Okul Aile Birliği Başkanı Özlem Paşaoğlu’na eğitime katkı ödülü, Beyazfil’in yıkılmaması için mücadele eden Ali Suat Ertosun’a toplumsal mücadele ödülü verildi. Ertosun törene katılamadığı için ödülünü Manisa Muhasebeciler ve Mali Müşavirler Odası Başkanı Uğur Hasacar, Kimya Mühendisleri Odası Başkanı Mehmet Yumrukaya’ya verdi. Köyde şenlik var projesiyle topluma değer katan proje ödülü Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Manisa Şubesine verildi. Sosyal sorumluluk projesi ödülü köy okullarına destek veren Genç İnşaat Mühendisleri Odası’na takdim edildi. Avukat Seçil Ege’ye çevreye verdiği katkılarından dolayı çevre duyarlılığı ödülü takdim edilirken, Manisa Musiki Derneği’ne kültür ve sanat ödülü verildi.

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2020, 12:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER