banner83

Belediyeden yapı ruhsatı uyarısı

ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI TARAFINDAN HAZIRLANAN VE ÜÇ AY SÜREYLE ERTELENEN OTOPARK YÖNETMELİĞİ 30 HAZİRAN’DA SONA ERECEK. TURGUTLU BELEDİYESİ İMAR VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜĞÜ TARAFINDAN AÇIKLANAN DUYURUDA İSE YAPI RUHSATI BAŞVURUSUNDA BULUNAN VATANDAŞLARIN MAĞDURİYET YAŞAMAMALARI İÇİN PROJE VE EVRAKLARINI EKSİKSİZ BİR ŞEKİLDE TAMAMLAYARAK 30 HAZİRAN TARİHİNDEN ÖNCE YAPI RUHSATLARINI ALMALARI GEREKTİĞİ İFADE EDİLDİ.

Belediyeden yapı ruhsatı uyarısı
banner87

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan ve üç ay süreyle ertelenen Otopark yönetmeliği 30 Haziran’da sona erecek. Turgutlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından açıklanan duyuruda ise yapı ruhsatı başvurusunda bulunan vatandaşların mağduriyet yaşamamaları için proje ve evraklarını eksiksiz bir şekilde tamamlayarak 30 Haziran tarihinden önce yapı ruhsatlarını almaları gerektiği ifade edildi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan ve 24 Mart’ta Resmi Gazete’de yayımlanan ’Otopark Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’e göre yeni otopark yönetmeliği uygulaması 30 Haziran tarihinden sonra yürürlüğe girecek. Turgutlu Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü ise yapı ruhsatı almak için İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne başvuruda bulunanların mağduriyet yaşamamaları adına bir duyuru yayınladı.

İmar ve Şehircilik Müdürlüğü tarafından yayınlanan duyuru şu şekilde: “24 Mart 2020 tarih ve 31078 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ’Otopark Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik’e göre yeni otopark yönetmeliği uygulaması 30.06.2020 tarihinden sonra yürürlüğe girecektir. Belediyemiz İmar ve Şehircilik Müdürlüğüne yapı ruhsatı almak için başvuruda bulunanların, herhangi bir mağduriyet yaşamamaları için tüm proje ve evrakları eksiksiz tamamlayıp 30.06.2020 tarihinden önce yapı ruhsatlarını almaları gerekmektedir.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94