banner83

Daha yeşil bir Manisa için yoğun mesai

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YUNUSEMRE İLÇESİ GÜZELYURT MAHALLESİ’NDE 5789 SOKAKTA PEYZAJ VE ÇİMLENDİRME ÇALIŞMALARINA BAŞLADI.

Daha yeşil bir Manisa için yoğun mesai
banner87

Manisa Büyükşehir Belediyesi, Yunusemre ilçesi Güzelyurt Mahallesi’nde 5789 Sokakta peyzaj ve çimlendirme çalışmalarına başladı.

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu ve Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş ile birlikte Güzelyurt Mahallesi’nde 5789 Sokakta başlayan peyzaj ve çimlendirme öncesi hazırlık çalışmalarını inceledi. Ağaç bakımı, çimlendirme öncesi toprak hazırlığı ve kaldırım düzenlemelerinin eş zamanlı gerçekleştirildiği alanın kısa sürede Manisa’ya yakışacak, arttırılmış yeşil zeminin olduğu bir yaşam alanına dönüşmesi hedefleniyor. Manisa Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Dairesi Başkanı Hakan Göktaş da çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulundu. Göktaş, “Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları doğrultusunda, Manisa’da yeşillenmeyen alan kalmaması için canla başla çalışıyoruz. Görüldüğü gibi hummalı çalışmalar içerisindeyiz. Buradaki ağaçların bakımını, alanın aydınlatma çalışmalarını ve çimlendirme faaliyetlerini 2-3 hafta içerisinde tamamlamayı hedefliyoruz. Manisa’mızdaki yeşil alanları arttırmak için faaliyetlerimizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94