Manisa ilçelerinde Cumhuriyet coşkusu

Manisa'nın Salihli, Alaşehir, Kula, Selendi Ve Sarıgöl İlçelerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Düzenlenen Törenlerle Kutlandı.

Manisa ilçelerinde Cumhuriyet coşkusu
banner87

Manisa’nın Akhisar, Salihli, Alaşehir, Kula, Selendi ve Sarıgöl ilçelerinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı düzenlenen törenlerle kutlandı.

Manisa’nın Akhisar ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Akhisar Belediye Şehir Stadyumunda yapılan program öncesi Kaymakamlık makamında, Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanı İstihkam Albay Mehmet Şahin, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Cumhuriyet Başsavcısı Tunay Pulça ile AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir ve CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu tarafından Cumhuriyetimizin 96. yıl kutlama tebriklerini kabul etti.

Akhisar Belediye Şehir Stadyumu’nda saat 10.00’da başlayan Cumhuriyet’in 96. yıl kutlama programı Kaymakam Sabit Kaya, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Akhisar Hava Meydan ve Garnizon Komutanı İstihkam Albay Mehmet Şahin, Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, halkın ve okulların Cumhuriyet Bayramını kutlamaları ile başladı. Kutlamalarda Macide Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi’nden Alime Nur Çin Atatürk ve Cumhuriyet, Aleyna Akbaş Cumhuriyet, Gazi Ortaokulundan Dilek Karaçe Vatanın Sevdası Cumhuriyet adlı şiirini okudu. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirilen spor, kompozisyon, şiir, resim, yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Kutlamalar tören geçidi ile sona erdi.

Salihli’de Cumhuriyet Bayramı kutlandı

Manisa’nın Salihli ilçesinde 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi. Törende Kaymakam Mehmet Kamil Sağlam ve Belediye Başkanı Zeki Kayda’nın halkın ve öğrencilerin Cumhuriyet Bayramını kutlamasının ardından, saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Halk oyunları gösterilerinin yer aldığı kutlama programında Cumhuriyet’in 96. kutlama etkinlikleri kapsamında okullar arası düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında derece elde eden öğrencilere ödülleri verildi.

Alaşehir’de Cumhuriyet Bayramı kutlandı

Alaşehir’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyet ve Demokrasi Meydanı’nda tören düzenlendi. Törende öğrenciler tarafından şiirler okundu, halk oyunları gösterileri yapıldı. Kutlamalar tören geçişiyle sona erdi.

Kula’da Cumhuriyet coşkusu

Kula’da 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Yunus Emre ve Şehit Ömer Halisdemir Kent Meydanında kutlandı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmaların yapılmasının ardından öğrenciler tarafından şiirler okundu. Kula’da Değerli Zamanlar projesin gösterileri, halk oyunları gösterileri ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında ilçe bazında düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödül takdim edilmesiyle devam eden program, Yunus Emre Anadolu Lisesi bando takımı eşliğinde tören geçişi yapıldı. Tören geçişinin ardından törene katılan protokol üyeleri, öğrenciler ve vatandaşlar, bando takımı eşliğinde şehir turu atarak, ilçe şehitliğini ziyaret etti. Şehitlikte yapılan duaların ardından kutlama programı sona erdi.

Selendi’de Cumhuriyet Bayramı kutlandı

Selendi’de 29 Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Üç Eylül Şehir Stadında gerçekleştirildi. Kaymakam Can Atak ve Belediye Başkan vekili Ramazan Gürcan öğrencilerin ve törene katılanların bayramını kutladı. Öğrencilerinin günün anlamıyla ilgili şiirleri okuması, dans gösterileri, halk oyunları gösterilerinin sunulmasının ardından lise ve ortaokullar arası kısa mesafe koşusu düzenlendi. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı ile ilgili düzenlenen yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ise ödülleri verildi. Kutlamalar tören geçişiyle sona erdi.

Sarıgöl’de 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları 4 Eylül Stadyumunda gerçekleştirildi. Sarıgöl Kaymakamı Ali Arıkan ve Sarıgöl Belediye Başkanı Necati Selçuk birlikte sahaya inerek tüm öğrencileri ve öğretmenleri Cumhuriyet Bayramını kutladılar. Törende öğrenciler şiirler okudular,halk oyunları gösterilerinde bulundular.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94