Manisa’da LGS hazırlıkları tamam

20 HAZİRAN CUMARTESİ GÜNÜ GERÇEKLEŞTİRİLECEK OLAN LİSELERE GİRİŞ SINAVI (LGS) ÖNCESİ OKULLARDAKİ SON KONTROLLERİ GERÇEKLEŞTİREN MANİSA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MUSTAFA DİKİCİ, SIK SIK DEZENFEKTE EDİLEN OKULLARIN SINAV ÖNCESİNDE DEZENFEKTANLARLA TEMİZLENEREK HAZIR HALE GETİRİLECEĞİNİ BELİRTTİ.

Manisa’da LGS hazırlıkları tamam
banner87

20 Haziran Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan Liselere Giriş Sınavı (LGS) öncesi okullardaki son kontrolleri gerçekleştiren Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, sık sık dezenfekte edilen okulların sınav öncesinde dezenfektanlarla temizlenerek hazır hale getirileceğini belirtti.

Manisa’da 26 bin 354 öğrenci 20 Haziran Cumartesi günü yapılacak olan Liselere Giriş Sınavına katılacak. İl genelinde 323 okulda yapılacak olan sınavda 4 bin 685 öğretmen görevlendirilirken, her salonda ve okul girişlerinde el dezenfektanı bulunacak ve her öğrenciye 2 adet cerrahi maske ücretsiz olarak verilecek.

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, 20 Haziran 2020 Cumartesi günü yapılacak olan LGS için Şehzadeler ilçesindeki okulların son hazırlıklarını İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Fevzi Yüksel ve Şehzadeler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ebubekir Ermiş ile birlikte yerinde inceledi.

Şehitler Ortaokulundaki çalışmaları yerinde inceleyen Dikici, okul müdürü Tayfun Sarıbeyler’den bilgi aldı.

Manisa’da 323 okulda 26 bin 354 öğrenci Liselere Giriş Sınavına katılacağını kaydeden Dikici, "Bu sınavda salon başkanı, gözetmen, yedek gözetmen olmak üzere 4 bin 685 öğretmen görevlendirmesi yapıldı. 323 okulumuza dezenfektan malzemesi bakanlığımızın gönderdiği ödenekle Çukurova Kimya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemizde üretilerek dağıtımı tamamlandı. Her salonda ve okul girişlerinde el dezenfektanı mevcut olacak. Her öğrencimize 2 adet cerrahi maske ücretsiz olarak verilecek. Okullar sınav öncesi dezenfektanlarla temizlenerek hazır hale getirilecek.” dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94