banner83

Öğrenciler gıda konusunda bilgilendiriliyor

Sarıgöl İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce okullarda öğrencilere ’Gıda güvenilirliği, gıda kayıpları ve israfı’ hakkında bilgi verildi.Sarıgöl Milli Egemenlik Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Sarıgöl İmam Hatip Anadolu Liselerinde...

Öğrenciler gıda konusunda bilgilendiriliyor
banner87

Sarıgöl İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünce okullarda öğrencilere ’Gıda güvenilirliği, gıda kayıpları ve israfı’ hakkında bilgi verildi.

Sarıgöl Milli Egemenlik Çok Programlı Anadolu Lisesi ve Sarıgöl İmam Hatip Anadolu Liselerinde Veteriner Hekim Çetin Yıldız ve Gıda Mühendisi Mustafa Akdeniz tarafından okul kantinleri denetlendi ve öğrencilere, gıda güvenilirliği, gıda kayıpları ve israfı hakkında bilgi verildiğini belirten Sarıgöl İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Akar, "Okullarda, öğrencilerimizin gıdalarda güvenirlik, hijyenik durumu, ambalajlı gıdalarda mutlaka son kullanma tarihlerini bakmaları, gıda zehirlenmeleri belirtileri, gıda zehirlenmelerinde nerelere baş vuracakları, gıdaları değerlendirirlerken israf yapmamaları gibi çeşitli konularda görevli personelimiz tarafından bilgiler verildi. Gıdalarla ilgili olarak ’Alo 174’ Nolu ihbar hattının aranması gerektiğinin altı çizildi. Diğer okullarda da eğitimlerimiz devam edecek." dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94