Salihli’de istihdamı artıracak protokol

İstihdamı artırmaya yönelik çalışmalar yapan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ile Salihli Ticaret Borsası, İş-Kur Manisa İl Müdürlüğü ile imzaladığı protokol çerçevesinde oda ve borsada İş-Kur Hizmet Noktaları oluşturarak üyelerinin...

Salihli’de istihdamı artıracak protokol
banner87

İstihdamı artırmaya yönelik çalışmalar yapan Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ile Salihli Ticaret Borsası, İş-Kur Manisa İl Müdürlüğü ile imzaladığı protokol çerçevesinde oda ve borsada İş-Kur Hizmet Noktaları oluşturarak üyelerinin işgücü talepleri karşılanacak.

İşsizliği azaltmaya yönelik çalışmalar kapsamında Salihli Ticaret ve Sanayi Odası ile Ticaret Borsası istihdamı artırmaya yönelik bir adım atarak, İş Kur Manisa İl Müdürlüğü ile işbirliği protokolü imzaladı. Salihli Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel ile Manisa Çalışma ve İş Kurumu Müdürü Sinan Aktaş arasında imzalanan protokol kapsamında odada İş-Kur hizmet noktası oluşturulması kararı alındı. Aynı zamanda Salihli Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Yetiş Aksoy ile İş Kur Müdürü Aktaş arasında borsa binasında da Hizmet Noktası oluşturulması konusunda protokol yapıldı.

Stajyer ihtiyaçları da karşılanacak

İşverenlere etkili danışmanlık hizmeti sunulması, işgücü piyasasının talep ettiği nitelikte işgücü temin edilmesine yardımcı olmak için iş arayanlara yönelik danışmanlık hizmetlerinin sunulacağı İş Kur Hizmet noktasında, ayrıca işverenlerin stajyer ihtiyaçlarının karşılanması da amaçlanıyor. İki kurum arasında imzalanan protokol gereğince, mesleki yeterlilik belgesi olmayan çalışanlara yönelik kurs düzenlenmesi ile mesleki eğitim ve tecrübe kazandırma çalışmalarının yapılması da sağlanacak.

Hükümetin istihdamı artırmaya yönelik TOBB ile birlikte yürüttüğü seferberliği desteklediklerini belirten Salihli TSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Yüksel, Oda’da oluşturulacak hizmet noktasında iş arayanların istihdam edilmelerinin sağlanacağını, bunun yanı sıra işverenlerin ihtiyaç duydukları nitelikli işgücünün temin edilmesi için de aracılık yapacaklarını ifade etti.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94