Salihli’de yılın son meclis toplantısı yapıldı

Salihli Belediyesi Aralık ayı Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Zeki Kayda Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonunda yoklama ve geçmiş meclis kararlarının dağıtılması ile başlayan toplantıda, gündeme alınan 19...

Salihli’de yılın son meclis toplantısı yapıldı

banner46
Salihli Belediyesi Aralık ayı Meclis toplantısı, Belediye Başkanı Zeki Kayda Başkanlığı’nda gerçekleştirildi. Belediye Meclis Salonunda yoklama ve geçmiş meclis kararlarının dağıtılması ile başlayan toplantıda, gündeme alınan 19 madde meclis üyeleri tarafından görüşülerek karara bağlandı.
Gündemin 3. maddesinde bulunan Doğalgaz Enerji Komisyonuna 1 yıllık görevle MHP’den; Yalım Şenkaya, Yunus Candan ile Emre Erol, CHP’den; Koray Kaplan ve AK Parti’den Hidayet Deniz seçildi.
Amaçlarının Salihli’yi doğalgaza kavuşturmak olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Zeki Kayda, “2017 yılında Gölmarmara’ya kadar gelen hattın Salihli ve OSB’ye getirilmesi için BOTAŞ ile görüştük ve bu konuda meclisimizden yetki aldım. Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye doğalgaz dosyamızı teslim ettik. Bundan sonraki süreç hükümet kanadı, muhalefetle birlikte çalışmalarımız sonucunda ilerleyecektir. Genel Başkanımız bu konunun hızlı bir şekilde ve hükümet nezdinde doğalgaz konusunun takipçisi olacağını ifade etti” dedi.
Aralık ayı toplantısında Disiplin Amirleri Yönetmeliği konusu, Kazak Türkleri Sosyal Dayanışma ve Kültür Derneği’nin yer tahsisi talebi, Adala Mahallesi nazım ve uygulama imar planı değişikliği görüşülmesi talebi ve Cumhuriyet Mahallesi 335 Sokak üzerinde trafo yeri imar plan değişikliği talebi görüşülerek oy birliği ile kabul edildi. Durasıllı Mahallesi 291 ada 1 parselde kayıtlı 8bin 679 metrekare yüzölçümlü taşınmazın 49/2400 hisseye isabet eden 177,22 metrekare Belediye hissemizin İçişleri Bakanlığına (Jandarma Genel Komutanlığı) tahsisinin yapılıp yapılmayacağı hususu ile Salihli Seçil Yayıncılık Tic.A.Ş. ve Salihli Gökkuşağı yayıncılık Tic. A.Ş.’nin mülkiyeti belediyeye ait Sağlık Mahallesi 119 ada 24 parselde Bin 812 metrekare yüzölçümlü çayırlık vasıflı alanın 8 metrekarelik kısmına 2 adet verici koyarak yayın yapma talepleri görüşülerek İmar ile Hukuk ve Tarifeler Komisyonuna havale edildi. Belediye tarafından yapılacak olan yatırımlar esnasında kullanılması düşünülen kredinin teminatını teşkil etmek ve kredi geri ödemesi tamamlanıncaya kadar taksitlerinin tahsil ve mahsup edilmesini sağlamak üzere Belediye mülkiyetinde bulunan Zafer Mahallesi 3240 ada 1 parsel nolu taşınmaz üzerine ipotek işlenmesi ve bu konuda Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi, meclis üyeleri tarafından 20 evet 7 çekimser oy kullanılırken, karar oy çokluğu ile kabul edildi. Keli Mahallesi 1015 parselin imara açılması talebi imar komisyonuna havale edilirken, Salihli Sağlık Mahallesi 2013 ada 5 parsel ve Sart Mahallesi 128 ada 1 parselde bulunan spor tesislerinin, Gençlik ve Spor Müdürlüğünden talep edilmesi hususu, Belediye hizmetinde kullanılacak araçlar için Belediye Başkanına yetki verilmesi talebi ve Caferbey Mahallesinde kayıtlı parselde imar planı değişikliği talebi oy birliği ile kabul edildi. Konut dışı kentsel çalışma alanında kalan Kırveli Mahallesi 2603 ada 12 parselin özel sağlık alanına dönüştürülmesi hususu İmar ile Çevre ve Sağlık Komisyonuna havale edilirken, Kurtuluş Mahallesinde bulunan trafo yerinin değiştirilmesi hususunda imar planı değişikliği talebi, Karaağaç Mahallesi 266 ada 1 parsel üzerine kreş, anaokulu ve eğitim atölyesi yapımı talebi, plan notu değişikliği talepleri görüşülerek imar komisyonuna havale edildi.
Meclis toplantısında son olarak Salihli’nin Gökeyüp Mahallesindeki MASKİ’nin 100 metrekare yer tahsisi talebi de oy birliği ile kabul edildi.

İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.