Şehzadeler Belediyesi virüs fırsatçılarına geçit vermiyor

ŞEHZADELER BELEDİYESİ ZABITASI, KORONA VİRÜSÜ SALGINI NEDENİYLE TALEBİN ARTTIĞI HİJYEN ÜRÜNLERİNDE ANORMAL FİYAT ARTIŞININ ÖNÜNE GEÇMEK İÇİN İŞLETMELERE DENETİM GERÇEKLEŞTİRDİ.

Şehzadeler Belediyesi virüs fırsatçılarına geçit vermiyor
banner87

Şehzadeler Belediyesi Zabıtası, korona virüsü salgını nedeniyle talebin arttığı hijyen ürünlerinde anormal fiyat artışının önüne geçmek için işletmelere denetim gerçekleştirdi.

Şehzadeler Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, korona virüs salgınının Türkiye’de görülmesinin ardından özellikle hijyen ve gıda ürünlerinde yaşanan yüksek fiyat artışının önüne geçmek amacıyla ilçe genelindeki marketlerde denetimler yaptı. Özellikle kolonya, sabun gibi hijyen ürünleriyle uzun ömürlü gıdaların yer aldığı rafları gezen ekipler, fiş ve fatura kontrollerinde de bulundu.

Virüs fırsatçılığına izin vermeyeceklerini belirten Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, "Korona virüsü fırsat bilip bazı kişisel temizlik ve gıda ürünlerinin fahiş fiyatlarla satıldığını duyuyoruz. Bize de bu konuda bazı şikayetler geliyor. Şehzadeler Belediyesi olarak bizler de üzerimize düşen görevi yerine getirerek gıda ve temizlik ürünü satışı yapan işletmelere fiyatların fahiş noktalara çıkartılıp çıkartılmadığını denetliyoruz. Bu konuda vatandaşımızı koruyarak fırsatçılara izin vermeyeceğiz" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner95

banner94