MASDER


Ali GÜLTEKİN

Ali GÜLTEKİN

08 Şubat 2018, 13:32

Manisa Bağımlılığı Önleme ve Sağlıklı Yaşam Derneği; Akademisyenler, Bilim insanları, meslek erbabı, tecrübesi ve deneyimi olan her kim varsa kapısını çalıyor, görüşmeye davet ediyor, el uzatıyor, uzatılan elleri tutarak bütünleşiyor.
Tüm ekip, her türden bağımlılığı önlemek için yeteneklerini harmanlayarak güçlendiriyor, çözüm üretiyor.
Manisa haritası çıkarılıyor. Bölgeler belirleniyor. Dernek üyeleri içinde uzmanlık alanlarına göre komisyonlar kuruluyor. Çalışma grupları oluşturuluyor.
GÖRDESLİ MAKBULE OLMAK!
Gördesli Makbuleler durup dururken ortaya çıkmıyor. Mesele; Vatan, onur, insan, doğa ve özgürlüklerse “can feda” diyerek en önde yürümek değimlidir Gördesli Makbule olmak?
Genelde dünya sorunu, Türkiye meselesi özelde Manisa duyarlılığı için bir adım öne çıkarak Manisa Bağımlılığı Önleme ve Sağlıklı Yaşam Derneği Başkanını üstlenen Şule Uygur bir nefer olarak çalışmaların içerisinde aktif olarak yer alıyor.
Şule Uygur’un bir adım öne çıkarak MASDER başkanlığını üstlenmesi;  Anne sıcaklığı içinde duyarlı, insani olarak duygusal, görev bilinci içerisinde disiplinli, çalışma alanı içinde koordinasyonu sağlama becerisine sahip olma bilinci ve insani sorumluluğu değil midir?
Telefonları susmayan, Araçla trafikte geç olur diyerek bazen yaya yollara düşen, iş yerinde küme küme ziyaretçileri gelip giden, kapasitesinin üzerinde enerji yoğunluğu ile çalışan Orhan Güzel’in performansını görünce bu çalışma bilinci ve bütünleşmesi ile Manisa’da dokunamayacağımız bağımlı kalır mı?
Onca çalışmayı yük değil de insani sorumluluk olarak gören Filiz Yiğitler’in tüm dernek çalışanlarını tek tek araması. En ince ayrıntılarına kadar düşünerek dernek toplantılarını organize etmesi, güler yüzü ve hoş tebessümleri ile biz üyeleri karşılaması için ortaya konulan bu yüce emeğin karşısında bağımlılık ile mücadele güçlenmez mi?  
Gültekin Aşıcı’nın dernek üyeleri toplantılarında olumlu görüşlerin ortaya konularak çözümlerin üretildiğinde samimi duyguları ile ortaya çıkan heyecanı heyecanımız oldukça ekip çalışması ruhu bütünleşip pekişerek güçlendikçe her türden bağımlılıkla mücadele güçlenmez mi?  
Spor İl Müdürlüğün  Ar-Ge Şube Müdür Vekili  olarak yoğun çalışmaları içerisindeyken görev insanı olma sorumluluğu ile dernek üyeleri toplantılarında “ bunu nasıl yaparız” diyerek  düşünmeye başladığımız anda çözüm üreterek görev alan Murat Aktaş’ın gönüllülüğü Manisa Bağımlılığı Önleme ve Sağlıklı Yaşam Derneği gönüllerini direnç göstererek istikrarlı mücadele sorumluluğu kazandırarak,  ekip çalışması gönüllüleri  bütünleşme duygusu yaratıyor.
Elbette, dernek üyelerimizin ayrı ayrı bilgi, yetenek, sorumluluk, görev alma çabalarını tek tek yazmam bir makaleye sığmaz. Bu çalışmaları belirli zaman süreçleri içerisinde paylaşacağız.
SONUÇ OLARAK?
Bütün bu olumlu gelişmeler ile MASDER; Manisa’da her türden bağımlılıkla ortaya çıkan olumsuzluklara dokunarak, okşayarak, severek, konuşarak, görüşerek, oyun oynayarak, spor yaparak, doğa gezileri düzenleyerek, uzman görüş, diyalog ve tedavileri ile… Söküp atacaktır.
Hadi hayırlısı…
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.