MESOB SEÇİMLERİ

16 Şubat’taki köşe yazımda, Manisa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği başkanlığı için yeni başkan adaylarının olabileceğini ve o isimlerin çalışmalar yapmak için hareketlendiğine dair bilgileri paylaşmıştım. Ama seçim gününe kadar kimse bu makama adaylığını açıklamadı ve Pazar günkü seçime şahit oldum.

HASAN GERİTER

Dile kolay 32 yıldır 92 odanın bulunduğu MESOB’a başkanlık yapan; esnafa güzel hizmetler sunan ve bu çalışmalardan memnun olan 54 bin esnaf için Hasan Geriter ile birlikte yeniden yeni bir çalışma dönemi başlıyor.

 

***

Pazar günü saat 11:00 sularında ETV ekibimle birlikte Anemon Otel’deki genel kurula gittiğimde, çok keyifli bir ortamla karşılaştığımı söylemek isterim. Pandemiden sonra ilk kez böyle bir toplantıya şahit oldum. Nefesli enstrümanların çoğunlukta olduğu profesyonel bir müzik grubunun yanında; halk oyunları ekibinin de ritimlere uygun koreografi sergilemesi, sanki covid-19’un bitişinin kutlanması gibiydi.

***

Birlik ve beraberliğin hakim olduğu bu seçim atmosferine Manisa protokolünden de bir çok katılım oldu. Başta Manisa Vali Yardımcısı Abdullah Yılmaz olmak üzere, AK Parti Manisa Milletvekili Semra Kaplan Kıvırcık, CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik ve Türk Kızılayı Manisa Şube Başkanı Atilla Efendioğlu; STK Başkanları ve 17 ilçeden gelen oda başkanları genel kurula katılım gösterdi.

ESNAF VE SANATKAR GÜLERSE, TÜRKİYE GÜLER

Protokol üyelerinin konuşmalarının ardından Başkan Geriter de konuşmasında önemli konulara değindi;

-Pandemi süresinde esnaf ve sanatkarların yaşanan kaostan en az hasarla çıkabilmesi için sorunların tamamını ilgili merciilere süratle ilettiklerini,

-Esnafın son günlerde yüksek gelen elektrik faturaları ile mücadele ettiğini,

-Esnafın yaşadığı sorunların çözülebilmesi için hükümetten beklentilerini dile getirdi.

Bu açıklamaların daha fazlasını yaparak üyelerini bilgilendirmesi ve Geriter’in 32. yılını kutlamak için kendisini çok yakın bir zamanda ETV ekranlarına davet edeceğim.

Son sözüm: Yıllarca politikada genel kurullar yapan ve seçimi kazanan birisi olarak diyorum ki; 32 yıl çok büyük bir deneyim ve akabinde başarıyı getiriyor. 54 bine yakın esnafın Geriter’den çok büyük beklentilerinin olduğunu biliyor; başkan ve üyelerine başarılar diliyorum.

YÖNETİM KURULU

Mehmet Akgül, Faruk Ulaş, Mustafa Kemal Alacalı, Ergün Çolak, Tahin Memişler, Yaşar Çataldere, Mehmet Çetin, İrfan Aksu

BİRLİK DENETİM KURULU

Necati Gürkıvrak, Aytekin Şadan, Zafer Kara, Saffet Taşkıncan, Hakan Yerli

DİSİPLİN KURULU

 Mehmet Ali Mezarcı, Sami Ekerbiçer, Ümit Marhan, Arif Bilek, Erkan Pamuk

CENGİZ ERGÜN EN’LERİ SEVİYOR

Yaşantısı boyunca toplum için icra ettiği çalışmalarında, başarıdan başka bir konuya odaklanmayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün yine bir ilke imza attı.

*Manisa Genç İş Adamları Derneği’nin kurucularından olması,

*Manisaspor’u en alttan alıp 1.Lige çıkarması,

*Belediye başkanlığındaki çalışmalarından dolayı 3. kez belediye başkanı seçilmesi,

*Manisa’da ilk defa 5 yıl önce kurulan basketbol takımı ile şampiyonluğun elde edilmesi…

***

Manisa Büyükşehir Belediyespor Basketbol Takımımızın, Türkiye Basketbol Ligi şampiyonu olarak ING Basketbol Süper Ligi’ne yükselmesi tüm Manisa’yı sevince boğdu. Pazartesi günü de şehrimize gelen 2 kupa ile yapılan şehir turunda tüm vatandaşların ilgisi herkesi gururlandırdı.

ŞEHRİMİZDE BASKETBOL ATEŞİ DAHA DA YANACAK

Manisa Büyükşehir Belediyespor Kulübü’nün spora ve sporcuya verdiği önem ile birlikte gençlerimizin basketbolu hem oynamak; hem de takımımızın önümüzdeki sezon Manisa’ya gelecek olan dev takımlar ile olan mücadelesini izlemek için sabırsızlandığını tahmin edebiliyorum. Seneye şehrimizde büyük bir ateş yanacak ve belki de spor salonumuz büyük coşkuyla takımını destekleyen seyircimize yetmeyecek…

Son sözüm: Manisamıza bu kupalar çok yakıştı, Teşekkürler Cengiz Ergün…

İSHAK ÇELEBİ VE KOCATEPE’DE YÜZLER GÜLÜYOR

Şehzadeler Belediyesi’nin benim de ikamet ettiğim Şehzadeler ilçesinde çalışmaları hız kesmiyor diyebilirim. Evimden her çıkışımda bir belediye çalışanı, her gittiğim sokakta daha önce verilen sözlerin tutulduğuna dair çalışmalar devam ediyor.

***

Son günlerde İshak Çelebi ve Kocatepe Mahallesi’nde büyük bir heyecan var. Denge Gazetesi’nin hatta dün ki başlığı çok doğruydu;

“Bu evlere piyango vurdu”

***

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve TOKİ ile birlikte Şehzadeler Belediyesi’nin yürüttüğü bu projenin ilk etabında 655 konut ve 10 ticarethane yapılacak; bu 655 konuttan 400’ü boşaltıldı ve yıkımları da yapıldı. Sürecin bu kadar hızlı ilerlemesi de projenin büyüklüğünden diye düşünüyorum. Ayrıca evlerini büyük bir mutlulukla teslim eden vatandaşlarımızın kira yardımlarının da ödenmeye başlandığını öğrendim.

Şartlar bu kadar güzel olunca, yıkım anında hiçbir kolluk kuvvetine ihtiyaç duyulmamasına aksine vatandaşların büyük bir sevinç ve umutla evlerinin yıkılışını izlemesini de Başkan Ömer Faruk Çelik’in ikna edici yapısı ve halkın menfaatlerini gözeten çalışmalar yapmış olmasına bağlıyorum. Diğer 3 mahallemizin de kentsel dönüşüm çalışmalarını sabırsızlıkla beklediğine eminim. Şimdiden hayırlı olsun.

ÇAĞLAK FESTİVALİ HEYECANI

Covid-19 önlemlerinin hafifletilmediği döneme denk gelen mesir festivalimizi bu sene de gerçekleştirememiştik ama Akhisar’dan güzel bir haber geldi. Bu sene 563. Akhisar Çağlak Festivali’nin 23-29 Mayıs tarihleri arasında yapılacağını Akhisar Belediye Başkanı Besim Dutlulu, Akhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ekrem Kayserili, belediye encümenleri ve kültür müdürlüğü dairesinden katılan birkaç isim ile tüm Manisa’ya duyurdu diyebilirim. Konser ve etkinliklerin sahneleneceği bu festivale bu sene eğlenmeyi özleyen herkesin katılacağını düşünüyorum. Festival içeriklerini en az ben de tüm Manisa gibi merakla bekliyorum.

HAFTANIN SÖZÜ

Tüm dünya için sadece bir kişi olabilirsin.

Fakat bazıları için sen bir dünyasın.

YORUM EKLE

banner95

banner94